Τσάμπιονς Λιγκ: Πήρε προβάδισμα η Ρεάλ (video)

Τσάμπιονς Λιγκ: Πήρε προβάδισμα η Ρεάλ (video)



Με γκολ του Μπενζεμά στο 19ο λεπτό, η Ρεάλ Μαδρίτης κέρδισε με 1-0 την Μπάγερν στο «Μπερναμπέου» και πήρε προβάδισμα πρόκρισης για τον τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ. Την Τρίτη (29/4) ο επαναληπτικός στο Μόναχο.

Το πρώτο βήμα για την πρόκριση στον τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ έκανε η Ρεάλ Μαδρίτης, η οποία επικράτησε με 1-0 της Μπάγερν στη Μαδρίτη, σκορ που καλείται να υπερασπιστεί στον επαναληπτικό του Μονάχου για να πάρει το εισιτήριο για τη Λισαβόνα.

Η Μπάγερν είχε συντριπτική κατοχή, ωστόσο δεν κατάφερε να δημιουργήσει μεγάλες ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο, σε αντίθεση με την Ρεάλ η οποία με «όπλο» τις αντεπιθέσεις, κατάφερε να σκοράρει στο 19’ με τον Μπενζεμά, ενώ είχε δύο πολύ μεγάλες ευκαιρίες με τους Ρονάλντο (26΄) και Ντι Μαρία (41’) για να διπλασιάσει το προβάδισμα.

Στην επανάληψη, η «βασίλισσα» απείλησε την εστία του Νόιερ με δύο σουτ του Ρονάλντο (48’, 68’) , με την Μπάγερν από την άλλη να ανεβαίνει στα τελευταία λεπτά με σκοπό να πετύχει ένα εκτός έδρας γκολ, ωστόσο ο Γκέτσε δεν κατάφερε να κερδίσει τον Κασιγίας στο 84’, ο οποίος έκανε σπουδαία απόκρουση στο σουτ του Γερμανού.

Έτσι, το 1-0 έμεινε μέχρι το φινάλε, με αποτέλεσμα η Ρεάλ να πάρει προβάδισμα πρόκρισης και την Μπάγερν να καλείται να κάνει την ανατροπή στο Μόναχο την ερχόμενη Τρίτη (29/4) για να πάρει το εισιτήριο για τον τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ.

Ρεάλ Μαδρίτης (Κάρλο Αντσελότι): Κασίγιας, Πέπε (73’ Βαράν), Ράμος, Κοεντράο, Ρονάλντο (74’ Μπέιλ), Μπενζεμά, Αλόνσο, Καρβαχάλ, Μόντριτς, Ντι Μαρία, Ίσκο (82’ Ιγιαραμέντι)

Μπάγερν Μονάχου (Πεπ Γκουαρντιόλα): Νόιερ, Ραφίνια (66’ Μαρτίνεζ), Μπόατενγκ, Ντάντε, Αλάμπα, Λαμ, Σβαϊστάιγκερ (74’ Μίλερ), Κρόος, Ρόμπερν, Ριμπερί (72’ Γκέτσε), Μάντζουκιτς





Στοιχεία για τον αγώνα: ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ - ΟΣΑΣΟΥΝΑ
1Χ2X2
1.156.0010.503.82

Σχολιασμός

23 σχόλια:

στις 23/04/2014 23:48
paxare

στις 23/04/2014 23:49
ελα

στις 23/04/2014 23:51
ανουσια ματς απο τη στιγμη που η παραγκα του σαβιδη μας στερησε την προκριση στην επομενη φαση

στις 24/04/2014 00:34
paxare poutsaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!

στις 24/04/2014 00:52
POUTSA KAI STA GERMANAKIA...PAME REALARA...PAME GIA TO DEKATO...

