Σούπερ Λιγκ: Νίκησε αλλά προβλημάτισε ο Ολυμπιακός

Σούπερ Λιγκ: Νίκησε αλλά προβλημάτισε ο Ολυμπιακός

Αφορά τον αγώνα ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΑΟΚ


Λίγες ημέρες πριν το παιχνίδι του Κυπέλλου με τον ΠΑΟΚ, ο Ολυμπιακός κέρδισε με 1-0 τον Άρη χάρη σε γκολ του Βαλντές (85’), ωστόσο προβλημάτισε με την απόδοση του απέναντι στους ήδη υποβιβασμένους «κίτρινους» οι οποίοι είχαν δοκάρι στο πρώτο μέρος.

Σε ένα μέτριο παιχνίδι στο «Γ. Καραϊσκάκης», ο πρωταθλητής Ολυμπιακός τα βρήκε «σκούρα» κόντρα στον… υποβιβασμένο Άρη, αλλά κατάφερε να πάρει νίκη με προβολή του Βαλντές στο φινάλε του ματς.

Η διαφορά 60 βαθμών (!) που χώριζε τις δύο ομάδες δεν φάνηκε ποτέ στο πρώτο ημίχρονο, καθώς ο Άρης ήταν αυτός που είχε κλασικές ευκαιρίες για γκολ, με τον Μανιά να απειλεί για πρώτη φορά τον Ρομπέρτο στο 21’, ενώ ο ίδιος σημάδεψε το δοκάρι του Ισπανού γκολκίπερ στο 30’.

Οι φιλοξενούμενοι δημιούργησαν και τρίτη ευκαιρία στο 31’ όταν ο Βανγκέλι ανάγκασε τον Ρομπέρτο σε εκτίναξη για να διώξει το σουτ του Αλβανού αμυντικού.

Ο Ολυμπιακός δυσκολευόταν να δημιουργήσει κλασικές ευκαιρίες για γκολ στο πρώτο μέρος, όπως και στην επανάληψη, καθώς απείλησε για πρώτη φορά με αξιώσεις στο 77’ με σουτ του Εντινγκά.

Ωστόσο δύο λεπτά μετά ο Βαλντές έλυσε το γόρδιο δεσμό για τους γηπεδούχους, καθώς με ωραία προβολή στο 85’ διαμόρφωσε το τελικό 1-0 για τους «ερυθρόλευκους».

Αυτό ήταν το 6ο γκολ σε 8 παιχνίδια για τον Παραγουανό επιθετικό ο οποίος χάρισε τη νίκη στον Ολυμπιακό, που καλείται ωστόσο να αλλάξει πρόσωπο εν όψει του αγώνα της Τετάρτης με τον ΠΑΟΚ για τα ημιτελικά του Κυπέλλου.




Στοιχεία για τον αγώνα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΑΟΚ
1Χ2OverUnder12X2
1.334.456.501.701.751.112.64
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
1.752.406.001.801.65
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
3.201.803.0015.00

Σχολιασμός

12 σχόλια:

στις 30/03/2014 21:31
ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΕ ΜΠΑΟΚ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΛΠΙΖΟΥΜΕ ΣΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΝΑ ΜΗΝ ΔΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ ΤΟΥ ΣΗΜΕΡΙΝΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ!

στις 30/03/2014 21:39
xalia maura simera i omada mas...elpizw na min paiksei etsi me tous vromo voulgarous

στις 30/03/2014 21:39
παιδια ασχετο με το αρθο....! Ξερετε σε περιπτωση ισοβαθμιας Βεροια και Απολλων.... ποιος μενει κατηγορια??? στην σελιδα της souperleague λεει κρητιρια..! Στις ισοβαθμίες τα κριτήρια κατάταξης κατά σειρά είναι τα εξής:

α) Οι βαθμοί στους μεταξύ τους αγώνες & β) Η διαφορά τερμάτων στους μεταξύ τους αγώνες.

Μετά την εφαρμογή των κριτηρίων και εφόσον δεν προκύπτει κατάταξη, οι ομάδες αναγράφονται με αλφαβητική σειρά.!

το ενα ματς ηρθε 0-0 και το αλλο 1-1 αρα και βαθμοι και γκολ ειναι ισα..!

δηλαδη μενει ο απολλων λογο οτι ξεκιναει με Α'???

στις 30/03/2014 21:43
paxar0s,kalispera.makari na erxete opos to les,omos i omada mas eine afti tin stigmi deforme.ke kata tin gnomi mou dio pragmata ftene.piasana tin kaliteri forma noevrio-dekebrio ke meta e kane kilia dhe deftero i alages sto roster sin tin apusia tou sioba.elpizo ola na pane kala ke na paroume ke to kipelo,na kanoume dabel.kalinihta.

στις 30/03/2014 21:54
Ο ΘΡΥΛΟΣ ΘΑ ΠΑΙΞΕΙ ΜΠΑΛΑ ΟΤΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΚΑΙ ΟΙ ΚΟΤΕΣ ΘΑ ΚΛΑΙΝΕ ΠΑΛΛΙ ΟΛΛΕΣ ΜΑΖΙ!

στις 30/03/2014 23:15
kaka ta psemata magkes me ti psixologia na pexoun pleon oi pextes mas meta pou apokleistikan me tetoio tropo(vlepe diaitisia,uefa...) apo tous 16 tou ch.l.ekei pou tha pezan me tin bayern twra vlepoune ton ari...tous katalavainw apolyta giati noiwthoune adikimenoi entelws...ante na teleiwnei kai auti i xronia siga siga...

στις 30/03/2014 23:18
Ολυμπιακος ειμαι αλλα καθαρα στοιχηματικα πιστευω και για τους δυο αγωνες με παοκ οτι θα ερθουν χ και θα πανε στα πεναλτι.Θα δειξει

στις 31/03/2014 13:17
διατησια και ατυχια γιατι στο 1 ημχ επρεπε να ηταν 0-2 και επισηε οι βοηθοι εδωσαν 2 οσφαιτ που θα μπορουσαν να γινοταν γκολ

στις 31/03/2014 14:10
eleos ARMENOS ,trela pragmata.

στις 31/03/2014 14:18
ARMENOS....Diafwra termaton sta metaxi tous paixnidia afou to 0-0 stin sinexia ipirxe to 1-1 aftos pou itan filoxenoumenos perni 1,5 kai parameni A

στις 31/03/2014 14:57
xaxaxaxxaxaxa 1-0 me ton ari

στις 31/03/2014 15:48
τουρκος ειναι τουρκος ειναι ο μπαμπας σαςς!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.