«Σκέφτεται να φύγει από την Ελλάδα λόγω ρατσισμού ο Ζόρο»

«Σκέφτεται να φύγει από την Ελλάδα λόγω ρατσισμού ο Ζόρο»

Αφορά τον αγώνα ΟΦΗ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ


Αποφασισμένος να αποχωρήσει από την Ελλάδα σε περίπτωση που πέσει εκ νέου θύμα ρατσιστικής συμπεριφοράς είναι ο Μάρκο Ζόρο όπως αναφέρει η «Ο Jogo».

Ο άσος του ΟΦΗ από την Ακτή Ελεφαντοστού άκουσε ρατσιστικές κραυγές από την εξέδρα στον αγώνα των Κρητικών με τον Άρη στο «Κλ. Βικελίδης» και όπως είχε πράξει σε ανάλογη περίσταση το 2005 στον αγώνα της Μεσίνα με την Ίντερ, διέκοψε για λίγα λεπτά την αναμέτρηση των δύο ομάδων.

Μάλιστα ο ίδιος εξέφρασε την απογοήτευση του για το περιστατικό στη σελίδα του στο facebook και σύμφωνα με την πορτογαλική εφημερίδα «Ο Jogo» εξετάζει σοβαρά το ενδεχόμενο να φύγει από τη χώρα σε περίπτωση που πέσει εκ νέου θύμα ρατσιστικής συμπεριφοράς.

Στο δημοσίευμα γίνεται εκτενής αναφορά και για τον αγώνα της Μεσίνα και της Ίντερ, όπου πήρε την μπάλα και έφυγε από τον αγωνιστικό χώρο μέχρι να τον μεταπείσουν οι Μάρτινς και Αντριάνο.





Στοιχεία για τον αγώνα: ΟΦΗ - ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
1Χ2OverUnder1X12X2
1.703.104.502.001.501.151.231.84
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
2.201.804.501.851.60
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
2.501.704.0025.00

Σχολιασμός

32 σχόλια:

στις 08/03/2014 05:37
nai re file giorgo etsi akreibws..Stous bromotourkous o ratsismos sas ekei prepei

στις 08/03/2014 05:56
oti na nai gamw thn ellada mou mesa, oloi tsompanovlaxoi kai ratsistes...

στις 08/03/2014 05:58
travate na gamhsete oloi mazi kamia katsika me ta xalia pou exete k ustera piaste tous allous laous sto stoma sas

στις 08/03/2014 09:53
ΕΣΥ ΠΟΥ ΒΡΙΖΕΙΣ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΑΛΒΑΝΙΑ ΣΟΥ ΠΟΥ ΣΕ ΤΑΙΖΟΥΜΕ ΚΑΤΣΑΠΛΙΑ ΚΑΙ ΒΡΙΖΕΙΣ ΑΠΟ ΠΑΝΩ. ΟΠΟΙΟΥ ΔΕΝ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΕΔΩ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΑΛΛΟΥ ΝΑ ΖΗΣΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΑΥΤΗ Η ΧΩΡΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΧΑΡΙΣ ΣΤΟ ΑΙΜΑ ΧΙΛΙΑΔΩΝ ΝΕΚΡΩΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΜΑ ΟΠΩΣ Η ΒΡΩΜΟΑΛΒΑΝΙΑ

στις 08/03/2014 10:00
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΕΚΑΚΙ ΒΡΕ ΗΛΙΘΙΕ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΕΜΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ Η ΝΟΜΑΔΟΥΛΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗ ΒΥΖΑΝΤΙΝΗ ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΙΑ ΑΕΙ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΚΟΜΠΛΕΞΑΡΑ ΠΟΥ ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΟΥΝ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑΖΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΙ ΝΑΖΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΝΘΕΛΛΗΝΕΣ ΣΑΝ ΕΣΑΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΤΕΒΑΖΑΝ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΗΜΑΙ ΑΥΤΟΙ ΤΗΝ ΚΑΙΤΕ ΕΣΕΙΣ. ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΤΕ ΣΤΗΝ ΑΛΒΑΝΙΑ ΡΕ ΚΩΛΟΠΑΙΔΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΤΗ ΓΛΥΚΑ ΟΛΟΙ ΜΙΛΑΤΕ ΓΙΑ ΕΛΛΑΔΑ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΧΤΙΖΑΜΕ ΠΑΡΘΕΝΩΝΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΕΙΟ ΑΝΑΦΟΡΑΣ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΕΣΕΙΣ ΠΗΔΑΓΑΤΕ ΑΠΟ ΔΕΝΤΡΟ ΣΕ ΔΕΝΤΡΟ ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ ΑΛΒΑΝΙΑ ΟΣΟ ΕΙΣΤΕ ΕΔΩ ΤΟΥΜΠΕΚΑ ΠΑΡΑΔΕΧΕΣΤΕ ΟΤΙ ΟΙ ΧΩΡΕΣ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΥΤΣΟ

στις 08/03/2014 10:55
Ελληνας ειμαι...αλλα οταν ακουω ρατσισμο κ φασισμο ντρεπομαι και ευχομαι να μην ημουν ελληνας τοτε..!

