Σιμεόνε: «Περήφανος για την Ατλέτικο, πέφτει εύκολα ο Νεϊμάρ»

Σιμεόνε: «Περήφανος για την Ατλέτικο, πέφτει εύκολα ο Νεϊμάρ»



Περήφανος για την ομάδα του δήλωσε ο Ντιέγκο Σιμεόνε μετά την ισοπαλία (1-1) που απέσπασε η Ατλέτικο στο «Καμπ Νου» απέναντι στην Μπαρτσελόνα στον πρώτο αγώνα των δύο ομάδων για τους «8» του Τσάμπιονς Λιγκ.

Απόλυτα ευχαριστημένος από την εμφάνιση της ομάδας του είναι ο Ντιέγκο Σιμεόνε, ο οποίος δήλωσε πως το 1-1 στο «Καμπ Νου» είναι καλό αποτέλεσμα για την Ατλέτικο αλλά δεν δίνει την πρόκριση στους «ροχιμπλάνκος»:

«Ήταν ένα μεγάλο ματς απέναντι σε δύο διαφορετικές ομάδες. Το αποτέλεσμα είναι καλό για μας, αλλά η πρόκριση είναι ανοιχτή. Κάναμε μία εξαιρετική ομαδική προσπάθεια. Ο Ντιέγκο ήταν εξαιρετικός και πέτυχε ένα απίθανο γκολ.

Αυτή η ομάδα έχει μεγάλη καρδιά. Περισσότερο από το αποτέλεσμα, είτε σήμερα είτε στη ρεβάνς, αυτό είναι που με γεμίζει περηφάνια. Η ιστορία της Ατλέτικο είναι αυτή: καρδιά, σκληρή δουλειά και συνεχής προσπάθεια. Ο κόσμος της ομάδας πρέπει να είναι περήφανος γι’ αυτή
».

Μάλιστα ο ίδιος «έριξε» το καρφί του στον Νεϊμάρ, δηλώνοντας πως ο Βραζιλιάνος πέφτει πολύ εύκολα:

«Ο Νεϊμάρ συνηθίζει να βουτάει. Είναι γρήγορος και όταν κάποιος τον ακουμπάει πέφτει αμέσως κάτω».




Στοιχεία για τον αγώνα: ΑΤΛ. ΜΑΔΡΙΤΗΣ - ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ
1Χ2OverUnder12X2
1.334.256.851.701.751.112.62
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
1.752.406.001.801.65
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
3.201.803.0015.00

Σχολιασμός

28 σχόλια:

στις 02/04/2014 02:51
ANTE GAMISOU RE VLAKA TON EIXATE GAMISEI KAI LES PEFTI EUKOLA MAZI KAI MESSI SKATO PITHIKOFATSA ESU KAI O COSTA IDIES MAPES EXETE!

στις 02/04/2014 03:55
Opa re file ti mas les twra? Olh h europh ton krazei ton neymar kai erxese na mas peis oti den voutaei! Prepei na eisai stravos gia na ton yperaspizese!

στις 02/04/2014 10:19
twra ta les mwri loulou simeone sto mats me thn real alla eleges mexri na tsou3ei o kwlos sou omws den milages gia ton diti

στις 02/04/2014 12:06
Ontws a3izei ena mpravo se autin tin Atletiko pou fetos exei paei katapliktika k me to polu ligotero Roster pou exei apo Barca k Real, exei kardia h omada k pezei me tin psuxh ths .bravo ths .

στις 02/04/2014 14:01
Re mlkkkkk costa ine 25-26 ney. Ine 21 ti sigrinis????? Pefti pefti alla pextaraas

στις 02/04/2014 14:19
Puta barca puta barca. I poio axwneuth omada stin gh. Pousth neymar palio bouta tha gami8eis k esy tha erthei i wra sou

στις 02/04/2014 15:21
e kala klasika pragmata o pithikos

στις 02/04/2014 15:36
Ο Νευμαρ κανει ρεζιλι την μπαρτσα. Μακαρι να τον διωξουν η τουλαχιστον εκει που ειναι τωρα να του στρωσουν το χαρακτηρα λιγο. Ατομιστης και πεφτει ευκολα. Ροναλντο νουμερο 2 με αλλα λογια.

