Τα έβαλαν με τη διαιτησία, Ρονάλντο και Ράμος

Τα έβαλαν με τη διαιτησία, Ρονάλντο και Ράμος

Αφορά τον αγώνα ΣΕΒΙΛΛΗ - ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ


Στη διαιτησία απέδωσαν την ήττα της Ρεάλ Μαδρίτης από την Μπαρτσελόνα οι Κριστιάνο Ρονάλντο και Σέρχιο Ράμος.

Υπεύθυνο για την ήττα της Ρεάλ από την Μπαρτσελόνα στο «Μπερναμπέου (3-4) θεώρησαν τον διαιτητή, Ουντινάνο Μαγένκο οι Κριστιάνο Ρονάλντο και Σέρχιο Ράμος.

Συγκεκριμένα ο πρώτος άφησε να εννοηθεί πως οι Καταλανοί έχουν διαρκή εύνοια από τη διαιτησία, τονίζοντας πως: «Πολλοί δεν θέλουν να πάρει η Ρεάλ το πρωτάθλημα»:

«Ο διαιτητής έκανε πάρα πολλά λάθη. Ένα παιχνίδι τέτοιου επιπέδου χρειαζόταν έναν διαιτητή αντίστοιχης αξίας. Εκείνος ήταν νευρικός και αγχωμένος από την αρχή. Δεν θέλω να χρησιμοποιήσω δικαιολογίες για την ήττα μας, αλλά έκανε πολλά λάθη.

Νομίζω ότι πολλοί δεν θέλουν να πάρει η Ρεάλ το πρωτάθλημα και ήθελαν να επιστρέψει η Μπαρτσελόνα στη διεκδίκηση του τίτλου. Αν έχανε σήμερα θα ήταν εκτός διεκδίκησης. Στα πέντε χρόνια που είμαι εδώ η Ρεάλ δεν έχει ευνοηθεί ποτέ από τη διαιτησία και ξέρω πώς λειτουργούν τα πράγματα εδώ.

Πιστεύω πάντως πως παρ’ όλα αυτά εμείς θα πάρουμε το πρωτάθλημα στο τέλος
» τόνισε ο Πορτογάλος άσος ο οποίος κέρδισε ανύπαρκτο πέναλτι στο 55’ καθώς ανατράπηκε εκτός περιοχής.

Ράμος: «Κάποια πράγματα δεν μπορείς να τα αντιμετωπίσεις»

Τα έβαλαν με τη διαιτησία, Ρονάλντο και ΡάμοςΑπό την πλευρά του, ο Σέρχιο Ράμος, ο οποίος αποβλήθηκε για 19η φορά στην καριέρα του στο 65’ καθώς ο διαιτητής είδε ανατροπή του Νειμάρ στην περιοχή της Ρεάλ, τόνισε πως η φάση ξεκίνησε από οφσάιντ, ενώ πρόσθεσε πως: «Κάποια πράγματα δεν μπορείς να τα αντιμετωπίσεις», αναφερόμενος στην διαιτησία:

«Για το καλό του ποδοσφαίρου ελπίζω ο Μαγένκο να μη σφυρίξει ξανά αγώνα μας, για να υπάρχει ισονομία. Σε όλα τα «κλάσικο» υπάρχει ένταση, αλλά πάντα πρωταγωνιστής είναι ο διαιτητής. Ναι, ίσως η ανατροπή του Ρονάλντο να μην ήταν πέναλτι, αλλά ούτε αυτή του Νεϊμάρ έπρεπε να οδηγήσει σε πέναλτι κι αποβολή γιατί ξεκίνησε από θέση οφσάιντ.

Αν είχαν σκοπό να εξισορροπήσουν την κατάσταση για τη μάχη του τίτλου, τα κατάφεραν. Κάποια πράγματα δεν μπορείς να τα αντιμετωπίσεις. Εμείς πάντως θα συνεχίσουμε να παλεύουμε για το πρωτάθλημα
», δήλωσε ο Ράμος.

Το πέναλτι που κέρδισε ο Ρονάλντο:



Το πέναλτι που κέρδισε ο Νειμάρ:





Στοιχεία για τον αγώνα: ΣΕΒΙΛΛΗ - ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ
1Χ2OverUnder1X12X2
4.504.501.451.252.702.251.111.11
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
4.502.501.851.352.30
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
5.502.202.106.00

Σχολιασμός

28 σχόλια:

στις 24/03/2014 02:50
swsta ta leei kai sto prwto mats ta idia ante gamw tn panagia sas kai to xristo sas kathe xrono etsi kerdizei kai h almeria

στις 24/03/2014 03:57
poutsaaaaaa flore ronaldoooo axaxaxa parteta re mounoxeilaaaaaaaaaaaa

στις 24/03/2014 05:37
Proktogenes pleonasma eixame shmera. ...messi vs Ronaldo 3-1

στις 24/03/2014 06:35
Για τη αλλο θα μιλουσε η Ρεαλ??? ο βαζελος της ελλαδας εχει γινει ας βγαλει και αυτη παραγκα και οραμα.. Ελεος δηλαδη.......!!

