Μουρίνιο: «Δεν είναι καλύτερος από μένα ο Σιμεόνε»

Μουρίνιο: «Δεν είναι καλύτερος από μένα ο Σιμεόνε»

Αφορά τον αγώνα ΑΤΛ. ΜΑΔΡΙΤΗΣ - ΤΣΕΛΣΙ


Έτοιμη και διαβασμένη ώστε να αντιμετωπίσει την Ατλέτικο είναι η Τσέλσι όπως δήλωσε ο Ζοζέ Μουρίνιο, ο οποίος πρόσθεσε πως ο Ντιέγκο Σιμεόνε δεν είναι καλύτερος προπονητής από αυτόν, ενώ δεν δίστασε να πει πως στην Ισπανία η ομάδα του είναι η Ρεάλ Μαδρίτης.

Σε κέφια ήταν ο Ζοζέ Μουρίνιο στο πλαίσιο της συνέντευξης Τύπου της αναμέτρησης της Τσέλσι απέναντι στην Ατλέτικο Μαδρίτης για τα ημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ.

Συγκεκριμένα ο Πορτογάλος τεχνικός σε ερώτηση για το αν πιστεύει πως ο Ντιέγκο Σιμεόνε είναι καλύτερος προπονητής από αυτόν, απάντησε πως δεν συμφωνεί με αυτή την τοποθέτηση, αναφέροντας πως ο ίδιος έχει εμπειρία 15 ετών στην προπονητική:

«Δεν νομίζω ότι είναι καλύτερος προπονητής από μένα. Δεν είναι εύκολο να συγκρίνουμε προπονητές και δεν είναι σωστό να συγκρίνουμε κάποιον με 15 χρόνια εμπειρίας και κάποιον που έχει καταφανώς λιγότερα».

Ο ίδιος αναφέρθηκε πως η Ατλέτικο είναι σπέσιαλ ομάδα όμως αυτός και οι συνεργάτες του την έχουν μελετήσει και έχουν προετοιμάσει τους παίκτες της Τσέλσι:

«Το ότι έφτασες στα ημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ και μάχεσαι για τον τίτλο στην Ισπανία, σημαίνει ότι είσαι σπέσιαλ ομάδα. Κανένας από τους συλλόγους που έφτασε εδώ δεν έχει κακή ομάδα. Η Ατλέτικο δεν αποτελεί εξαίρεση. Την είδα σε πολλά παιχνίδια. Μελέτησα πολύ και προσπάθησα να προετοιμάσω τους παίκτες μου για ό,τι συναντήσουν. Μίλησα στους ποδοσφαιριστές μου για τις δυνατότητές της. Είναι μια ομάδα που σεβόμαστε».

Για την επιστροφή του Φερνάντο Τόρες στο «Βιθέντε Καλντερόν»: «Μίλησα μαζί του για το ισπανικό ποδόσφαιρο και είναι μεγάλος υποστηρικτής της Ατλέτικο, αλλά και επαγγελματίας. Τα λεπτά που θα βρεθεί αύριο στο γήπεδο θα δώσει τα πάντα για την Τσέλσι, ως επαγγελματίας».

Για το θέμα της συμμετοχής του Τιμπό Κουρτουά: «Δεν μιλάω για ποδοσφαιριστές που δεν βρίσκονται στην Τσέλσι. Θα πρέπει να αποδεχτούμε την απόφαση της ΟΥΕΦΑ. Εγώ δεν κάνω σχόλιο».

Για το ποια ομάδα υποστηρίζει στην Ισπανία: «Στην Ισπανία η ομάδα μου είναι η Ρεάλ Μαδρίτης και όταν νικά σε διοργανώσεις που δεν έχω συμμετοχή, χαίρομαι»




Στοιχεία για τον αγώνα: ΑΤΛ. ΜΑΔΡΙΤΗΣ - ΤΣΕΛΣΙ
1Χ2OverUnder1X12X2
1.703.354.602.101.451.131.241.94
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
2.201.954.751.851.60
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
2.401.704.2525.00

Σχολιασμός

37 σχόλια:

στις 21/04/2014 23:57
XAXAXAXAXA GIA AYTO DEN EXEIS EPITYXIES SAN PROPONHTHS EPIDH EISAI MALAKAS AGORI MOU

στις 22/04/2014 00:01
Δεν έχει επιτυχίες σαν προπονητής ο Μουρίνιο?

