ΠΑΕ ΠΑΟΚ: «Μετατρέπεστε σε περίγελο»

ΠΑΕ ΠΑΟΚ: «Μετατρέπεστε σε περίγελο»

Αφορά τον αγώνα ΠΑΟΚ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ


Νέα σκληρή ανακοίνωση-απάντηση στην ΠΑΕ Ολυμπιακός και τον Γιώργο Σαρρή εξέδωσε η ΠΑΕ ΠΑΟΚ που συνοδεύεται από δήλωση του Ιβάν Σαββίδη και την σημείωση πως ο «δικέφαλος του Βορρά» θα κινηθεί νομικά.

Μια ημέρα μετά την ανακοίνωση του Ολυμπιακού πως η «ερυθρόλευκη» ΠΑΕ θα προσφύγει στη δικαιοσύνη κατά της ΠΑΕ ΠΑΟΚ, η διοίκηση του «δικέφαλου του Βορρά» επέστρεψε με νέα σκληρή ανακοίνωση κάνοντας λόγο για απάντηση «θιγμένου μαθητή δημοτικού» και πως ο Ολυμπιακός με περισσή αλαζονεία υποκαθιστά την Κυβέρνηση και τους θεσμούς.

Στην ανακοίνωση φιλοξενούνται μάλιστα δηλώσεις του Ίβαν Σαββίδη που αναφέρει: «Δεν θα επιτρέπω σε κανένα να αναφέρεται με τέτοιο τρόπο στο πρόσωπό μου», ενώ σημειώνεται πως ο ΠΑΟΚ θα κινηθεί νομικά.

Παράλληλα υπάρχουν και πάλι αιχμές κατά του προέδρου της ΕΠΟ, Γιώργου Σαρρή για τον οποίο γράφει πως «μετατρέπεστε σε περίγελο».

Αναλυτικά η ανακοίνωση:

«Η ΠΑΕ Ολυμπιακός, με περισσή αλαζονεία και υποκαθιστώντας κατά την προσφιλή της συνήθεια την Κυβέρνηση και τους θεσμούς, απάντησε (;;;) στην ανακοίνωση της ΠΑΕ ΠΑΟΚ όπως θα απαντούσε θιγμένος μαθητής δημοτικού, απευθυνόμενος στον κ. Σαββίδη, ο οποίος ήδη κινείται νομικά και αναφερόμενος στο θέμα δήλωσε: «Δεν θα επιτρέψω σε κανέναν να αναφέρεται στο πρόσωπό μου κατ’ αυτόν τον τρόπο».

Φυσικά δεν διαβάσαμε στην ανακοίνωση το παραμικρό για την ουσία, το παραμικρό για την ποδοσφαιρική πραγματικότητα που συντηρείται, σαν να μην υπάρχει καμία συναίσθηση της πραγματικότητας.

Ο κ. Σαρρής από την πλευρά του λέει ότι θα συνεχίσει να απευθύνεται στα θεσμικά όργανα. Προφανώς εξαίρεση στο δημιουργικό του πρόγραμμα αποτελούν οι συνεντεύξεις Τύπου και οι ανακοινώσεις για να απαντήσει μόνο στον ΠΑΟΚ. Από τον συγκεκριμένο ζητούμε συγγνώμη που τον απασχολήσαμε από την διαφήμιση του ποδοσφαίρου μας «ειδικά στο εξωτερικό» (sic)!

Μετατρέπεστε σε περίγελο…».




Στοιχεία για τον αγώνα: ΠΑΟΚ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
1Χ2OverUnderX2
1.185.759.001.701.753.51
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
1.453.007.001.901.55
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
3.201.803.0015.00

Σχολιασμός

14 σχόλια:

στις 18/03/2014 16:20
pes ta re ivan gama tn kokkinh xounta epitelous diayse tous oloi mazi sou eimaste oloi xekina tn polemo

στις 18/03/2014 17:12
http://www.youtube.com/watch?v=q6WXDz-G02c

στις 18/03/2014 17:18
ωχ ο Σαββιδης παιδες,τωρα την βαψαμε, τωρα παει δεν ξαναπερνει πρωταθλημα ο γαυρος (θαρω πως και για φετος ειχες δηλωσει μεγα Ιβαν πως πηγαινες για πρωταθλημα ε ?οτι πηρες πηρες φερος λοιπον τα ιδια θα παρεις και τις επωμενες χρονιες, δηλαδη 4αρες και τ αρχιδια μας

)

στις 18/03/2014 18:52
O RONALDINIO ERXETE !!!

ston dromo einai !!!