Σας τεντωσαν τα κορμια μεσα στο σπιτι σας...... πολλοι πηγαττε να ξεγραψετε τον μεσσι και την μπαρτσα... αλλα η απαντηση στο γηπεδο φανηκε... και μην μιλατε για ρεφερι γιατι το πεναλτι του ροναλντο ειναι απλα ΤΡΑΓΙΚΟ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΕΤΙΑ ΒΟΥΤΙΑ ΟΥΤΕ Ο ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗΣ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ..... ΠΑΡΑΔΕΧΤΕΙΤΕ ΤΟ ΟΤΙ Η ΡΕΑΛ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ ΤΗΝ ΜΠΑΡΤΣΑ.. ΕΧΕΙ ΟΜΑΔΑΡΑ ΝΑΙ... ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΦΤΑΝΕΙ ΑΚΟΜΑ!!

MESSI ΑΠΛΑ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΚΑΙ Ο ΡΟΝΑΛΤΙ ΦΟΒΕΡΟΣ ΠΑΙΚΤΗΣ ΑΛΛΑ ΜΕΣΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ.... ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΥΦΛΟΣ ΚΑΙ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΣ!

στις 24/03/2014 06:47
Μου εχετε συγκρινει ολη την χρονια μεσσι με κριστιανο... συγνωμη δεν μπορει να γινει αυτο το πραγμα οι 2 θεωριτικα καλυτεροι ποδοσφαιριστες στο κοσμο να παιζουν και ο ενας να ειναι απλα ανυπαρκτος.. και να σκοραρει και να το πανυγηριζει κιολας με ενα γκολ.. ο θεος να το κανει πεναλτι αυτο το πραγμα..............!! απλα οι μεγαλοι παικτες ειναι για τα μεγαλα παιχνιδια και ο ροναλτο δε μπορει να συκωσει αυτη την βαρια φανελα στα μεγαλα ματς... γιατι ΧΑΝΕΤΑΙ ενω ο Μεσσι! απλα κανει οτι εκανε απο τα 17 που ξεκηνισε ΜΑΓΕΥΕΙ!!

στις 24/03/2014 07:02
Κυριε ροναλτο??? Θελεις να σου δειξουμε το πεναλτι που πηρες με την ατλετικο στο 2-2??? ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΕΣ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ................!

ΑΝΤΙ ΠΑΠΑΓΑΛΟΙ ΟΤΑΝ ΧΑΝΕΤΑΙ Ο ΡΕΦΕΡΙ ΦΤΑΕΙ ΟΤΑΝ ΚΕΡΔΙΖΕΤΕ ΟΜΑΔΑΡΑ ΕΧΕΤΕ...........!

Μια ζωη η μπαρτσα προσχενται.. αλλα αλλος παιρνει περνει πεναλτι που ο θεος να τα κανει με αλμερια με λεβαντε με ατλετικο....! κοιταξτε λιγο εσεις πως σπρωχνεσται και μεταε την μπαρτσα..... επρεπε να το παρει και το πηρε... ας επαιζε ο κριστιανο μπαλα ας κερδιζατε.... αλλα ως γνωστον ο κριστιανο στα μεγαλα ματς ειναι απων.. ενω ο μεσσι παρον + χατ-τρικ!

Μην συγκρινετε κατι το οποιο απλα δεν μπορει να συγκριθει!!! και τωρα σαν τα κλασικα κομπλεξικα......... Η ΡΕΑΛ ΛΕΕΙ <<ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΣΤΟ CL.>> ΞΕΡΟΥΜΕ ΞΕΡΟΥΜΕ.... ΧΑΧΑΧΑΧ!!

στις 24/03/2014 08:07
Παρακαλώ βγάλτε την π..τσα απ' το στόμα για να καταλάβουμε τι λέτε...

Κριστιάνα είσαι το πουτ..άκι του Μέσσι μια ζωή και μας το παίζεις παρθένα!

στις 24/03/2014 12:22
οταν χανουν τους φταιει η διαιτησια και τους δυο

στις 24/03/2014 12:30
kala ,8a doume poios 8a gelasei teleuteos.

