«Έχει δίκιο να διαμαρτύρεται για τη διαιτησία του Κάιπερς ο Ολυμπιακός»

«Έχει δίκιο να διαμαρτύρεται για τη διαιτησία του Κάιπερς ο Ολυμπιακός»



Την άποψη πως οι αποφάσεις του Ολλανδού διαιτητή Κάιπερς αδίκησαν τον Ολυμπιακό κόντρα στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, εξέφρασε έγκριτος ποδοσφαιρικός αναλυτής στην Ολλανδία.

Οι παίκτες του Ολυμπιακού είχαν πολλά παράπονα από την διαιτησία του Μπιόρν Κάιπερς στον επαναληπτικό με την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο «Όλντ Τράφορντ», με τον έγκριτο αναλυτή της ολλανδικής ιστοσελίδας «voetbal international», Φαν Ντερ Βέλντε να τονίζει πως οι «ερυθρόλευκοι» έχουν δίκιο να διαμαρτύρονται:

«Μπορώ να καταλάβω το θυμό των Ελλήνων για τον διαιτητή. Υπάρχουν τουλάχιστον 4-5 αποφάσεις που είναι περίεργες», είπε χαρακτηριστικά και συνέχισε:

«Το πέναλτι είναι συζητήσιμο, όπως και το φάουλ, από το οποίο προήλθε το 3-0. Δεν έδωσε κίτρινη κάρτα στον Φαν Πέρσι για καθυστέρηση όταν τραυματίστηκε, ενώ δεν κράτησε και σωστά το χρόνο των καθυστερήσεων», τόνισε ο συμπατριώτης του Ολλανδού διαιτητή.




Στοιχεία για τον αγώνα: ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
1Χ2OverUnder1X12X2
4.353.851.551.801.652.041.141.11
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
4.502.252.051.701.75
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
2.901.803.2517.00

Σχολιασμός

33 σχόλια:

στις 22/03/2014 20:17
vre ante gamisou palio vromiari katse Γ και ΣΚΑΣΕ!

στις 22/03/2014 20:21
katse sta auga sou morh koulaaaaaaaaaa

στις 22/03/2014 20:29
o diaithths mia xara ta phge

στις 22/03/2014 20:33
koulaaaaa makous?

στις 22/03/2014 20:36
Δεν ειπε για τα βηματα στο πεναλντι και στην εκτελεσει του φαουλ ειχε τελειωσει ο χρονος...

στις 22/03/2014 20:39
ρε ουστ ρε!!!!μιλανε ολοι μιλανε και οι κωλοι!!!χαχαχαχαχα..

στις 22/03/2014 20:48
kala xereis esu! pou se adikhse re gia pes! tha mas xezepsoun ta gaurakai re

στις 22/03/2014 20:48
gaurakia

στις 22/03/2014 20:52
Βρε erxomaste21,λιγη τσιπα με την κατατρεγμενη σου την κουλα.Ερχεσαι αλλα ξερεις που;;;Στην β εθνικη απο την γ και μαλιστα με τον κωλο ρε ξαδερφη της μαρθας:-)

στις 22/03/2014 20:53
και με αυτην την διαιτησια αμα τους ηθελε λιγο η μπαλα θα περνουσαν. το κακο ομως ειναι οτι μιλανε αυτοι που διαβαζουν παραγκα και οραμα .οταν καποτε επαιζαν με τον ολυμπιακο στα σοβαρα οταν κερδιζαν ηταν ηρωες οταν εφερναν χ ηταν καλυτεροι αλλα δεν τους ηθελε η μπαλα και οταν εχαναν εφταιγε ο διαιτητης.

στις 22/03/2014 20:55
χαχαχαχαχα μιλανε και οι γαυροι για διατησια ουστ απο εδω παραγκες

στις 22/03/2014 21:08
θεια δικη το λενε αν το εχετε βεβαια ακουστα γαυροι . αντε βρηκατε και δικαιλογια για τον αποκλεισμο σας κλαψτε ελευθερα σαν γυναικούλες για τον κακο διαιτητη που σας αδικησε . 3-0 και αντε γεια πουστογαυρε

στις 22/03/2014 21:20
kala re gia kati sgurigamata pou dn phres kai gia mia karta se adhkise?kala ti lew gauros eisai

στις 22/03/2014 21:20
edw pou gamate to podosfairo dn lete tipota ti na pw re

στις 22/03/2014 21:38
otan kerdisan me tin boithia tou kalopoulou didaskan ithos ta gaurakia