στις 24/04/2014 00:59
giorgaki vazele esy gine opados tou paok pou ta xete vrei me ton alafouzo kai se peirakse pou ekraksa tin paragka tou savidi

στις 24/04/2014 01:21
kala giorgaki voulgare pigaine na kaneis propaganda allou koritsaki. giauto tosa xronia eisai tritotetartos

στις 24/04/2014 01:23
eisai eleinos alla etsi skefteste ekei panw sou ksanalew giauto tha eisai aiwnios 4os. 43 emeis 37 oloi sas

στις 24/04/2014 01:24
XXAXA EVGALES TWRA TO SIMA TOU PAOK KAI EVALES TIS LIVERPOOL? EISAI VOULGAROS APLA NTREPESAI POU EISAI 4os kai pas na kryfteis? emetikoi me auyta ta myala thelete kai koupa

στις 24/04/2014 03:34
xaxaxaaa o karkiniarhs den einai? k ebale to shma tou thrilou to miksiariko

στις 24/04/2014 08:49
Δεν ξέρω σε τι σχολεία πήγαν μερικοί εδώ πέρα...απίστευτο πως ανέχονται αυτοί που έχουν το Site του agones.gr μερικούς να αποκαλούν άλλους έλληνες Βουλγάρους. Βέβαια δεν ειναι η δουλεια τους να βάζουν ανεγκεφαλους μυαλο, αλλα υποδειγματικά θα έπρεπε να απαγορευτούν τέτοια μυνηματα. Απίστευτο πόσο σκατολαος ήμαστε. Μερικοί μπερδεύουν τις ομάδες με τα εθνικά μας. Ως που κάποτε θα τα εκμεταλλευτούν 3οι. Και μετα θα δούμε αν άξιζε.

στις 24/04/2014 09:47
ante real se perimenoume ston teliko.i mple armada tou special tha nai etoimi sto rantevou

στις 24/04/2014 10:37
Έτσι Ρεαλάρα έστω και με 1-0 πήρες την νίκη και τώρα το υπερασπίζεσαι στοιν επαναληπτικό και πάμε τελικό (άντε γαμ...ω την κολό ομάδα Μπάγερν να πούμε)

στις 24/04/2014 11:03
αλλο 1 γκολ δεν μπορουσατε να βαλετε να πηγαινα ταμειο ρε γαμοτο

στις 24/04/2014 11:04
και να μην χαιρεστε θα φατε πολλα στην γερμανια

στις 24/04/2014 11:04
Oloi stirizoume Real ,na gamisoume tous germanousss !!

στις 24/04/2014 15:53
o guardiola exei gamisei tin bayern... to mats itan para poly vareto otan den eixe i real tin mpala... krima persy epezan poly wraia me ton heynkes..krima!

στις 24/04/2014 16:09
2πλο στον επαναληπτικό. Το πιστεύω, το νιώθω.

στις 24/04/2014 18:08
μπραβο βενζε με πηγες ταμειο

στις 24/04/2014 18:53
Το ματς ηταν βαρετο επειδη η ρεαλ δε μπορουσε (η δεν ηθελε) να παρει την μπαλα. Οποτε την επαιρνε εβγαινε σε επικινδυνες αντεπιθεσεις αλλα κατα τα αλλα στηνοταν στη περιοχη της. Αποτελεσματικο αλλα βαρετο.

στις 24/04/2014 20:23
bayern ole,i real tha xasei mesa sti germania, akoma kai xthes parolo pou exase eixe pio polles eykeries apo real kai epaikse kai kalitera.oloi to eidame ayto

στις 25/04/2014 10:45
ti lete re ampaloi ,h real 8a mporouse na sas xwsei k 3-0 an dn htan atuxos o Ronaldo sti mia fash k o di maria stin allh, h Bayern 8a mporouse na miwsei mono sti fash tou Gotce.

στις 25/04/2014 14:48
nai kala se olo to match tin eixe monoterma kai si eides tis dio faseis tou ronaldo kai di maria!!!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.