Μόγιες: «Μετά τον Ολυμπιακό, μπορώ να κοιτάξω στα μάτια τους οπαδούς»

Μόγιες: «Μετά τον Ολυμπιακό, μπορώ να κοιτάξω στα μάτια τους οπαδούς»



Ανακουφισμένος για την πρόκριση της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ εις βάρος του Ολυμπιακού είναι ο Ντέιβιντ Μόγιες, ο οποίος δήλωσε πως μπορεί πλέον να κοιτάξει στα μάτια τους οπαδούς της ομάδας.

Στην αποκάλυψη πως είχε νιώσει ντροπιασμένος σε παιχνίδια της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ για την κακή εικόνα της ομάδας προχώρησε ο Ντέιβιντ Μόγιες ο οποίος όμως πρόσθεσε πως μετά την πρόκριση στους «8» του Τσάμπιονς Λιγκ μπορεί να κοιτάξει στα μάτια τους οπαδούς της ομάδας:

«Σε μερικά παιχνίδια ένιωθα ντροπή γιατί δεν είχαμε παίξει καλά και δεν έχω μια ομάδα που έχει αρκετά καλά αποτελέσματα. Νομίζω ότι το κυριότερο πράγμα την Τετάρτη ήταν ότι μπορούσα να κοιτάξω στα μάτια τους φιλάθλους μας μετά το παιχνίδι. Τους δώσαμε κάτι για να φωνάξουν. Δεν υπήρχε τίποτα ντροπιαστικό στην εμφάνισή μας».

Για την κλήρωση των προημιτελικών του Τσάμπονς Λιγκ που έφερε την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ αντιμέτωπη με τη Μπαγερν, τόνισε:

«Είμαι ενθουσιασμένος που ήμασταν στην κλήρωση και βρισκόμαστε στα προημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ. Μετά την ήττα μας με σκορ 2-0 από τον Ολυμπιακό δεν ήταν πολλοί αυτοί που πίστευαν ότι θα βρισκόμασταν στην κλήρωση. Επομένως, δεν έχει σημασία με ποιον κληρωθήκαμε. Είμαι μια δύσκολη κλήρωση για εμάς, αλλά ανυπομονώ. Πέσαμε με ένα από τα φαβορί και την κάτοχο του τροπαίου».

Ο ίδιος στη συνέχεια αποκάλυψε πως ο Φαν Πέρσι δεν θα είναι διαθέσιμος για την αναμέτρηση με την Γουέστ Χαμ:

«Δεν θα είναι διαθέσιμος για το αυριανό παιχνίδι. Ακολουθούν πολλά παιχνίδια και θέλουμε να σιγουρευτούμε πως το ρόστερ θα είναι έτοιμο για όλα».




Στοιχεία για τον αγώνα: ΓΟΥΕΣΤ ΧΑΜ - ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ Γ.
1Χ2OverUnder1X12X2
4.003.401.701.651.801.841.191.13
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
4.251.952.201.551.90
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
3.501.852.8012.50

Σχολιασμός

25 σχόλια:

στις 21/03/2014 19:32
ton olympiako kerdises pou se eixe kai nomizeis exis omada

στις 21/03/2014 19:41
thalei na pei oti tha htan ntroph na apokleisth apo mia tetoia omada reeee...

στις 21/03/2014 19:41
xaxaxaxaxaxax oti na nai

στις 21/03/2014 19:41
megale moyes

στις 21/03/2014 19:43
gia poso akoma?

στις 21/03/2014 19:50
Κάποιοι οπαδοί ομάδας της Θεσσαλονίκης να μην ντρέπονται με την ομάδα τους και να ξαναβάλουν το σήμα που είχαν πριν , εκτός κι αν ξαφνικά γίνανε ανθέλληνες και υποστηρίζουν τους αντιπάλους των ελληνικών μας ομάδων στην Ευρώπη.