στις 24/03/2014 12:34
elegan TA REALAKIA 8A FATE POULO STO GHPEDO MAS !!! XAXAXAXAXAXA MONO EMEIS DEN FAGAME POYTSAAAAA ESEEIS TON FAGATE KAI SAS KSANAETSOYKSE XAXAXAXAXAXA

στις 24/03/2014 12:37
k deuteron me to na ektelei penalty pou ta kerdisan aloi kanei xat trick kai h koutsi Maria.

στις 24/03/2014 12:39
part ta arxidia mou mori aderfara pali pisw eisai ,pisw 8a eisai gia to upolipo ths season k h poutsa pou 8a fate sto kupelo 8a sou katsi sto lemo

στις 24/03/2014 13:11
kalo paixnidi kai apo tous dyo.mou arese perissotero omws i barca.evgale aytomatismous evgale systymata travixan kai 2-3 paiktes parapoli.i real den ekane paixnidi katoxi.stin kontra xtypise kai o benzema kai o di maria fanican.realite o sergio ramos einai dolofonos.mono podaria sto xeri dinei.kathara penalti kai ta dyo.exete arxidia;perte ta ipoloipa mats kai steilte barca kai atletico ston kouva.kai ennoeitai sas perimenw stous 4.

στις 24/03/2014 13:16
mlk kristiano panhgyrize ta gkol me thn 9elta kai thn osasouna kai ase ta ntermpy gia tous megalous... messi

στις 24/03/2014 13:20
ποιος εφαγε την πουτσα η ποιος θα την θαει δεν ξερω

το μονο που ξερω ειναι οτι αραξα χθες και ειδα ματσαρα με 7 γκολ

στις 24/03/2014 13:21
το 32/68 ηταν εξευτελιστικο..

στις 24/03/2014 15:33
akoma kato apo ta arxidia iste gi auto voulosteto k tha doume sto telos poios tha to pari

στις 24/03/2014 15:34
k oso gia to mats krithike stin kokini sto 65 alios tha itan alo mats de leo pos tha kerdise i real ala os ekino to simio ola itan anixta gia ola ta apotelesmata to mats itan isoropimeno

στις 24/03/2014 15:42
O LY MPIAKOS

στις 24/03/2014 15:51
legate 8A FATE POLLA STO BERNABEU XAXAXAXA POY EINAI TA POLA XAXAXAXAXAXAXA PALI ARXIDIA FAGATEEEE

στις 24/03/2014 16:01
TRAVA DES TO VIDEO ASXETE POU TON NEYMAR TOU XTUPAEI TO PODI O RAMOS POU THA PEIS MOUFA PENALTY ESU ME TIN GAMW REAL SOU RE! E3W APO TIN PERIOXH EPESE O CR7 DEN TON AKOUMPISAN PIRE PENALTY ANTE MILATE KIOLAS FATE POUTSA KAI XAT-TRIK MESSI KAI QQ KLAPSTE TWRA!

στις 24/03/2014 16:55
-1 exi akoma exo...... k 1 scorer cr7 moko twra

στις 24/03/2014 19:21
XAXAXAXAXAXAXAXAXA POSO MALAKAS EISE RE ALBANE POSO RE !!!! XAXAXAXAXA PWS ELEGES 8A FAME POULO ??? PARTA BALAKIA POU SE BALAME KAI FATA MALAKAAAA

στις 24/03/2014 20:48
ksexname to penalty enantia sthn city p kerdise h barca.

στις 24/03/2014 22:18
kapoioi exoun mnhmh xrysopsarou edw me thn uefalona.tha erthei h wra sas.o allos leei dne akoumpisan ton ronaldo enw o ramos den ton akoumpaei kan oti na nai prepei na eiste tyfloi edw mesa oi perisoteroi kai oi alloi apla komple3ikoi etsi einai

στις 25/03/2014 00:50
Μλκες σταματηστε να μιλατε για διαιτησια, γινεστε γελοιοι. Τουλαχιστον -12 επρεπε να ηταν η ρεαλ τωρα αν η διαιτησια ηταν αλανθαστη απο την αρχη της σεζον...

Το ντερμπυ τελειωσε και το κερδισε παναξια η μπαρτσα. Οποτε χανει η ρεαλ φταει ο ρεφ. Οποτε κερδιζει τελευταια στιγμη με πεναλτυ, τα λαθη ειναι ανθρωπινα. Γινεστε γελοιοι...

στις 25/03/2014 10:56
enw i barca den evnoithike katholou me diaitisia fetos ... KATHOLOU toulaxiston paradexteite oti mono me 2 moufa penalty mporousate na nikisete

στις 25/03/2014 10:56
kai tou CR den itan penalty egw to paradexomai pantws

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.