στις 02/04/2014 16:23
ti les re sygkrineis ronaldo me neymar? plaka mou kaneis dexete ta skirotera markarismata apla logw swmatotypou den peftei eukola

στις 02/04/2014 16:52
ela ozil min milas file thumase pws epese tin allh fwra monos tou! kai e3w apo perioxh kai 2on oles tis fashs emeis tis eixame mia fash kanane me sout pu ekane kiolas kolofardo k valane goal o allos evgaze ta panta tis atlentiko! kai 2on o neymar dn pefti monos tou mia xaara eides ta markarizmata k eidika opws markaran messi!

στις 02/04/2014 17:36
Οζιλ ο ροναλντο μονο για σας ειναι θεος. Για ολους τους υπολοιπους ειναι απλα ενας πολυ καλος παικτης με θετικα και αρνητικα. Μεσα στα αρνητικα ειναι και το οτι πεφτει ευκολα. Δλδ το οτι του κανουν φαουλ εξω απο την περιοχη και αυτος μετα τις κολοτουμπες εχει φτασει στα διχτυα δεν το βλεπεις? Και ο νευμαρ το ιδιο κανει παντως και δε μου αρεσει καθολου.

στις 02/04/2014 18:03
re file katarxas dn ime barca. ο νευμαρ πρπει να κατααβεται οτι ειναι 21 χρονων θα δυναμωση ενταξει δν θα εχει το σωμα του ροναλντο αλλα θα δυναμωσει. η μπαρτσελονα δν την χαλαει ο νευμαρ . οι πεχτεσ μεγαλωσαν . αμυνα γ τ μπαζα νταξει καλη εναι αλλα θελει 2 αμυντικους καλους. θελει να ανανεωσει το κεντρο και να αλλαξει λιγο δηλ τι θεσ πηραν παιχτη τπου εχει την τριπλα αυτος ειναι δν θα αλλαξει ξερουν τι αγορασαν και αυτο εκνε πριν . μονοτονια το πασινγκ γκαιμ τγσ μπαρτσελονα πρεπει να προσθεση και αλλα στοιχεια δηλ οταν ο μεσι παιρνει την μπαλα και κανει ενεργει ακαι μερικεσ φορεσ την χανει εκει δν λεμε τπτ . αλλα ειναι μεσσι . και ξαναλεω ειναι 21 μεσσι 26-27 και ροναλντο 29 μη συγρινεται αυτους τουσ παιζτεσ καομα με τον νευμαρ. δωστε του χρονο απλα τον εχετ παρει με κακο ματι. οτ πεφτη πεφτη αλλα δν χαλαει αυτο την μπαρτα παιζουν 11 ΠΑΙΧΤΕΣ ΜΕΣΑ

στις 02/04/2014 18:15
malaka me douleueis o messi ti kanei? liga tetoia kanei? thimase me ton agiax? plaka mou kaneis? epeisis oloi exete komplex me thn real kai ton ronaldo.htan sthn united paixtoura twra ampalos.htan o bale totenam paixtara mou twra amaplos htan p ozil real ampalos.efyge malaka paixtaras kai malakies tis real to mono pou kanete edw mesa kai genika se site einai na sygkrinete anousia pragmata.milas gia ronaldo kai les ti kanei sto gipedo kai o allos leei ultrex tote o messi preepi na legete chips ;). file h zhleia kai to komplex einai megala pragmata.lene kanei gymnastiurio o ronaldo exei gomenes aaa kala na pathei ta madata tu messi ta exeis akousei pote?? to oti ta media poulane ton messi san kalo paidi den sou pernaei apo to myalo e? malaka tous symantikoterous anthrwpous ston kosmo panta tous krinoun plaka mou kaneis?