στις 21/03/2014 20:39
otan 8a mazeuei tis mpales apo tin mpagern 8a sou pw egw

στις 21/03/2014 20:55
ΜΟΓΙΕΣ ΠΟΣΟ ΜΙΚΡΗ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ!!! ΕΛΕΟΣ!!! ΛΕΣ ΚΑΙ ΑΠΕΚΛΕΙΣΕΣ ΚΑΝΑ ΜΕΓΑΘΗΡΙΟ ΤΩΝ ΕΥΡΩΠΑΪΚΩΝ ΓΗΠΕΔΩΝ... ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΠΑΙΞΕΣ ΜΕ ΚΑΜΙΑ ΜΙΛΑΝ, ΜΕ ΚΑΜΙΑ ΓΙΟΥΒΕ, ΜΕ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΙΣΠΑΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ!!! ΕΛΕΟΣ ΑΝΥΠΑΡΚΤΕ!!! ΔΕΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΓΡΗΓΟΡΑ ΤΗ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΠΟΥ ΠΡΟΠΟΝΕΙΣ!! ΠΑΡΕ ΚΑΝΑ ΤΗΝ ΤΟΝ ΣΕΡ ΑΛΕΞ!! ΑΝΤΕΕΕΕΕΕ

στις 21/03/2014 21:06
ΕΣΥ ΝΑ ΠΑΣ ΝΑ ΤΑ ΠΕΙΣ ΣΤΗΝΜΑΡΙΜΠΟΡ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΣΤΑΞΕ 3 ΣΤΟΝ ΚΩΛΟ ΜΑΛΑΚΑ ΕΥΡΩΠΑΙΕ!!!!

στις 21/03/2014 21:12
λεσ και απεκλεισε την ρεαλ ..ο κοσ τιποτα

στις 21/03/2014 21:26
OZRIC ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΤΙ ΠΟΝΑΕΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ... ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!! ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΤΡΙΜΠΑΛΟ, ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΑΝ ΕΓΙΝΕ ΑΥΤΟ!!! ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ... ΚΑΙ ΛΕΓΕ ΟΤΙ ΘΕΣ ΕΥΡΩΠΕΟ!!

στις 21/03/2014 21:30
ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΑΠΟ ΠΑΝΩ, ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΣΟΥ... ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΤΟ ΣΚΕΠΤΙΚΟ ΤΟΥ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟΝ ΒΡΙΣΟΥΝ... ΟΛΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΤΑ ΠΑΙΡΝΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΟ ΣΑΣ. ΓΙΑ ΑΛΛΟ ΛΟΓΟ ΜΙΛΗΣΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΟΓΙΕΣ, ΓΙΑΤΙ ΜΕΧΡΙ ΠΕΡΣΙ Η ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΗΤΑΝ ΠΑΝΤΟΚΡΑΤΗΡΑ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ... ΕΣΥ ΤΩΡΑ ΘΙΧΤΗΚΕΣ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΠΑ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΟ ΕΙΠΑ. ΑΛΛΑ ΑΜΑ ΕΙΣΑΙ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΣ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ!!

στις 21/03/2014 23:49
erxomaste21 get a life. les kai tha skasete ston pirea me tank k tha kanete eksegersi me tank kaneis iremise ena pexnidi einai

στις 21/03/2014 23:56
barkalon o ser alex 8 wres prin ginei to paixnidi htan ekei gia na kanei 11 alliws o moyes tha exane

στις 22/03/2014 00:48
otan gamas tis poutanes etsi me niwtheis xara kai koitas tn poutsara sou!

στις 22/03/2014 00:48
poutanes gavroi mia zwh axristoi reeeeeeeeeeee 20xronia poutses ole

στις 22/03/2014 01:01
ΜΟΓΕΣ Η ΕΚΔΙΚΗΣΗ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΚΟΚΚΙΝΗ-ΟΜΑΔΑΡΑ ΤΟΥ ΤΣΑΜΠΙΟΝΣ ΛΙΓΚ ΤΗΝ ΜΠΑΓΕΡΝ.5 ΣΤΟ ΟΛΝΤ ΤΡΑΦΦΟΡΝΤ ΚΑΙ 6 ΣΤΟ ΑΛΙΑΝΖ ΑΡΙΝΑ.ΟΠΟΤΕ ΤΖΑΠΑ ΧΑΙΡΕΣΕ ΦΕΝΟΤΑΝ ΠΩΣ ΠΑΙΖΑΤΕ ΟΥΤΟΣ Η ΑΛΛΟΣ ΠΟΥ ΠΕΦΤΑΤΕ ΚΑΤΩ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΜΗΝ ΦΑΤΕ ΓΚΟΛ ΑΠ ΤΟΝ ΘΡΥΛΟ!! ΣΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΤΡΟΜΑΞΕΙ ΚΑΙ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑΤΕ ΕΙΣΑΣΤΕ ΠΟΛΥ ΤΥΧΕΡΟΙ..ΦΑΕ ΤΑ 11 ΜΠΑΛΑΚΙΑ ΑΠ ΤΗΝ ΜΠΑΓΕΡΝ ΚΑΙ ΣΚΑΣΕ!

