Σούπερ Λιγκ: Έριξε εφτάρα στην Καλλονή ο Πλατανιάς!

Σούπερ Λιγκ: Έριξε εφτάρα στην Καλλονή ο Πλατανιάς!

Αφορά τον αγώνα ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ - ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ


Την μεγαλύτερη νίκη στην ιστορία του πήρε ο Πλατανιάς, ο οποίος κέρδισε με 7-0 την Καλλονή και έκανε σημαντικό βήμα για την παραμονή του στην κατηγορία.

Καταιγιστικός ήταν κόντρα στην Καλλονή ο Πλατανιάς ο οποίος διέλυσε με 7-0 (!) τον αντίπαλο του στα Περιβόλια και έκανε μεγάλο βήμα για την παραμονή του στην Σούπερ Λιγκ.

Πρωταγωνιστής των γηπεδούχων ήταν ο Βλαχοδήμος ο οποίος σημείωσε χατ-τρικ (37’, 49’, 85’), ενώ τα άλλα τέρματα σημείωσαν οι Κάταϊ (62’), Τετέ (69’), Γουνδουλάκης (73’) και Αναστασιάδης (44’ αυτ.), με τους φιλοξενούμενους να αγωνίζονται με δέκα παίκτες από το 68’ λόγω αποβολής του Ζος.

Έτσι, η ομάδα των Χανίων έπιασε την Βέροια στην 16η θέση με 28 βαθμούς ενώ μείωσε στον ένα βαθμό τη διαφορά της από τον Απόλλωνα Σμύρνης.

Σπουδαία νίκη πήρε και ο Πανιώνιος ο οποίος κέρδισε με 4-2 τον Λεβαδειακό στη Νέα Σμύρνη και ανέβηκε στην 10η θέση με 34 βαθμούς, ενώ ο Εργοτέλης με πέναλτι του Ντιαμαντάκου στο 90’ κέρδισε με 3-2 τον Αστέρα στην Τρίπολη




Στοιχεία για τον αγώνα: ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ - ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
1Χ2OverUnderX2
1.254.607.501.851.602.85
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
1.552.606.502.101.45
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
2.701.753.5020.00

Σχολιασμός

21 σχόλια:

στις 16/03/2014 19:38
ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΜΕΝΟ ΚΑΘΟΛΟΥ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ

στις 16/03/2014 19:56
wraia sthmena kanete palio malakes oi pio sthmenh agwnisthkh se olh thn souper ligk den yparxei to 7-0

στις 16/03/2014 20:32
stimeno 7-0 pate kala re ???? gt na min erxodousan 4-3 gia na fanei megali h hta

στις 16/03/2014 20:42
χαχαχαχαχααχαχχαχαχαχα γελαει ο κοσμος !!! αντε , ανεβαστε και την Επισκοπη Ρεθυμνου του χρονου !!! γελοιοι !!!

στις 16/03/2014 21:12
η Αυδια σας σε ολο το μεγαλειο..... ξεραμε οτι θα ηταν στημενο ξερουμε οτι θελετε να ριξετε τον απολλωνα και να κρατησετε την βεροια και τον πλατανια σε μπαραζ....! Αλλα γιατι 7-0?? να πεταξω την κοτσανα μου?? ετσι ωστε σε ισοβαθμια να εχουμε την καλυτερη διαφορα τερματων??? Λεεεεω εγω τωρα!!!

Να χεραιστε με τη αυδια που την λετε και πρωταθλημα...........! με πελατιακες σχεσεις χτιζετε ομαδα εσεις....!!!

Μακαρι να σωθει ο απολλων αν και δυσκολο εχει μεσα στην τουμπα και λεωφορο.....! Μακαρι να το δωσει ο αλαφουζος και ο ιβαν τα ματς Μακαρι μπορει να μην ειναι τιμητικο για την ιστορια των συλλλογον να πουλας στον αντιπαλο ματς...!

ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΑΛΗΤΕΙΑ ΜΕ ΑΛΗΤΕΙΑ ΤΗΝ ΠΟΛΕΜΑΣ....!

στις 16/03/2014 21:15
re oute se senario episthmonikhs fantasias na erxontan 7-0 kai na mhn htan sthmeno ti mlk

στις 16/03/2014 21:17
MONO O PLATANIAS KI H BARCA BAZOUN 7 GOAL!!!

στις 16/03/2014 21:24
ΛΟΙΠΟΝ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΤΑ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΤΕ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ.. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΒΛΑΚΑΣ ΚΑΙ ΜΙΣΟΣ ΑΛΛΑ.. ΞΕΡΕΙ ΠΟΛΛΑ.. ΑΣ ΗΤΑΝ ΕΝΑΣ ΠΟΙΟ ΣΟΒΑΡΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΘΑ ΤΟΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΑΝ...!

«Τη χρονιά που απεκαλύφθη η εγκληματική οργάνωση η Παναχαϊκή ανέβηκε στη Β’. Την προηγούμενη χρονιά η Παναχαϊκή ήταν στη Γ’ και έγινε ο ορυμαγδός με τα στημένα. Τότε είχα δημιουργήσει την εντύπωση πως αυτή είναι η οργάνωση που στήνει τα ματς. Όμως όταν έλεγε ο Μπέος "θα βάλουμε διαιτητές", σκεφτόμουν ποιος ορίζει τους διαιτητές; Έλεγα ότι θα ήταν στενοί του συνεργάτες. Έτσι σκεφτόμουν. Όμως μετά τις συλλήψεις έλεγα ότι αυτά θα εκλείψουν και εκείνη τη χρονιά η Παναχαϊκή έπαιξε πλέι οφ. Δικαιολογημένα πίστευα ότι αφού αυτοί είχαν εξοντωθεί από το ποδόσφαιρο οι διαιτησίες θα ήταν σωστές. Όμως στο τέλος της επόμενης σεζόν κι ενώ η Παναχαϊκή είχε ξεκινήσει με -7 βαθμούς, ξαφνικά γίνονται τα πλέι οφ. Και τότε αποφάσισα να κάνω πράγματα που δεν είχα διανοηθεί ότι θα κάνω. Στην κυριολεξία ντρέπομαι που συμμετείχα

στις 16/03/2014 21:25
στον τρόπο ζωής αυτών των ανθρώπων. Έγινα φίλος με τον Κουρίδη. Άρχισα να γυρίζω μαζί του στα μπαρ του Πειραιά με τις πληρωμένες πόρνες. Έγινα φίλος με τον Παπακωνσταντίνου (αναπληρωτής πρόεδρος της ΕΠΟ) στις συζητήσεις για το πώς θα εξοντώσουν τους αντιπάλους τους, πώς θα κερδίσουν τις εκλογές. Με τους διαιτητές, με τους παρατηρητές. Έτσι γίνονταν οι συναλλαγές. Μου τα έλεγε ο Παπακωνσταντίνου μπροστά στον Κουρίδη. Γνώρισα τον κύριο Προύντζο. Μαζί τους πήγα σε μια ταβέρνα, ποτέ μου δεν φαντάστηκα ότι μετά από μια τέτοια πορεία στον δικηγορικό χώρο, θα έφτανα να συναγελάζομαι με αυτούς τους ανθρώπους.