(san tin aek)

στις 18/03/2014 19:04
Ιβάν Σαββίδη είσαι του βΑγγέλα το δεξί αρχιδι

στις 18/03/2014 20:35
ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΠΟΣΟ ΗΛΙΘΙΟΙ ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΙ ΟΙ ΠΑΟΚΤΖΗΔΕΣ...ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ,ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΙΟΥΣ ΠΑΙΧΤΕΣ; ΤΟΝ ΚΑΤΣΟΥΡΑΝΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΝΙΝΗ,ΠΟΥ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΡΩΝΕ ΤΣΙΜΠΟΥΚΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΑΙ Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΤΟΥΣ ΞΕΦΟΡΤΩΘΗΚΕ ΓΙΑΤΙ ΧΑΙΡΙ ΔΕΝ ΕΙΔΕ...ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΤΗΝ ΜΠΕΜΦΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΤΣΟΥΡΑΝΗ!!! ΤΟΝ ΟΠΟΙΟΝ Η ΜΠΕΜΦΙΚΑ ΞΑΠΟΣΤΕΙΛΕ ΧΡΟΝΝΙΑ ΠΡΙΝ...ΤΙ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ; ΜΟΝΟΙ ΣΑΣ ΦΟΡΑΤΕ ΤΗΝ ΤΑΜΠΕΛΑ ΤΟΥ ΗΛΙΘΙΟΥ... Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΑΣ ΦΤΑΙΕΙ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΔΩΣΕΙ ΚΩΛΟ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΠΑΡΧΙΑ; ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΜΠΒΓΕΙΤΕ ΣΤΗΝ ΕΓΝΑΤΙΑ ΓΙΝΕΣΤΕ ΠΟΥΣΤΗΔΕΣ!! ΑΛΛΑ ΘΑ ΞΑΝΑΚΑΤΕΒΕΤΕ ΣΤΟ ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗ ΝΑ ΣΑΣ ΞΑΝΑΚΕΡΑΣΟΥΜΕ ΤΑ ΝΤΟΡΤΙΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΑΞΙΖΟΥΝ..ΟΠΩΣ ΣΤΟ Α ΓΥΡΟ.. ΥΠΟΜΟΝΗ,ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΛΥΝΕΤΕ ΚΑΛΑ.

στις 18/03/2014 21:01
exome varethei kathe 3 kai ligo na akoyme tis malakies ton paoksidwn, paidia eleos den prepei na masate thn karamela pou sas dini h omada den mporei na stathei se uefa ok den sas kraksame oti perasete stimena, eseiw thato kanate gia ton gavro. Ksepline merika leytoydakia kai twra leei tha kanw oti kanoyn oi alloi tha to paiksw apogohteymenos kai na h dikaiologia giati isow na min kanw thn omada poy sas poylisa oti tha kanw.

kanenas olimpiakos kanena katestimeno exeis omada soy rixnw 4 kai proxoraw kai an nomizeis oti adikise proxora sthn eyroph ekei poy den se adikoyne. ekloges erxonte fate porosi kai xiragogish kai meta ksipniste se mia ellada pou psaxnei sta skoupidi. ntropi ston kathe tsarlatano poy nomizei oti exei apopsi an vrizei ton prwto , thn apopsh thn apoktas otan eisai etoimos na pei oti h omadatoy einai gia ta mpaza an einai. ksipnate den fteei panta h katsika toy gitona, makari na ypirxan 10 isodinames omades den yparxoyn omws.

στις 18/03/2014 21:03
vre ante gamhtheite kwlogauroi milate kiolas

στις 18/03/2014 21:51
ΣΑΒΒΙΔΗ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΛΕΣ ΟΤΙ ΜΑΛΑΚΙΑ ΘΕΛΕΙΣ ΑΛΛΑ ΨΑΞΕ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙΣ ΓΙΑ ΒΛΑΚΕΣ!

στις 18/03/2014 23:13
th orea pou ta leei, de mou lete paokakia otan kerdizete kai telionete matsakia me 11 pextes anti gia 10 h 9 (otan o dietitis kanei ta straba matia) gt den mhlate????? klasiko fenomeno sthn ellada kaki dietisia fteei o olympiakos kako gipedo o olympiakos trabmatistike kapoios O OLYMPIAKOSSSSSSSSS mia zwh re pousti mou kaneis de blepei ta xalia ths omadas tous panta tou ftene oloi oi alloi ektos tou eautou tou. Ksipniste ligo exete dei se alles xwres otan ginonte dietitika la8i!!!!!! den ta anaferei kaneis kitane ta la8oi toys, opote kitate ta moutra sas kai mi ta rixnete ola sto eykolo dld panta o olympiakos fteei. otan to kanete auto isos na kanete kai omada

στις 19/03/2014 00:06
μια ζωη θα βλεπετε εφιαλτες ρε με το Θρυλο..εδω σας πηδηξε ολη η επαρχια ολη τη χρονια ο Ολυμπιακος σας φταιει ολους σας..

στις 19/03/2014 00:37
Καλα κανετε και βριζετε τον Σαββιδη, γελοιος ηταν οταν μιλουσε για πρωταθλημα και γελοιος ειναι τωρα που μιλαει για μυνησεια αλλα μην ξεχνατε οτι ειναι ο μονος σας αντιπαλος. Περα απο τον Παοκ ειστε σαν ενα 15χρονο που τα βαζει με παιδια δημοτικου...

στις 19/03/2014 00:50
Ιβαν καλά τα λες,αλλά πρώτα ξεκίνα απο την ομάδα μας.Στείλε στο διάολο τους αυλικούς σου,που σε κάνουνε ρεζίλι και μετά ψάξε κανένα τρόπο να αποδείξουμε οτι δεν μας εχει μείνει μόνο η ιστορία.ΠΑΟΚ θα είμαι και μετά το Σαββίδη,ΠΑΟΚ ήμουν και πριν

στις 19/03/2014 01:23
pes ta re teo

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.