στις 22/03/2014 21:45
ERXOSASTE ME KOLO NYXTOMENOI AI STO DIAOLO POUTHENADES

στις 22/03/2014 22:17
ΘΑ ΕΡΘΕΙ Η ΩΡΑ ΟΛΟΝΩΝ ΤΟΥΣ ΟΣΟΙ ΣΤΕΡΗΣΑΝ ΤΗΝ ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΑΠ ΤΟΝ ΘΡΥΛΟ..ΠΡΩΤΗ ΠΡΩΤΗ Η ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ ΠΟΥ ΟΣΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΔΑΧΤΥΛΑ ΤΩΝ ΧΕΡΙΩΝ ΜΟΥ ΤΟΣΑ ΓΚΟΛ ΘΑ ΤΙΣ ΠΕΤΑΞΕΙ Η ΜΠΑΓΕΡΝ..ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Η ΩΡΑ ΤΟΥ ΟΛΛΑΝΔΟΥ ΡΕΦΕΡΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΤΟΥΣ...

στις 22/03/2014 22:36
paxare na les kala pou se apekleise i united kai tha glytwseis ton eurwpaiko diasyrmo.

στις 22/03/2014 22:42
poion diasurmo re kalikatzare pou mono apo mia ellhnikh omada sto CL pairnei vathmous h Ellada?

στις 22/03/2014 22:42
twra tha mas perasei h Elvetia me thn epomenh nikh pou, kai efoson kanei h Basileia.

στις 22/03/2014 22:48
το πεναλτυ ήταν καθαρό στο μόνο που αδικήθηκε ήταν ότι δεν έδειξε πιο νωρίς κάρτα στον βαλένσια όμως προηγουμένως στον τραυματισμο του δεν έδωσε καν φάουλ στον κάμπελ που έπεσε πάνω του με το κεφάλι και το είχε βάρος.

στις 22/03/2014 23:59
ΜΠΕΕΕΕΕΕΕΕΕ...................ΜΠΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ..........

στις 23/03/2014 00:58
pedia ine profanes pos o olibiakos apoklistike lgo dietisisa!!!!!!!!!!!!!!!!!!mias kai to ipe kai o egritos podosferikos analitis stin ollandia!!!!!!

στις 23/03/2014 00:59
poli krima,stenaxorithika poli epidi ime olibiakos,tzaba apoklismos!!!

στις 23/03/2014 02:07
otan mounia gamate oles tis omades me thn diaithsia sas kai meta geueste thn idia pikra klaite.

CRY MORE BITCHES QQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQQ

στις 23/03/2014 02:35
MOUNOXEILA VROMIKES KOLOTRIPES GT MILATE GIA OSFP?SAS PONAEI?ETSIII MIA ZWH 8A SAS PONAEI....TWRA H OMADA TIS G GT EXEI STOMA K MILAEI??TI N MAS PEI?EPESE G GIA N PANIGIRISI KANA PRWTA8LIMA...3AFNIKA VLEPO TIN OMADA TIS XOUNTAS NA MILAEI GIA STIMENA?AXAXA PLAKA MAS KENETE RE LAGOUDAKIA?TWRA GIA T PAOKAKI 8A TA POUME META TIS 2 TOU MHNA...OPIOS IKSERE LIGO APO MPALA 8A EVLEPE POS TN OSFP EKTOS OTI EIXE TRAGIKI AMYNA TON GAMISE K H DIETISIA..OPOS K STO PAOK-BENFICA POU ITAN K O IDIOS DIATITIS(AN DN KANW LA8OS)TWRA GIA ESAS P DN EXETE MIRODIA N PATE S ENAN AGWNA TOPIKOU N PARETE APO MIA MPALA O KA8ENAS K N TN MIRISETE...ANTE GEIAAAA

στις 23/03/2014 07:11
μια χαρα τα πηγε ο διαιτητης........απο το 1950 κλεβετε πρωταθληματα αναξιοι γελωτοποιοι της ευρωπης----παναξιος ο διαιτητης και σε ολα του σωστος--επαιξε την μεγαλη ομαδα οχι τους ανυπαρκτους θρηνους...οπως τοτε στο liverpool ετσι και τωρα πονεσε πολυ....και θα ποναει παντα στην ευρωπη---αλλαξτε τις πανες τωρα στον χοντρο προεδρο σας

