Σούπερ Λιγκ: «Καθάρισε» νωρίς με Βαλντές

Σούπερ Λιγκ: «Καθάρισε» νωρίς με Βαλντές



Με τον Βαλντέζ να πετυχαίνει το γρηγορότερο χατ-τρικ στην ιστορία του ελληνικού πρωταθλήματος (3’, 9’ 13’), ο Ολυμπιακός κέρδισε με 4-1 τον Εργοτέλη στην Κρήτη, με τον Κάμπελ να πετυχαίνει το 4ο γκολ στο 32’, και τον Ιμπραϊμ να μειώνει στο 55’ για τους γηπεδούχους με εξαιρετικό σουτ.

Την ημέρα των 51ων γενεθλίων του Μίτσελ, ο Νέλσον Βαλντέζ φρόντισε να του κάνει… δώρο, καθώς σημείωσε χατ-τρικ μέσα σε 13 λεπτά (3’, 9’, 13’) και ουσιαστικά «καθάρισε» από πολύ νωρίς τη νίκη (4-1) του Ολυμπιακού απέναντι στον Εργοτέλη στο Παγκρήτιο.

Μάλιστα ο Ολυμπιακός ο οποίος αγωνίστηκε με πολλά νέα πρόσωπα σε σχέση με την ενδεκάδα στο «Όλντ Τράφορντ», πέτυχε και 4ο γκολ με πέναλτι του Κάμπελ στο 32’, σκορ που επέτρεψε στους «ερυθρόλευκους» να χαλαρώσουν στην συνέχεια.

Στην επανάληψη, ο Εργοτέλης έψαξε το γκολ της τιμής και το πέτυχε στο 55’ με μακρινό σουτ του Ιμπραϊμ, ενώ απείλησε με τους Μπουχαλάκη (57'), Μπαντιμπαγκά (62') και Διαμαντάκο (75') για ένα δεύτερο τέρμα, χωρίς ωστόσο να τα καταφέρει.

Να σημειωθεί πως ο Βαλτνές σημείωσε το πιο γρήγορο χατ-τρικ αλλά όχι το πιο σύντομο, το οποίο ανήκει στον πρώην επιθετικό του Πανιωνίου Γιώργο Δέδε, ο οποίος στις 28/3/65 πέτυχε τρία γκολ σε διάστημα τριών λεπτών (88’, 89’, 90’).




Στοιχεία για τον αγώνα: ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
1Χ2OverUnder1X12X2
4.353.851.551.801.652.041.141.11
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
4.502.252.051.701.75
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
2.901.803.2517.00

Σχολιασμός

15 σχόλια:

στις 23/03/2014 23:10
etsi gamaei o peiraias

στις 24/03/2014 00:14
ΠΟυστάρες δεν πιάνεστε ούτε στο στοίχημα.Από ενα ημιχρονο να κερδισει καθε ομαδα,Είναι πολλά τα λεφτά Βαγγέλη,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

στις 24/03/2014 00:18
Δεν υπήρξε νοήμων παίχτης που να μην έπαιξε όβερ 6,5 γκολ...ή το γαυρο μονο του οβερ 5,5 γκολ (μετα το 0-4 του ημιχρονου.Αλλα οι πουτανες στησιμο στο στησιμο.

Σε καλη μερια Βαγγελα εκςι που παίζεις και καπομαστε σα μαλακες και παιζουμε σουπα λιγκ...

στις 24/03/2014 00:22
Ουτε ευρω απο εδω και περα στις πουτανες...Χίλιες φορες Βήτα Γουατεμαλας.Ειναι πιο ντομπρες στο στησιμο.

Που να τα χαλασεις σε αντιδιαρροικα χαπια πουτανα βαγγελα όσα εβγαλες σημερα.

στις 24/03/2014 02:40
oti malakia sas katsei lete....eleos

στις 24/03/2014 03:39
Mpamia μαλλον δεν εχεις ιδεα απο στοιχημα..μαλλον για σενα το στοιχημα αρχιζει μεταξυ καφετεριας και τελειωνει στο παραδιπλα προποτζηδικο...με 7-8 παρολι των 0,60λεπτων του ευρω.Δικαιωμα σου αλλα μην ειρωνευεσαι αυτα που δεν γνωριζεις..

