Κρόιφ: «Το πρόβλημα της Μπαρτσελόνα είναι ο Νεϊμάρ»

Κρόιφ: «Το πρόβλημα της Μπαρτσελόνα είναι ο Νεϊμάρ»

Αφορά τον αγώνα ΕΣΠΑΝΙΟΛ - ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ


Ως το μεγαλύτερο πρόβλημα της φετινής Μπαρτσελόνα χαρακτήρισε τον Νεϊμάρ ο Γιόχαν Κρόιφ επικρίνοντας το ποσό της μεταγραφής που δαπανήθηκε για την απόκτηση του αλλά και τις υψηλές αποδοχές που απολαμβάνει ο 21χρονος ποδοσφαιριστής.

Έντονη κριτική προς τον Νεϊμάρ αλλά και στην απόφαση της διοίκησης να ξοδέψει ένα πολύ μεγάλο ποσό για την απόκτηση του, άσκησε ο Γιόχαν Κρόιφ ο οποίος στάθηκε ιδιαίτερα στις υψηλές αποδοχές που απολαμβάνει ο 21χρονος:

«Το πρόβλημα της Μπαρτσελόνα είναι ο Νεϊμάρ. Είναι χωρίς αμφιβολία μεγάλος παίκτης, όμως δεν μπορείς να αγοράζεις έναν 21χρονο που να τον πληρώνεις περισσότερο από παίκτες που τα έχουν κερδίσει όλα. Κανείς στα 21 του δεν είναι Θεός. Έχεις ήδη τον καλύτερο παίκτη στον κόσμο και ένας 21χρονος δεν μπορεί να είναι η μεγάλη φιγούρα. Είναι αδύνατον στο ποδόσφαιρο. Στα 26 ναι, αλλά στα 21 όχι» δήλωσε ο θρύλος της Μπαρτσελόνα.

Να σημειωθεί πως οι «μπλαουγκράνα» έδωσαν -σύμφωνα με τα επίσημα στοιχεία- το ποσό των 57,1 εκατ. ευρώ για την απόκτηση του Νεϊμάρ, ενώ ο ίδιος φέρεται να απολαμβάνει ετήσιες αποδοχές ύψους 7 εκατ. ευρώ.




Στοιχεία για τον αγώνα: ΕΣΠΑΝΙΟΛ - ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ
1Χ2OverUnder1X
8.004.851.251.352.303.02
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
6.502.601.551.601.85
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
5.502.202.106.00

Σχολιασμός

32 σχόλια:

στις 25/03/2014 16:44
POSO MALAKAS EISAI ENHLIKAS KI AN EISE !!

στις 25/03/2014 16:51
mia zoh real pia barcelonitsa tora opadoi tis modas!!

στις 25/03/2014 17:18
re paokara alex 8a xataktirisis tin mpartsa omada tis modas??????re opade tis diktaktorias?pedaki i mpartsa einai i megaliteri omada tis espanias xoris xounta xoris tpt ola ka8ara!!!!!

στις 25/03/2014 17:48
kouvane otan h barcelonitsa sou dn ipirxe tis epoxes pou ego prolava toulaxiston olh isastan real madriths.apo tin stigmh kai meta p irthe o roni kai ekane omada tin barcelona oi perisoteroi (anideoi fisika) ginate barcelona.tora oti kai na les afth eine h alitheia ciao opade tis modas ponaei h alithia!mia eine h vasilisa tis europhs gataki h real kai oxi h poutanobarcelona

στις 25/03/2014 17:50
trelos eisai trelos to leei kai to onoma sou omada tis modas kathara einai asxete

στις 25/03/2014 18:17
paokara4alex +fwnw kai filaraki treloskouva-nos eisai 12 logika kai den ksereis apo xounta...h real ekane 14 xronia gia na parei prwta8lhma epi franco ths malakies autes astes gia paidakia sthn hlikia sou

στις 25/03/2014 18:17
real...auta pou kaname prin apo xronia ta kanoun aytoi tora. vamos real.

στις 25/03/2014 18:32
Kala ta leei skoupidia

στις 25/03/2014 18:33
Querty ?

στις 25/03/2014 18:36
PAOKARA ASXETE GAMW TIN REAL SOU POU EISAI VASILLISA POSW KAIRO EXEIS NA PAREIS C.L; ATITLE VRWMIARH POU EPERNES CHAMPIONS LEUAGE OPA SUGNWMH TOTE DEN LEGONTOUSAN KAI ETSI OTAN TA PIRES TA 5 LEGOTAN KUPELLO PROTATHLITRION PALIO ASXETE THA MILEISEIS GIA BARCA ANTE TRAVA GAMISOU TWRA SAS TSUZI APLA POU TROTE PUTSARA!

στις 25/03/2014 18:38
THA MAS PEIS KAI OPADOI TIS MODAS MALAKA EGW TOULAXISTON APO TA 6 MOU EIMAI BARCA KAI PAOK MONO BARCA KAI PAOK TIPOTA ALLO OPOTE KLEISE TO STOMA SOU KAI MIN LES VLKS GREVENA ESU ALVANE MATHE NA MILAS!