στις 23/03/2014 10:34
Re olimpiaki...o olimpiakos einai elliniki omada kai aniki stous ellines...alla i omada tou marinaki einai enantion stous ellines parteto xabari kan den einai kan elliniki omada,einai omada tou DNT..,giti den eksigite alios..to na pezi o olimpiakos me opiadipote alli omada esto kai tin galata as poume, kai na einai 3/4 ton ellinon filathlon enantion tou olimpiakou,kai den einai apo zilia..alla apo misos kai orgi kata tin dikisi tou olimpiakou kai tou ftharmenou sistimatous tou marinaki!!esi siteattak ama s'aresi afto to sistima tou olimpiakou diladi tou marinaki,tote einai apolita sosto afto pou kanoun i evrei kai i germani stin ellada..otan se afti tin xora mas aresi na gamame o enas ton allon dinoume dikeomata stous ap'ekso...alla sas exi fai o egoismos...zito o olimpiakos kai na gamithi olos o ellinikos laos...me afta pou lete afto afinete na katalavoun oli i ipolipi filathli alon omadon!!

στις 23/03/2014 15:34
Η παραγκα του πλατινι...

στις 23/03/2014 15:43
Re αυτός ο καραγκιόζης από πάνω που λεει ότι χρωστάμε και χάρη στο γαύρο επείδή φέρνει μόνο αυτός βαθμούς από την Ευρώπη για την Ελλάδα.Ρεε μογγόλε αν δεν είχες γαμήσει το πρωτάθλημα και ήταν ανταγωνιστικό ξέρεις πόσους βαθμους θα έφερναν και οι υπόλοιπες ομάδες.

Ζώο εε ζώο Άντε βόσκα τώρα στο λυόμενο κουραδόχορτο από κρήτη μεριά ..μπινέδες με παρωπίδες..

στις 23/03/2014 18:41
axaxaxaxax apla gelioi kai poutanes tis eupwphs gia panta

στις 24/03/2014 00:00
kokokokoko gamw ton olumpiako

στις 16/06/2014 22:58
ΧΑΣΑΜΕ ΔΥΣΤΗΧΩΣ 3-0 ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΛΟΜΒΙΑ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΣΤΟ ΠΙΟ ΚΡΙΣΗΜΟ ΜΑΣ ΜΑΤΣ ΜΕ ΤΗΝ ΙΑΠΩΝΙΑ.ΕΑΝ ΔΕΝ ΝΙΚΗΣΟΥΜΕ ΜΑΓΚΕΣ ΞΕΧΝΑΜΕ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΕΛΠΙΔΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ 2Η ΘΕΣΗ.Η ΙΑΠΩΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΗ ΕΠΙΘΕΤΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΟΜΩΣ ΣΤΗΝ ΑΜΥΝΑ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΙΑ.ΣΕ ΟΛΑ ΤΗΣ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΤΡΩΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΤΑ ΜΕΣΟ ΟΡΟ 2 ΓΚΟΛ.ΜΕ ΤΗΝ ΑΚΤΗ ΕΙΔΑΤΕ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΠΟΥ ΜΟΛΙΣ ΜΠΗΚΕ Ο ΝΤΡΟΓΜΠΑ ΓΥΡΗΣΑΝ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΕΣΑ ΣΕ 2 ΛΕΠΤΑ ΑΠΟ 0-1 ΣΕ 2-1.ΒΑΛΕ ΡΕ ΣΑΝΤΟΣ ΒΑΣΙΚΟ ΜΗΤΡΟΓΛΟΥ-ΣΑΛΠΙΓΓΙΔΗ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΛΙΓΗ ΜΠΑΛΙΤΣΑ ΚΑΙ ΓΚΟΛ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΙΣΤΟΛΕΡΟ!! ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΕΛΛΑΔΑ ΟΛΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΜΗΝ ΜΑΣ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΕΤΕ ΟΠΩΣ ΚΑΝΑΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΛΟΜΒΙΑ.ΠΑΙΧΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΠΑΛΑ ΒΑΛΤΕ ΜΥΑΛΟ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΕΙΣΤΕ ΚΑΙ ΠΑΙΖΕΤΕ ΣΤΟ ΜΟΥΝΤΙΑΛ ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚ!!

Σε γνωρίζω από την κόψη

Του σπαθιού την τρομερή,

Σε γνωρίζω από την όψη

Που με βία μετρά τη γη.

Απ’ τα κόκαλα βγαλμένη

Των Ελλήνων τα ιερά, Και σαν πρώτα ανδρειωμένη, Χαίρε, ω χαίρε, Ελευθεριά!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.