Ντρεπομαι για λογαριασμο σας ΜΑΛΑΚΕΣ της ελλαδας, που οποιος ειναι διαφορετικος σ χωρα,χρωμα, κ θρησκεια ειναι κ κατωτερος? ΕΙΣΤΕ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΙ ΜΟΥΝΟΠΑΝΑ ΤΗΣ ΚΟΙΝΩΝΙΑΣ

στις 08/03/2014 11:23
Nikos to mouni pou se 3ernage kariolh trava k gamhsou k fere k tin ispra3ei mori aderfara , sou xei gamisei kanas alvanos tin aderfh sou k milas etsi e mpastarde ? panta etsi 8a ginete karagkiozi giati oi gkomenes goustaroun domprous k an8ropous me besa oso gia to faei sou sto xonw sto kolo malaka egw exw xhsei idrota k aima stin douleia mou k me sevonte perissotero apo alous ellines ekei malaka , alla osa 3ereis tosa les. Enoia sou k h zwh h idia 8a se kanei mia mera na to voulwneis k na sevese ..

στις 08/03/2014 11:34
klassika petaxtike o poustogavros to mounofasistaki gamw tin 7 kai tin 8 kai ton karkinolympiako

στις 08/03/2014 11:34
EMETIKOI FASISTES..

στις 08/03/2014 11:55
den einai wraio na se brizoun se enana agwnistiko xoro gia thn patrida sou

στις 08/03/2014 12:31
koita re antifasistes poy mas bghkan oi Ellhnarades!! pwpw SYNEIDHSH!!......xaxa re,oyst!

στις 08/03/2014 12:39
ka8olou sosto akoma k an itan tourkos i alvanos RESPECT

στις 08/03/2014 12:47
md13 to gamises Tourkous pote!!

στις 08/03/2014 12:55
gamw tin ALVANIA

στις 08/03/2014 12:58
Λοιπον ας το παρουμε απο την αρχη!

ΝΙΚΟΣ1086....!

Εγω ηρθα το 92...! Χωρις να ξερω γλωσσα εν γεια σας ελεγα και αυτο δεν ηξερα τι σημαινει ο πατερας μου ειναι Ποντιος.!

ηρθα χωρις γλωσσα ο πατερας μου ηταν ρωσσια... εγω η μανα μου και η αδερφη μου.. διχως γνωστο διχως γλωσσα...! Εισπραξα πολυ απαξιοτικη συμπεριφορα οταν ηρθα.. γιατι δεν γνωριζα ουτε γλωσσα ουτε τιποτα...! απο μικρος ειχα προβληματα με τους Ελληνες κανεις δεν με ηθελε για παρεα γιατι? δεν το ξερω!

Εφτασα να σπουδασω να τελειωσω να δουλευω σε λογιστικο γρφειο να μιλαω και να γραφω καλυτερα απο Ελληνα να ξερω την Ιστορια τις Ελλαδας καλυτερα απο Ελληνα...! Ρωτα στη παρελαση τι γιορταζουμε 28 4 25..... τους μηνες?? θα χασουν τα λογια τους....! Υπηρετησα Ελληνικο Στρατο Ορκιστηκα εδω, Και μπορεσα και τους κερδισα ολους αυτους που με απαξιωναν!!

Ειτε σας πειραζει ειτε οχι ρατσισμος στην ελλαδα υπαρχει.. μπορει οχι σε μεγαλο βαθμο μπορει να μην ειστε εσεις αυτοι.. Αλλα υπαρχει! η επιλογη αν δε σας αρεσει φυγετε τζαμπα σας ται

στις 08/03/2014 13:20
τζαμπα σας ταιζουμε δεν ισχυει σταματηστετο!! Εαν τα χερια μου δουλευουν και αγοραζω για να φαω.... ποιος με ταιζει η Ελλαδα? η τα χερια μου? εχει σημασια εαν το ρυζι που θα παρεις ειναι ελληνικο???!!

Μι λετε χαζα δεν σε ταιζει καμια Ελλαδα εαν δεν παλεψεις για να ζησεις εαν δεν δουλεψουν τα χερια σου και ντουμπαι να πας θα πεινασεις!

