Μπουντσελίγκα: Έκανε… πλάκα στην Μπάγερν η Ντόρτμουντ (video)

Μπουντσελίγκα: Έκανε… πλάκα στην Μπάγερν η Ντόρτμουντ (video)



Μια ιστορική νίκη πανυγήρισε η Ντόρτμουντ, η οποία κέρδισε με 3-0 την αδιάφορη βαθμολογικά Μπάγερν μέσα στην «Άλιανς Αρίνα», υποχρεώνοντας μάλιστα τους Βαυαρούς σε 2η συνεχόμενη ήττα πρωταθλήματος και πρώτη εντός έδρας μετά τον Οκτώβριο του 2012! Μχιταριάν (20’), Ρόις (49’), Χόφμαν (56’) τα γκολ των Βεστφαλών, ασίστ του Παπασταθόπουλου στο 3ο γκολ.

Μια μεγάλη νίκη γοήτρου πανηγύρισε η Ντόρτμουντ, καθώς οι Βεστφαλοί κέρδισαν με 3-0 την Μπάγερν στο Μόναχο και πήρε ρεβάνς για την ήττα της με το ίδιο σκορ στον πρώτο γύρο από την ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα.

Οι Βεστφαλοί ξεκίνησαν καλύτερα στο ντέρμπι και πήραν προβάδισμα στο 20’ με σουτ του Μχιταριάν, ενώ στο 49’ ο Ρόις έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ.

Η Μπάγερν δεν μπόρεσε να απαντήσει και στο 56’ μετά από μακρινή μπαλιά του Παπασταθόπουλου, ο Χόφμαν έδωσε προβάδισμα τριών τερμάτων στην Ντόρτμουντ!

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να δημιουργήσουν μόλις στο 71’ την πρώτη τους κλασική ευκαιρία, με τον Μάντζουκιτς να αστοχεί από κοντά, ενώ ένα λεπτό μετά το σουτ του Σβάινστάιγκερ πέρασε λίγο άουτ.

Οι Βαυαροί έψαξαν το γκολ της τιμής και στο 83’ ο Μάντζουκιτς σκόραρε με κεφαλιά, όμως ο διαιτητής ακύρωσε το τέρμα ως οφσάιντ.

Έτσι η Ντόρτμουντ κέρδισε για πρώτη φορά την Μπάγερν στο Μόναχο μετά τον Νοέμβριο του 2011 και δεν επέτρεψε στην Σάλκε να μείνει μόνη της στην 2η θέση!

Στον αντίποδα, η Μπάγερν γνώρισε δεύτερη συνεχόμενη ήττα στο πρωτάθλημα, ενώ έχασε και με τραυματισμό τον Νόιερ ο οποίος αποχώρησε στο ημίχρονο με πρόβλημα στη γάμπα!





Στοιχεία για τον αγώνα: ΜΠΑΓΕΡΝ - ΚΑΪΖΕΡΣΛΑΟΥΤΕΡΝ
1Χ2X2
1.255.007.503

Σχολιασμός

14 σχόλια:

στις 12/04/2014 21:38
ομαδαρα ντορτμουντ. εσκισες την ομαδα της κυβερνησης! 1000 μπραβο!

στις 12/04/2014 21:41
poutsa bayernnnnnnn

στις 12/04/2014 21:52
μπραβο ρε ομαδαρα

στις 12/04/2014 21:52
ειναι φανερο οτι η μπαγερ τελευταια εχει πεσει

στις 12/04/2014 21:56
ΟΛΛΕΣ ΟΙ ΜΕΓΑΛΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΑΥΤΟ ΚΑΝΟΥΝΕ ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣΟΥΝΕ ΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ(ΒΛΕΠΕ ΘΡΥΛΟΣ) ΑΡΑΖΟΥΝΕ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΝΕ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΟΙ ΠΟΝΕΜΕΝΟΙ!

στις 12/04/2014 22:03
ΓΙΑ ΤΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΜΑΝΤΖΟΥΚΙΤΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΤΟ ΑΚΥΡΩΣΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΤΕ...

στις 12/04/2014 22:04
Η ΜΠΑΓΕΡΝ ΒΛΕΠΕΙ ΠΛΕΟΝ ΤΑ ΟΣΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΤΗΣ ΕΜΕΙΝΑΝ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΩΣ ΑΓΓΑΡΙΑ ΚΑΙ ΦΕΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ..ΟΛΟ ΡΟΤΕΙΣΟΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΓΚΟΥΑΡΝΤΙΟΛΑ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΧΕ ΒΑΣΙΚΟΥΣ ΣΒΑΙΝΣΤΑΙΓΚΕΡ ΡΙΜΠΕΡΙ ΚΑΙ ΡΟΜΠΕΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑΝ ΤΙΠΟΤΑ..

στις 12/04/2014 23:13
ΜΕΓΑΛΗ ΠΟΥΤΣΑ ΕΦΑΓΕ Η ΜΠΑΓΕΡΝ.ΘΑ ΦΑΕΙ ΚΙ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΣΤΟ CHAMPIONS LEAGUE ΑΠΟ ΤΗΝ ΡΕΑΛ ΚΑΙ ΘΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΕΙ ΤΟ HARD CORE SEX ΓΙΑ ΦΕΤΟΣ.ΜΑΛΛΟΝ ΕΧΟΥΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΤΑ ΧΑΠΑΚΙΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΤΗΣ ΜΠΑΓΕΡΝ.

στις 12/04/2014 23:14
Καλα οσο περναει ο καιρος βλεπωντας αμετρητα σχολια σου καταλαβαινω οτι εισαι απλως οπαδος καθε πρωταθλητριας ομαδας.Αμπαλος μεχρι το κοκκαλο!

στις 12/04/2014 23:44
και ο ολυμπιακος οταν σιγουρεψε το πρωταθλημα αρχισε να πουλαει τα ματς το ιδιο και τωρα η bayern γι'αυτο κοψ'τε τις μλκιες παρακαλω..

στις 13/04/2014 11:42
re mages ta isopedosate ola,sas exi fai i zilia kai i trela,milate etsi gia mia omada pou einai ful se olous tous stoxous...ti alo prepi na kanei i bayern ta teleftea 5 xronia na klisi to bromostomasas re esis kai kati bromodimosiografi tou ipokozmou...meta giati na mi xasi apo ti omadara tin dortmound,tin persini finalist pou epekse tin kalitera bala stin diorganosi,pou ekana ti realklara na psaxnete kai paraligo na to ksanakani...sxeftite ligo re karamalakes oti erxete kai montial kai i sintirisi ton paixton sta adiafora mats einai aparetito...exete kai apetisis,sikothikan oloi na panigirizoun kai na milane gia hapakia..,

στις 13/04/2014 12:37
3eftiles 0-3 apo thn ntormount

στις 13/04/2014 13:34
χαχα φιλε marinosJuventus οταν θελεις να πουλησεις ματς, πουλας με τον βασικο σου αντιπαλο.οκ.Οχι απλη νικη, οχι γκολ με 1-2 διαφορα , αλλα 0-3;Πως δε το εστησαν και 0-5;Εδινε καλυτερες αποδοσεις.

στις 13/04/2014 13:59
Alex1011983 ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝΕ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝΕ ΤΙΠΟΤΑ ΡΕ ΦΙΛΕ ΑΣΤΟΥΣ, ΜΟΝΟ ΚΛΑΑΑΑΑΑΜΑ!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.