στις 02/04/2014 18:20
o ronaldo fetos evale 73 goal kai kaneis den eipe tipota gia auto se liga post to exw dei kai einai kentrikos o messi evale 91 omws einai epithetikos perysi kai sxedon ta panta pernane apo auton kai evlepa mono tsimpoukia den tou kanane ta media perysi.eides ti eipe o megalos pele? leei oti sigoura einai apisteutoi podosfairistes alla otan o kentrikos vazei ta idia pana katw goal me ton epithetiko tote einai kalyteros.malaka sthn portogalia gamaei pige imiteliko sto euro propersi pes mou se mia megalh diorganwsei ton messi? kai me kalyterous sympaiktes plaka mou kaneis re malaka? exei xasei h oxi h real o ronaldo vazei goal sta megala mats cl panta otan h barcelona xanei h petyxainei dyskoli antipalo dixws penalti den vazei goal o allos plaka mou kaneis? kai milas antikeimenika panta.o ditis voutaei les kai einai sto rio se kamia paralia kai esu mou les gia ton ronaldo.ase mas re file twra mia fora vouti3e o bale fetos ton kanane thema o gaymar se kathe mats pianei douleia.dld auth h a

στις 02/04/2014 18:20
antikeimenikothta sas skotwnei tyranosauro sta 1000 metra

στις 02/04/2014 18:22
lete ronaldo gia klapsa malakes kai o messi eklaige to 9 na fygei o eto na mpei koryfi to 10 gia ibra to 11 gia anri kai paei legontas vigia oloi oi epithetikoi exoun pei to idio pragma ti mou les twra.allos exei to onoma kai allos thn xari file

στις 02/04/2014 18:33
opa opa file simantikoterous . auto dn ine oreo san na les ena epidi exei lefta ine kapios kai auto s enas anthropos in eme taledo. isos epidi ine enas apo ous megalytrous podosfairises i o magalyteros auto dn to krino egw nai alla oxi simadikoterous . kai gw simadikos ime kai sy kai ena paidi stiin afriki. :) PEACEEEEE

στις 02/04/2014 18:41
oxi file otan lew symantikoterous ennow diasimous.auto sygnwmh gia thn ekfrasi ennousa diasimous.giarti emena kai esena den mas krinei kaneis mono autoi pou mas 3eroun alla autous???poloi.

στις 02/04/2014 18:42
kai oti den xalaei o neymar thn barcelona ennoeitai

στις 02/04/2014 18:50
πεστα ρε σιμεονε

στις 02/04/2014 19:26
NMZ PWS EXEI KALUTERO PAIXTH APO NEUMAR O MALAKAS XAXAXAXAXAXA

στις 02/04/2014 20:12
Ρε οζιλ εβαλες οτι μαλακια εχεις ακουσει να λενε για τη ρεαλ σε ενα καλαθι και κανεις λες και τα ειπε ολα ο ιδιος ανθρωπος. Η πλακα ειναι οτι με τα περισοτερα που λες συμφωνω αλλα μεσα σ ολα πετας και κατι ακυρα του στιλ ο μεσι κανει τα ιδια η οτι ειναι κλαψας...τεσπα ξανα στο θεμα, +1 σιμεονε για οσα ειπε πριν κ μετα το ματς.

στις 02/04/2014 20:21
@Chris καλα τα λες ειναι 22 μονο και το καλυτερο μερος για να μαθει μπαλα και να στρωσει χαρακτηρα ειναι στη μπαρτσα αλλα για μενα τη χαλαει σαν ομαδα. 1ον βουταει και 2ον προσπαθει να κλεψει τα φωτα με τις ντριπλες του. Και οι μεσι/ινιεστα ντριπλαρουν αμυνες αλλα ταυτοχρονα μοιραζουν ασιστ και δημιουργουν ανοιγματα/ευκαιριες. Ο νευμαρ ντριπλαρει απλα για να κανει σουτ απο οπου κ αν βρισκεται.

στις 02/04/2014 20:45
kwstaki eisai anapeiros den 3eigeitai alliws

στις 03/04/2014 15:46
coble rr sy

στις 03/04/2014 15:48
o neymar akomakanei malaies nai symfono alla theli xrono kai genikotera i barca dn ine kali o xi mono o neymar exei pesi ligo oles i omades to pathenoun dn ginete kathe xrono na exeis protathlima se tetia xora me 2 omades pou episi exou kales omades.i barca gerase gia mena opos gioubentous kai giounaited prepei na parei mikroterous pextesss

στις 03/04/2014 21:42
Respect σε αυτη την ομαδαρα της αθλετικο.....της αξιζει και ο τιτλος...

στις 04/04/2014 20:39
OZIL THN MANA SOU THN BLEPEIS ???

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.