στις 22/03/2014 01:06
nai paxare enw o gauros tha etrwge 7 sto monaxo ki 6 sto tigani..

στις 22/03/2014 02:29
Τι λέτε ρε ανύπαρκτα σκουλήκια....ειδικά εσύ πάσαρε ιδέα δεν έχεις...υποτιμάς την Μάντσεστερ η οποία κουβαλάει 45 φορές ποιο βαριά φανέλα του ταύρου...αυτός ειναι ένας λόγος που δεν χονευω τον γαύρο και τους πουστροοπαδους.....ποια 11 γκολ μέσα στην Αγγλία δεν έχει ελπίδες η Μπάγερν ειναι κομπλεξικά έναντι της Μάντσεστερ....

στις 22/03/2014 02:35
Νομίζετε μονο ο γαύρος και καμία άλλη...είχατε την ευκαιρία να περάσετε 2-0 νικουσατε δεν το εκμεταλλευτικατε....4 καλές ευκαιρίες πάλι δεν τα εκμεταλευτικες...οκ το πέναλτι ήταν μούφα αλλά ο βαν πέρσι εκμεταλλευτικε τις φάσεις του και πέρασαν...Ευχαριστώ πρέπει να λέτε τον θεό σκατογαυροι που δεν την είχε φέτος ο σιρ αλεξ αλλιως συνολικα 10-0 θα χανατε 5 μέσα 5 έξω!!

στις 22/03/2014 08:17
ti moufa to penalti... penaltara htan

στις 22/03/2014 13:00
ERXOMASTE21 +fwnw

στις 22/03/2014 14:02
kouklizogr ΤΟ ΞΕΡΩ ΦΙΛΕ... ΚΑΙ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΣΥΝΕΧΗΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ ΜΕ ΤΟΝ ΜΟΓΙΕΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ!!!! ΑΠΟ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ Η ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ!!! ΓΕΝΙΚΑ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ ΚΑΙ ΣΤΗ ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΑΝ ΔΕΝ ΠΕΙ Ο ΣΕΡ ΑΛΕΞ ΚΑΤΙ ΤΟΣΟ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΚΛΕΚΤΟ ΤΟΥ, ΘΑ ΕΧΕΙ ΟΣΗ ΣΤΗΡΙΞΗ ΠΡΕΠΕΙ... ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΝΕ ΟΙ ΟΠΑΔΟΙ Η ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΟΧΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΟΠΩΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ. ΠΟΥ ΔΙΩΧΝΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΝΙΚΗΣΑΝ

στις 22/03/2014 15:42
ΝΑΙ ΡΕ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΘΑ ΕΙΤΑΝΕ ΜΕΓΑΛΗ ΝΤΡΟΠΗ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΤΑΓΕ ΕΞΩ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΑΝ ΕΙΤΑΝΕ Η ΑΕΚ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΜΕΝΑ ΘΑ ΤΟ ΔΕΧΟΜΟΥΝΑ, ΑΝΤΕ ΚΑΙ Ο ΜΠΑΟΚ, ΑΛΑ ΝΑ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΑΥΤΟ ΘΑ ΕΙΤΑΝΕ ΜΕΓΑΛΗ ΝΤΡΟΠΗ! ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΖΩΑΚΙΑ ???

στις 22/03/2014 18:48
τελικα ο μογιες θα μεινει μεχρι το καλοκαιρι στην γιουναιτεντ

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.