Μάλιστα, το ακούσαμε και αυτό εδώ μέσα!!!

στις 22/04/2014 00:03
ΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ Ο ΜΟΥΡΙΝΙΟ...???? Απορω πως δεν κατεβαινει να ξανασταυρωθει ο υψιστος μ αυτα που ακουει μερες που ειναι...!!!

στις 22/04/2014 00:07
STHN REAL TI EKANE ?? STH TSELSI TI EKANE ????

στις 22/04/2014 00:15
ti les re asxete, fyge

στις 22/04/2014 00:26
6 τρόπαια με Πόρτο, 6 με Τσέλσι, 5 με Ίντερ και 3 με Ρεάλ.. ψιλοπράγματα..

στις 22/04/2014 00:26
RE PES MOY TI EKANE KAI ASE TA PERRHTA

στις 22/04/2014 00:26
O KOYARDIOLA MONO ME THN BARCA KAI PHRE TA DIPLASIA

στις 22/04/2014 00:32
ο μουρινιο ειναι το αγαπημενο παιδι της ουεφα δεν θελει μυαλο κοιταξτε να δειτε τα μισα τροπαια με τι τα πειρε και προπαντων ποσο σμπρωξιμο ειχε απο τους διαιτητες, για την επομενη σαιζον ψαξτε για το ποιος θα παρειτην δυτερη θεση γιατι αυτος θα ειναι ο πρωταθλητης..

στις 22/04/2014 00:34
Η αμάθεια σε συνδυασμό με την οπαδική τύφλωση σε οδηγεί στο να γράφεις ασυναρτησίες Καταλανέ φίλε μου.

στις 22/04/2014 00:42
PANO LUPAMAI EISAI KOULA KAI DEN KATALABAINEIS POLLA PRAGMATA AGORI MOU

στις 22/04/2014 00:51
Δυστυχώς δεν έχουμε το ίδιο μορφωτικό επίπεδο και δεν θα πέσω χαμηλά ώστε να με κατανοήσεις

στις 22/04/2014 00:53
mourinio tha ise pada enas madrilenos

στις 22/04/2014 00:58
DEN XREIAZETAI NA EXEIS MWRFOTIKO EPIPEDO GIA TO POSO MALAKAS EINAI O MOYRINIO KAI ESY MAZI !!!!!

στις 22/04/2014 01:10
Πολυ καλος προπονητης ο Μουρινιο αλλα δεν ειναι να παιρνεις στα σοβαρα αυτα που λεει. Μιλαει υπερβολικα πολυ και τα περισοτερα που λεει ειναι μαλ@#$ες.

στις 22/04/2014 01:10
Kwsta eisai ASXETOS apo mpala!!

στις 22/04/2014 01:14
AKI GAYRAKI SPASE ME TROPO ....

στις 22/04/2014 01:16
To mouni pou se petage xwris tropo!!!skato flwre pou tha mou peis Kai na spasw!!!gamw tin oikogenia sou pou se evgale!!mpastarde!!

στις 22/04/2014 01:17
Gamw to spiti sou kwsta!!!

στις 22/04/2014 01:19
Oso gia to gavraki...gavros gamaei tin mana sou,gavros tsimpoukwnei ton mpampaka sou!!!

στις 22/04/2014 01:19
ti mourinio k mlkies wre san ton guardiola dn prokite na vgei allos proponhths otan htan stn barca h barca ekane papades prosopika o mourinio 8elei pollaaaaaaaaaaaaaa psomia gia na tn ftasei tn guardiola... pio megalo arxidi apo tn mourinio dn uparxei opoios pei to anti8eto gia tn pourinio einai vlakas tote ti na pw....