στις 25/03/2014 19:02
mpougatsa skase gt 8a sou gamhsw thn manoula sou

στις 25/03/2014 19:13
SIGA RE GAMIA ESY XYSE KAI LIGO STA MOUNOXEILAKIA THS ADERFOYLAS SOU

στις 25/03/2014 19:15
esu mpastardaki ti 8es

στις 25/03/2014 19:15
THN MANA SOU TI 8ES NA 8ELW THN GIAGIA SOU

στις 25/03/2014 21:25
Νταξει ο Νευμαρ δεν αξιζει να παιζει στην μπαρτσα αλλα ολες οι μαλακιες που ακουγονται ενατιον του ειναι μονο για να ριξουν λασπη στην Μπαρτσα. Παντως το ασυγκριτα μεγαλυτερο μερος του ποδοσφαιροφιλου κοινου υποστηριζει την μπαρτσα. Δεν πολυσυμπαθουν την αγαπημενη ομαδα του Φρανκο. Οποτε ακουγεστε απιστευτα γελοιοι οταν λετε ομαδα 2-4-5 αετιας, η ομαδα της μοδας. Ακομα και κατηγορια να πεσει αυτη η ομαδα θα ναι καλυτερη απο τη φασιστορεαλ.

στις 25/03/2014 21:48
ρε barca4ever το οτι υποστηριζεις μπαρτσα απο τα εξι σου δηλαδη εδω και 5 χρονια και παλι οπαδο της μοδας σε κανει...

στις 25/03/2014 21:50
EMENA GAMW TIN MANA MOU GAMIMENE GREVENA PITSIRIKA POU VRIZZEIS PISW APO PC; RE TRAVA GAMISOU ASXETE VLAKA 4 XRONIA POUTSA DEN XORTASES MPERNAMPEO K KAMPNU RE VLAKA; 12 XRONIA ATITLE VOULONE VASILISA TIS PIPAS POU EPERNES KUPELLO PROTATHLITRION OXI CHAMPIONS LEAUGE TO 60 TI GENIA TOU PAPOU MOU ASXETE! MILAS KIOLAS! 3EXASES TA TSIMPUKIA APO RONALDINHO KAI HENRY MATHATE OMADA TIS MODAS 5 XRONIA VLAKA TRWGE PUTSA PANTA APO EMAS KAI KLAPSE TWRA!

στις 25/03/2014 21:51
EIMAI 20 TWRA RE VRWMIARH OXI SAN TO PITSIRIKA TO GAMIMENO TON POUTANAS GIO TON GREVENA TO 15 XRONO POU VRIZEI MANES PISW APO PC!

στις 25/03/2014 21:54
α και κατι αλλο...η ομαδα που υποστηριζε ο φρανκο ηταν η ατλετικο μαδριτης και προς το τελος της δικτατοριας του μονο υποστηριξε την ρεαλ ψαξτε το λιγο μην λετε οτι μαλακιες ακουτε...αλλα και παλι ολα αυτα δεν εχουν σχεση με τις παπαριες που λετε...

στις 25/03/2014 22:45
Ποιο ασχετοι και ανιστοριτοι ανθρωποι απο τους οπαδους της ρεαλ δεν υπαρχουν. Για αυτο και ειστε μειοψηφια. Ο φρανκο οπαδος της ατλετικο λεει ο αλλος. Οχι της Ραγιο Βαγιεκανο ηταν. Το γκουγκλαρε ο τυπος αρα ειναι αληθεια. Αμορφωτα ζωα...

στις 25/03/2014 23:55
καλα εσυ παιζει να εισαι πολυ μαλακας...το εχω διαβασει σε εφημεριδα αυτο φιλε...εσυ που το εμαθες οτι ο φρανκο υποστηριζε ρεαλ?στο ειπαν τα παιδια στο σχολειο σου???

στις 26/03/2014 00:00
Αφου το διαβασες σε εφημεριδα οκ παω πασο, ειμαι πολυ μαλακας. Βεβαια το οτι οι μαδριλενοι τρωγαν με χρυσα κουταλια επι φρανκο, το οτι εισεβαλε στην καταλονια και εσφαξε τους αντιφρονουντες, το οτι η ρεαλ ηταν μια ευρωστη επιχειρηση εκεινο τον καιρο, περα απο τους τιτλους που πηρε...Μαλακιες μωρε τι να λεμε τωρα. Αφου εσυ διαβασες την εφημεριδα σου ολα ειναι οπως τα λες. Δε μας χεζεις ρε αμοιβαδα...

στις 26/03/2014 00:04
Και πριν πεις τις απιστευτες μαλακιες που ξερω οτι θα πεις, η κοντρα καταλονιας, μαδριτης δεν λυθηκε ποτε στα γηπεδα. Δεν εκατσε ποτε ο Φρανκο να ασχοληθει με το ποσα γκολ βαζει η ρεαλ η ποιοι διαιτητες την ευνοουν. Απλα η μια ομαδα συμβολιζει το λαο και η αλλη την δικτατορια. Κατα τα αλλα ενα τοπι κλωτσουσαν τοσα χρονια και ακομα το ιδιο κανουν. Και ναι στο σχολειο τα μαθα αυτα. Απλα εκατσα και διαβασα και τα "εκτος υλης".