στις 16/03/2014 21:25
Αν ένας οπαδός είχε μια προσωπική άποψη γι’ αυτούς τους ανθρώπους δεν θα πήγαινε κανείς στο γήπεδο. Εκεί έμαθα ότι η Βέροια δεν θα υποβιβαστεί. Εκεί έμαθα ότι ο Πανιώνιος και ο Εργοτέλης δεν έχουν ιδιοκτήτη. Η Βέροια δεν θα υποβιβάζονταν γιατί Κουρίδης και Προύντζος είναι φίλοι και ο γιος του δεύτερου είναι διευθυντικό στέλεχος στις επιχειρήσεις του Αρβανιτίδη γι’ αυτό και η Βέροια έχει διαιτητική εύνοια. Γι’ αυτό στα κρίσιμα ματς της παίζουν διαιτητές εκτελεστές της Σούπερ Λίγκας. Επίσης έμαθα ότι η Βέροια είχε πλαστή ενημερότητα, ότι ο Αρβανιτίδης έχει μεγάλα προβλήματα και εξαιτίας του Προύντζου σώθηκε η Βέροια».

στις 16/03/2014 21:26
ΛΟΙΠΟΝ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΤΑ ΛΕΕΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙΑΝΘΡΩΠΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΤΕΙ ΑΠΟΒΡΑΣΜΑΤΑ.... ΑΛΛΑ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΜΙΛΑΕΙ ΛΕΕΙ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.. ΚΑΙ ΦΕΝΑΙΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΝΕΙΡΟΠΑΛΜΕΝΟΣ.... ΜΟΥ ΦΤΑΝΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΠΟΣΟ ΒΡΩΜΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΧΕΡΑΙΣΤΕ....!

στις 16/03/2014 21:29
ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΠΕΡΣΙ...........

Η Βέροια δεν θα υποβιβάζονταν γιατί Κουρίδης και Προύντζος είναι φίλοι και ο γιος του δεύτερου είναι διευθυντικό στέλεχος στις επιχειρήσεις του Αρβανιτίδη γι’ αυτό και η Βέροια έχει διαιτητική εύνοια. Γι’ αυτό στα κρίσιμα ματς της παίζουν διαιτητές εκτελεστές της Σούπερ Λίγκας ΚΑΙ ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΦΕΤΟΣ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΜΕ ΒΕΡΟΙΑ... ΔΕ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ.... ΑΠΛΑ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΣ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΑΝ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ....

στις 16/03/2014 21:36
http://www.sport24.gr/football/ellada/apisteytes_kataggelies_apo_ton_aleksh_kougia.2660484.html

ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΟΝΕΙΡΟΠΑΛΕΜΝΟΣ..... ΑΠΛΑ ΣΑΣ ΞΕΦΤΙΛΙΖΕΙ............

στις 16/03/2014 21:42
Σωστος ο mamouth..

στις 16/03/2014 21:57
η superλιγδα σημερα εγινε ξαφνικα πρεμιερ league

στις 16/03/2014 22:15
re manoli mhn milas esy na soy 9ymisw to 3afniko 5-1 ths omadaras tou arh ston astera h tromerh omada tou arh nikaei 5-1 gia na sw9ei...

στις 16/03/2014 22:53
20 apodosh to 7+ ta konomise o vaggelas pali

στις 16/03/2014 22:57
to katalave akoma kai to vlima o paxaros oti einai stimeno

στις 17/03/2014 02:04
xa0x0a0x0ax0a0 oxi premier league, bundesligda giname:P oplatanias egine platanona ki o paniwnios egine seviili (4-2 ki auti kerdise simera an den kanw lathos)!kala den ftanei pou ta stinoun to kanoun ki aprokalupta.ena mono tha pw.o assos tou paniwniou sto internet (ki oxi ston klopap) edine 1,38. mas exoun parei xampari mexri kai sta oria tou arktikou kuklou xa0x0ax0.

στις 17/03/2014 14:48
oligon stimeno

στις 17/03/2014 15:24
ligo sthmeno htan re siga ligo :P xaxa giati o levadeiakos ston paniwnio 1.38 platanias kai allo toso o paniownios les kai epiaze h bayern kai h real antistoixa.ta stinoun pou ta stinoun steiste ta sto goal re malakassssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss den ntrepeste ligo tsipa den exete?

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.