στις 22/04/2014 01:21
oloi oi katalanoi malakes mia zoi tha einai xaxa

στις 22/04/2014 01:30
oso kalos proponitis einai alla toso faflatas einai...

στις 22/04/2014 01:39
PAIDIA OK

στις 22/04/2014 01:44
XUSE KAI LIGO RE MALAKA EDW DEN MPOREIS NA GAMHSEIS THN GUNAIKA SOY KAI SE KORODEUEI KAI STHRO 8A GAMHSEIS THN MANA MOU KAI THN OIKOGENEIA MOU XAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXA SPASE ME TROPO PRIN SE SPASW LEW

στις 22/04/2014 01:49
AAAA KAI KOITA LIGO MESA STO KOMODINO THS MANA SOU KSEXASA MIA XTENA XAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXA

στις 22/04/2014 01:51
A KAI KOITA LIGO STO KOMODINO THS MANAS SOU KSEXASA MIA XTENA XAXAXAXA

στις 22/04/2014 02:10
kala oti kai na lete me mia mikrh omada opws h porto ekane to akator8wto, ntaksei einai komplexikos kai dn to paw mia alla einai megalow proponhths xwris na exei paiksei pote tou mpala se epaggelmatiko epipedo opote milame gia enan polu eksupno an8rwpo, stamatiste tis vlakeies wrimaste kai paradexteite kapoia pragmata sth zwh sas ''provata''

στις 22/04/2014 03:11
einai yperoxos anthropws kalos propniths .

στις 22/04/2014 08:50
Μιας και κανονισαμε όλες τις διάφορες μας στο ελληνικο πρωτάθλημα αρχίσαμε βλέπω να μαλωνουμε και για ισπανικές ομάδες. Ε ρε αραχωβα. Ο ένας απ την Καλαμάτα ο άλλος απτην Αλεξανδρούπολη και αποκαλούνται καταλάνος και μαδριλενιος. Και αν ρωτήσεις κανέναν Ισπανό ουτε την ελλαδα στον χάρτη θα σου δείξει...α ρε ξύλο που θελουμε σαν λαός.

στις 22/04/2014 10:01
Σαν χωρα εχουμε μαυρο χαλι. Αυτο που βλεπω ομως ειναι οτι μας αξιζει....

στις 22/04/2014 11:27
Vgikate na petaxete tin malakia idika eseis me to sima tis barcelona . Chelsea kai barca ime alla na pis oti mourinio dn exei tropea oti nane fenete oti dn vlepis bala

στις 22/04/2014 13:46
Μουρίνιο: «Δεν είναι καλύτερος από μένα ο Σιμεόνε». Μουρίνιο πρόσεχε τι λές γιατί αυτά που λές μπορεί να έρθουν «μπούμεραγκ» και να λέει τα ίδια σε εσένα και να πώ την αλήθεια πέρυσι με την Ρεάλ [email protected]@[email protected] πήρες(ένα κύπελο) και για αυτό όλοι οι ισπανοί φίλαθλοι πέρυσι χάρηκαν όταν πήρες «δρόμο» από εκεί.

στις 22/04/2014 14:48
[email protected] gamw t mouni s bastarde gamw hn barcelona s monopano gamw thn mana s thn poutana arxidi

στις 22/04/2014 15:13
cuba 2013 Ειναι απλα τα πραγματα δεν υπαρχει μετρο σε αυτο το σαιτ.Ο καθενας μπορει να βρισει και να αυτοαποκαλειτε ο μαμιας του πληκτρολογιου.

Θα θελα να ξερα αν βλεπουν ποτε οι admin αυτα που ποσταρουν...

στις 22/04/2014 20:57
εάν ηταν ελληνασ θα γινοταν πολιτικος σιγουρα

στις 22/04/2014 20:58
ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΣΥΡΙΖΕΟΣ

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.