στις 26/03/2014 00:07
Ρε παδια 21 χρονων ειναι ακομα ο μεσσι στα 21 ηταν ο παιχταρας οπως ειναι τωρα ελεος απλα καλυτερα να μην ξεκινουσε βασικος. Εμενα κατι μου λεει οτι θα γινει απο τους καλυτερους ανδ ν γινει ο καλυτερος γτ απο τα 21 παιζει σε καθε αγωνα

στις 26/03/2014 00:07
Θελει ακομα να μεγαλωσει

στις 26/03/2014 00:09
Και ο σαντζεζ περσι δν μου αρεσε αλλα φετος παει πολυ καλα. Μονο χρονο θελει δν γινεται να ξεχασε την μπαλα που ξερει ουτε 3 αρες που βαζει με βραζιλια ισως να μην τεριαζει στο στυλ της μπαρτσα αλλα δν νομιζω

στις 26/03/2014 01:11
Πόσα κιλά Μαλακία σας δέρνει εδω μέσα!!

Για να τελειώνει το πανηγύρι..

α) Επί Φράνκο φυλακίστηκε οι τότε πρόεδροι της Ρεάλ Ραφαέλ Γκέρα και Αντόνιο Ορτέγα, και οι δύο δημοκρατικοί και οι ο δεύετρος μάλιστα κομμουνιστής.

β)Τα ονόματα Ζαμόρα και Σιμιτιέρ σας λένε κάτι. Παίκτες της Μπαρτσελόνα φανατικοί οπαδοί του Φράνκο.

γ) Οι Καστιλιάνοι ( Ρεάλ) ενοποιήσαν την Ισπανία και την απελευθέρωσαν από τους Άραβες.

δ) Η Καταλονία (Μπάρτσα) είναι από τις πλουσιότερες περιοχές της Ευρώπης ( Σοσιαλδημικράτες πλουσιότατοι.κάτι μου θυμίζει αυτό)

δ) Η Μπαρτσελόνα έχει προσφέρει δύο μετάλλια του συλλόγου ως φόρο τιμής στον Φράνκο κάτι που δεν έκανε ποτέ η Ρεάλ. ε)Η Ατλε΄τικο Αβιαθιόν.ποιά???Η σημερινή Ατλέτικο Μαδρίτης ήταν το πουλέν του Φράνκο στ)Το παλιό γήπεδο "Τσαμαρτιν" της ρεάλ το είχε κάνει ο Φράνκο στρατόπεδο συγκέντρωσης ..... ζ) Η μεγλύτερη ισπανική τράπεζα της εποχής ανήκε σε καταλανούς μέλη του διοικητικού συμβουλίου της Μπαρτσελόνα. η)Ο Μπερναμπέου είχε απονείμει το χρυσό μετάλλιο της Ρεάλ

στις 26/03/2014 01:15
Το 2003 μαζεύτηκαν 3000 υπογραφές καταλανών για να πάρει η διοιηκηση πίσω το δεύτερο μετάλλιο τιμής του συλλόγου που έδωσαν το '74 στον Φράνκο.

στις 26/03/2014 01:16
Ο Μπερναμπέου είχε απονείμει το μετάλλιο του συλλόγου στον Ισραηλινό στρατηγό...Ισραήλ για τον Φράνκο δεν υπήρχε, δεν το αναγνώριζε ως κράτος.

στις 26/03/2014 01:19
Καθίστε εσειςκαι πιστεύεται σα ζώα τις ιστορίες πε΄ρί Ομάδων του λαού , και χωρίς χορηγό( Unicef) kai χίλιες δύο άλλες παπαριές.

Είναι σαν το από μπρος παρθένα και από πίσω μπαίνουν τρένα.

στις 27/03/2014 00:07
Μπραβο 100000% και απο μενα. Η Μπαρτσα ειναι εταιρια με μπατζετ εκατονταδων εκατομμυριων αρα ηταν η πουτανα του φρανκο. Αψεγαδιαστη λογικη, τι να πω. Τεσπα ολες τις παπαριες που παρουσιαζεις σαν γεγονοτα δεν εχω καμια ορεξη να τις σχολιασω. Ο καθενας οτι τον βολευει το πασαρει σαν "ιστορικο γεγονος". Ιμπερατορ κανεις δεν ειπε οτι οι ποδοσφαιρικοι συλλογοι δεν ειναι εταιριες η οτι πιστευουν αυτα που λενε. Τους συμβολισμους τους δινουν οι οπαδοι. Με τη δικια σου λογικη εισαι πανιβλακας που υποστηριζεις αεκ οταν ο "τιγρης" χρησιμοποιει την αγια σοφια και τον ελληνισμο της Πολης για λογους μαρκετινγκ.

Υ.Γ. Εκλασα στα γελια με αυτον τον κομμουνιστη προεδρο της ρεαλ που λες.

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.