στις 08/03/2014 13:34
Απλα εσχος.Σε τετοιες περιπτωσεις ντρεπομαι που ειμαι Ελληνας,πραγματικα.Θα ηθελα να ξερω γιατι το κανουν αυτο.Δεν πιστευω οτι ζουμε σε μια τετοια χωρα με τετοια ατομα.Ντροπη.

στις 08/03/2014 13:45
LA8OS MAS !!! EINAI KRIMA O AN8RWPOS ... KAI ENAS DIKOS MAS AMA PAEI STHN AKTH ELEFANTOSTOU NA PAIKSEI OMWS MPOREI NA EXOUME NA ANALOGA

στις 08/03/2014 13:50
Αν και Παναθηναϊκός οι γαύροι μιλάνε σωστά! :)

στις 08/03/2014 14:04
poso zwa prepi na eiste meriki gia afta pou lete opos leei kai o giorgakis777 apo pano pous pakistanous pate kai tous varate kai tous vrizete oi opios einai mauros ala oxi tous alvanous pou exoume gemisi apo aftous kai den exoun mathi na sevontai tinxora pou tous taise kai den milaw mono gia tin ellada to idio ginetai kai stin italia pou exi gemisi apo alvanous kai kanoun oti kanoun kai stin ellada

στις 08/03/2014 14:04
Μπράβο μαλακες,τσιμπησατε όλοι στο άρθρο!!!

στις 08/03/2014 14:07
opote min to pezetai oli sas ellinares epidi opos lete den eiste ratsistes ala tous maurous na tous tapinosete dld i mauri den einai anthropi einai zwa kai mono oi leuki einai ala afou eimaste zwa ti na peis ores ores eprepe na vriskomaste se xores tritokosmikes gia na katalavoume kalitera to provlima

στις 08/03/2014 14:11
Συμφωνώ με G7lofos

στις 08/03/2014 14:26
ores ores eprepe na vriskomaste se xores tritokosmikes gia na katalavoume kalitera to provlima....swsta ekei na deis ratsismos se petrobolane kai se kaine se dhmosia thea... zwa meilame ..gia ayto h mayroukides na mh meilane katholou

στις 08/03/2014 15:17
i xwra pou taleporithike pio poli sxedon apo oles tis xwres apo ton fasismo exei i dia sta splaxna tis fasistes...xilia bravo ama zousan oi papoudes sas tha drepodousan gia sas fasistakia gt aftoi polemisan kata tou fasismou kai na borite eseis na zeite eleuthera kai na exete ena piato fai

στις 08/03/2014 15:59
DEN EXEI SHMASIA TO XRWMA TOU KATHE ANHTROPOU KAI TI EINAI KAI POU GENITHIKE OLOI EIMASTE IDIOI KAI EIMASTE IDIOI ANTHROPOI DEN METRAEI TO XROMA DHLADH ELEOS TI NA PWW...! APLA MISW TOUS FASISTES KAI TOUS RATSISMOUS!

στις 08/03/2014 15:59
TOUS MONO POU MISW EINAI TOUS TOURKOUS DEN TOUS XONEUW LOGO EPEIDH HTAN MPASTARDOI MAS EIXAN SE SKLAVIA XRONIA KAI MAS PIRAN KAI POLH GIA AUTO MISW GAMW TOURKOUS MONO!

στις 08/03/2014 17:36
OI ARISTEROI(DIABASMENOI)DN BOROUN NA KSEXWRISOUN TON PATRIWTISMO APO TON FASISMO....TI NA PW PLEON??

στις 08/03/2014 19:01
egw tous misw olouss axaxax

στις 08/03/2014 19:49
Βάλτε λίγο μυαλό...

στις 09/03/2014 00:50
Μας τα χουν πρηξει κ οι πλουσιο-αραπηδες με τον ρατσισμο. Ο αλλος παιρνει δε ξερω και γω ποσες χιλιαδες ευρω το μηνα και τον χαλασαν μερικα συνθηματα. Δε λεω, ασχημο και κατακριτεο το ρατσιστικο παραληρημα που μας εχει ερθει λογω ΧΑ, αλλα και η υποκρισια εχει τα ορια της. Δλδ τον πουστρο αραπη τα συνθηματα τον χαλασαν και τπτ αλλο...ΚΑΝΕΝΑ αλλο λογο δεν εχει για να φυγει και πεταει τον μισθο του γιατι θιχτηκε...

στις 09/03/2014 00:54
Δεν με νοιαζει τι ψηφιζεις η τι χρωμα εχεις αλλα οταν πας να με κοροιδεψεις για μενα εισαι ενας βρωμιαρης και τπτ αλλο. Δλδ οταν εναν ασπρουλιαρη στρικερ του βριζουν το σοι 10 γενεες επειδη εβαλε γκολ στην "αγαπημενη" τους ομαδα τι να πει ο ανθρωπος? "φευγω απο την Ελλαδα επειδη βριζει μανες"?

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.