Πρέμιερ Λιγκ: Έκανε θρίλερ το πρωτάθλημα ο… Μουρίνιο

Πρέμιερ Λιγκ: Έκανε θρίλερ το πρωτάθλημα ο… Μουρίνιο

Αφορά τον αγώνα ΤΣΕΛΣΙ - ΝΟΡΓΟΥΙΤΣ


Φωτιά στο πρωτάθλημα! Η Τσέλσι παίζοντας με τη γνωστή αμυντική της τακτική, «μπλόκαρε» τη Λίβερπουλ και με δύο γκολ των Μπα (45+4’) και Γουίλιαν (90+4’) πήρε τη νίκη με 2-0 μέσα στο «Άνφιλντ», με αποτέλεσμα να μπαίνει στο κόλπο του πρωταθλήματος, όπως και η Μάντσεστερ Σίτι!

Η Λίβερπουλ ήθελε τη νίκη κόντρα στην Τσέλσι για να «κλειδώσει» σε μεγάλο βαθμό το πρωτάθλημα, ωστόσο η ομάδα του Μπρένταν Ρότζερς δεν κατάφερε να βρει λύσεις απέναντι στο… λεωφορείο του Ζοζέ Μουρίνιο, καθώς οι «μπλε» με τη γνωστή τους μαζική άμυνα «μπλόκαραν» τους επιθετικούς των «κόκκινων» και απέδρασαν με μια σπουδαία νίκη (2-0) από το «Άνφιλντ», βάζοντας… φωτιά στη μάχη της κορυφής!

Οι Λονδρέζοι παρότι παρατάχθηκαν με πολλές αλλαγές στη σύνθεση τους λόγω του επαναληπτικού με την Ατλέτικο στο «Στάμφορντ Μπρίτζ», κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους με το γκολ του Μπα, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε το γλίστρημα του Τζέραρντ και δεν αστόχησε σε τετ-α-τετ με τον Μινιολέ, «παγώνοντας» το «Άνφιλντ».

Οι γηπεδούχοι πίεσαν στην επανάληψη για την ισοφάριση, ωστόσο δεν μπορούσαν να βρουν λύσεις, καθώς όλες τους οι προσπάθειες κατέληγαν είτε στα σώματα των παικτών της Τσέλσι είτε στον Σβάρτσερ!

Έτσι στο φινάλε, μετά από αντεπίθεση των «μπλε», ο Τόρες έδωσε στον Γουίλιαν και αυτός σε κενή εστία, διαμόρφωσε το τελικό 2-0 στο 90+4’, επιτρέποντας στην Τσέλσι να μειώσει στο -2 από την κορυφή, δύο στροφές πριν το φινάλε.

Βέβαια, το αποτέλεσμα επιτρέπει και στην Μάντσεστερ Σίτι να χαμογελάει, καθώς βρίσκεται στο -6, ωστόσο έχει δύο παιχνίδια λιγότερα και με δεδομένο ότι έχει την υπεροχή στην ισοβαθμία λόγω διαφοράς τερμάτων, κρατάει την τύχη στα χέρια της!




Στοιχεία για τον αγώνα: ΤΣΕΛΣΙ - ΝΟΡΓΟΥΙΤΣ
1Χ2OverUnderX2
1.156.259.751.352.303.81
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
1.402.908.001.751.70
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
5.502.202.106.00

Σχολιασμός

26 σχόλια:

στις 27/04/2014 18:11
bookadoros

στις 25/04/2014 06:18

ΠΑΙΞΤΕ ΤΟ ΔΙΠΛΟ ΝΑ ΓΙΝΕΤΕ ΟΛΟΙ ΣΥΝΤΡΟΦΟΙ ΤΟΥ ΦΙΝΤΕΛ ΚΑΣΤΡΟ ΔΗΛΑΔΗ ΚΟΥΒΑΝΟΙ!!!ΚΟΥΒΑΔΕΣ!!!ΜΑΖΕΨΤΕ ΤΡΙΓΥΡΩ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ 5-6 ΚΟΥΒΑΔΕΣ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΝΑ ΡΙΧΝΕΙ ΤΑ ΔΕΛΤΙΑ.ΔΩΡΟ ΤΟ 1,60 ΤΗΣ ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ.ΝΙΚΗ ΜΕ ΣΚΟΡ 2-1,3-1 ΚΑΙ Η ΜΕΓΑΛΗ ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ ΚΑΤΑΚΤΑΕΙ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ.ΤΟΣΟ ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.

στις 27/04/2014 18:14
H LIVERPOOL ΔΕΝ ΒΛΕΠΟΝΤΑΝ ΣΗΜΕΡΑ ΧΩΜΑ ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΙ ΕΝΩ ΑΚΟΜΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΟΙ ΑΜΥΝΤΙΚΟΙ...Ο ΤΖΕΡΑΡΝΤ ΛΑΘΟΣ ΜΑΡΚΑΡΙΣΜΑ Η ΜΑΛΛΟΝ ΤΟΥ ΠΗΡΕ ΤΗΝ ΜΠΑΛΑ Ο ΝΤΕΜΠΑ ΜΠΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΟΛΗ Η ΑΜΥΝΑ ΤΗΣ ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΚΑΙ ΤΕΤ Α ΤΕΤ Η ΤΣΕΛΣΙ ΓΚΟΛ Ο ΓΙΟΥΙΛΙΑΝ...ΤΩΡΑ ΚΑΝΟΝΙΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΓΚΕΛΑΡΕΙ ΟΥΤΕ Η ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ ΟΥΤΕ Η ΤΣΕΛΣΙ ΣΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΕΙΝΕΙ ΓΙΑΤΙ..Η ΣΙΤΥ ΚΑΡΑΔΟΚΕΙ ΑΜΑ ΝΙΚΗΣΕΙ ΤΗΝ ΚΡΙΣΤΑΛ ΠΑΛΑΣ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ ΣΤΟΝ 1 ΤΗΝ ΤΣΕΛΣΙ ΚΑΙ ΣΤΟ -3 ΑΠΟ ΤΗΝ ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ

στις 27/04/2014 18:14
εχουμε ομαδαρα ρε

στις 27/04/2014 18:17
ΠΕΤΑΞΕ ΕΞΩ ΤΟΝ ΝΤΕΜΠΑ ΜΠΑ ΚΑΙ ΕΒΑΛΕ ΜΕΣΑ ΤΟΝ ΤΟΡΡΕΣ ΠΟΥ ΕΔΩΣΕ ΤΗΝ ΑΣΙΣΣΤ ΣΤΟ 2ο ΓΚΟΛ ΣΤΟΝ ΓΟΥΙΛΙΑΝ...Ο ΜΟΥΡΙΝΙΟ...ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΣΤΗΝ ΤΑΚΤΙΚΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΠΡΟΠΟΝΙΤΗΣ? ΟΧΙ!!!

στις 27/04/2014 18:20
EGW TO EIXA SXOLIASEI SE MATCH 2! KAI AS TO XASW SE SUSTIMA ;)! 4,35 KALO HTAN!

στις 27/04/2014 18:24
manoli,bravo gia tin niki.omadara den exete,propinitara ne!

στις 27/04/2014 18:27
etsi mori CHELSEA

στις 27/04/2014 18:35
h chelsea sta dyskola paixnidia pote dn xanei sta eukola kanei nera

στις 27/04/2014 18:36
φιλε εχουμε ομαδαρα και παγκο και συμφωνω με τον κουζικο

στις 27/04/2014 18:40
exei kourasei omws me to anti-podosfairo toy o moyrinio

στις 27/04/2014 18:55
thodori me tin omadoula sou kai ton wengerako gelane kai oi petres. tolmas kai sxoliazeis ton mourinho? to 6-0 einai antipodosfairo?

στις 27/04/2014 18:56
ΤΖΕΡΑΡΝΤ ΤΡΕΛΗ ΖΕΜΠΕΚΙΑ ΣΤΟ 1ο ΓΚΟΛ...

στις 27/04/2014 19:06
+1 ston fapa...KTBFFH

στις 27/04/2014 19:25
ποιο λεωφορειο ρε μαλακα συντακτη?ειδες το ματς?εμαθες μια εκφραση και την εχεις κανει παγωτο.

στις 27/04/2014 19:30
παιδες κλαψτε ελευθερα.....ο μονος λογος που η λιβερποολ θα το παρει ειναι επειδη δεν ειχε τσου λου ολοι την χρονια σαν εμας

στις 27/04/2014 19:36
ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΛΕ ΠΑ...ΤΟ ΠΕ ΤΟ ΠΕ Ο ΠΟΡΤΟΓΑΛΟΣ ΠΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΣΗΚΩΝΕΙ ΑΛΛΟΣ....ΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑΧΧΧΑΑ

στις 27/04/2014 19:41
RE GAMIMENE ffm8 EIDES TO MATS KATHOLOU RE MALAKA??????

OLOKLIRO POULMAN EIXE PARKAREI I CHELSEA ESY ALLO MATS EVLEPES? A

I STO DIAOLO MALAKA THA XASEI TO LIMANI TO PROTATHLIMA APO POUSTIDES PROPONITES

στις 27/04/2014 20:10
Diogeni nai rr kai to epeze xerolas dn ithela na miliso asxima alla to epeze poly sigouros kai ipe kai skor 6-1 an thimame se auto dn ime sigouros an to ipe autos. Xaxaxaxaxa

στις 27/04/2014 20:12
Takis.? Agori mou gt vrizeis tomourinio kai esy kai alloi tosi px arsenalfans. Sas etsouxe? Mia xara taktiki ekane gt pezei kai tsou lou kai dikise dikea apo kei kai pera ti sou ftaei ade gt olou edw mesa vrizete anthropous otan xanete .

στις 27/04/2014 20:16
Joel . Mi les @@@@@ hazard.david luiz. Cole. Azplicueta.ramirez.oscar.willian pou trsxi san mixanaki panw katw. Cech megaloooos. Shurle pextara oxi telios alla daxi . Ti na pw terry kai cahil pou kanoun apisteuti douleia gia pes mpu pou isteroume pera apo 1 ceder for kai 2 pextes sto kedro gt exoume kai 10 pedia 19-21 xronon pou anamenontai na ginoun terastioi pextes

στις 27/04/2014 20:26
αστε τους ρε τους πονααει που κερδισε η τσελση

στις 27/04/2014 20:27
η λιβερπουλ με εναν σουαρεζ και εναν σταριτζ θελει το πρωταθλημα

στις 27/04/2014 20:28
και εχει χαρη που η τσελση ειναι στο ch.l. αλλιως δεν θα εχανε απο κανεναν

στις 27/04/2014 20:29
θοδωρακο αντε του χρονου ξανα ελα να φας καμια 6αρα και ξαναφυγαι

στις 27/04/2014 21:08
ΧΑΧΑ

στις 28/04/2014 22:07
chris-doukas13,pios lei @@@@@@@ exis pariapadsis kie apo alous filous edo.ego den eipa gia ton roster sas.ean katalavenis,alo to roster kie alo omada.emis ek8es den pezame,omos kaliterana xanome etci para na akuo gia trena,leoforio,poulaman ktl.

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.