Ξερεις καποια απο τις δυο κολοσιαιες ασιατικες εταιριες που εις γνωσην τους δεχονται στοιχηματα και απο προεδρους ομαδων!!!!

Αστο αυτα ειναι ψιλα γραμματα..

.Θρυλε θεεε μου ολυμπιακε μου..αυτο μαλλον ειναι πιο απλο για σενα..αντε γεια τωρα.

στις 24/03/2014 03:45
Το αριθμος γκολ μεχρι το 20λεπτο το γνωριζεις σαν στοιχημα!!!!

Ποιος λεει τωρα μαλακιες??

Γι αυτο πριν μιλησουμε σκεφτομαστε και λιγο...

στις 24/03/2014 03:55
► Eίσαι Παναθηναϊκός, σε γλεντάει ο ΟΦΗ, είσαι 4ος στο πρωτάθλημα και στο -21, έχεις ξεχάσει τι είναι να παίζεις στην Ευρώπη και πανηγυρίζεις τον αποκλεισμό του Ολυμπιακού; Κατάντια...

► Είσαι ΠΑΟΚ, τρως 3 από μία ομάδα που απέκλεισα στο Champions League, είσαι 2ος στο πρωτάθλημα και στο -18, ο Ιβάν σου υπόσχεται Ροναλντίνιο και σου παίρνει Μαντούρο και πανηγυρίζεις τον αποκλεισμό του Ολυμπιακού; Kατάντια...

► Είσαι ΑΕΚ, έχεις βαρεθεί να μετράς 3αρες και 6αρες, σου ρίχνω δύο κατηγορίες, δεν μπορείς να κερδίσεις ούτε την Θύελλα Ραφήνας και πανηγυρίζεις τον αποκλεισμό του Ολυμπιακού; Kατάντια...

Γι' αυτό μία ζωή θα βλέπετε την πλάτη μας...

Γιατί το κόμπλεξ κατωτερότητας δεν θα το αποβάλετε ΠΟΤΕ από πάνω σας!

Χαιρετίσματα στους καναπέδες σας.

στις 24/03/2014 03:56
ante geia twra mounoxeilaresssssss

στις 24/03/2014 15:42
O LY MPIAKOS

στις 24/03/2014 15:54
siteattack eisai olympilagos,trws 3ara apo panathinaiko pou tha ekanes "parti titlou",trws 2 apo paok pou pali tha ekanes "parti titlou" kerdizeis panthrakiko me 2-0 me moufa penalti kai goal offside,pas me megisti psyxologia by paragka sto manchester,arpazeis 3ara kai ekei me 2-0 ston prwto agwna kai "sigouri" prokrisi.AYTO tha pei KATANTIA:na xairesai to prwtathlima tis ligdas pou mexri kai sto baglades xeroun oti stinontai ta mats stin ellada.(gia tous dyspistous vlepete apodoseis twn mats paniwnios-levadeiakos:1,38 o assos itan les kai epaize i barcelona.kai tin epomeni agwnistiki,xafnika xanthi-paniwnios 9,50 apodosi to diplo sto idio stoiximatiko site!!).exei ki alla ama thes.platanias-kalloni 1,49 o assos(alli barcelona apo edw)!!mas exoun parei grammi kai stin gi tou pyros oti stinoun paixnidia sto elladistan.

στις 24/03/2014 15:58
alla xtes katalava giati apokleistike o gauros apo united.kratage dynameis gia ton ergoteli xa0x0a0x0

στις 24/03/2014 16:26
etsi r paixtara ante gia na klisoun ta stomata tous merikoi merikoi

στις 24/03/2014 20:37
το παραληρημα των γαυρων δεν εχει τελειωμο . σας εχω πει μην πινετε από την χεστρα νερο σας χαλαει . αντε και του χρονου στο Τσ Λιγκ να δουμε ποιον πεθαμενο θα

αναστήσετε . κορακια καταστρεψατε το ελληνικο ποδοσφαιρο με τα στημενα

στις 25/03/2014 02:36
kato apo t arxidia mas!!axaxaxa etsi klapsomounides poutsaaaaaa!!8a ta poume sto kypelo k m paok k m pao(an perasei)axaxaxaxx oso gia esena kouva to parapano keimeno p egrapsa apantaei s ola ta gelia k xaza sxolia p ekanes!!ante geia mounoxeilo

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.