Ήττα καμπανάκι» από Ν. Κορέα για Ελλάδα (video)

Ήττα καμπανάκι» από Ν. Κορέα για Ελλάδα (video)



Πρώτο τεστ αρνητικό! Την ήττα με 2-0 από την Ν. Κορέα γνώρισε η Εθνική μας ομάδα σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη στο «Γ. Καραϊσκάκης» χάρη στα τέρματα των Παρκ (19’) και Σον (55’). Τρία δοκάρια είχε η Ελλάδα στο πρώτο ημίχρονο!

Σε φιλικό-πρόβα ενόψει του αγώνα με την Ιαπωνία στο Μουντιάλ, η Εθνική μας ομάδα ηττήθηκε με 2-0 από την Ν. Κορέα στο «Καραϊσκάκη» δείχνοντας ο Φερνάντο Σάντος χρειάζεται να αλλάξει πολλά πράγματα μέσα στους επόμενους μήνες.

Η «γαλανόλευκη» έδειξε πως έχει πρόβλημα απέναντι σε αντιπάλους με γρήγορους παίκτες στα χαφ, δυσκολεύτηκε να δημιουργήσει μεγάλες ευκαιρίες, ενώ φανέρωσε και αμυντικά προβλήματα έχοντας βέβαια απόντα τον Παπασταθόπουλου.

Η Ν. Κορέα που έδειχνε τουλάχιστον δυο κλικ πιο γρήγορη από τους διεθνείς μας, ξεκίνησε πιο δυνατά την αναμέτρηση και κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 19’ με σουτ του Παρκ.

Το γκολ αφύπνισε την Ελλάδα η οποία «άγγιξε» το 1-1 στο 23’ με τον Κατσουράνη να σημαδεύει σε κενή εστία το δοκάρι μετά από ωραία μπαλιά του Χολέμπας.

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα συνέχισε να είχε την υπεροχή και στο 31’ έχασε διπλή τεράστια ευκαιρία καθώς η κεφαλιά του Τοροσίδη αλλά και το σουτ του Παπαδόπουλου στην ίδια φάση κατέληξαν στο οριζόντιο δοκάρι!

Το 1-0 υπέρ της Ν. Κορέας έμεινε μέχρι το ημίχρονο και στις αρχές τις επανάληψης οι φιλοξενούμενοι έφτασαν σε δεύτερο γκολ, όταν ο Σον έφυγε στην πλάτη της άμυνας και διπλασίασε το προβάδισμα της ομάδας του.

Στα υπόλοιπα λεπτά, παρά τις αλλαγές του Σάντος, η Ελλάδα δεν κατάφερε να βρει ρυθμό, δεν δημιούργησε μεγάλη ευκαιρία και γνώρισε δίκαια την ήττα από τους ανώτερους Ν. Κορεάτες.

Οι συνθέσεις των ομάδων:


Ελλάδα: Γλύκος, Τοροσίδης (82’ Τζαβέλλας), Χολέμπας, Μανωλάς, Παπαδόπουλος, Τζιόλης (60’ Φετφατζίδης), Μανιάτης (46’ Χριστοδουλόπουλος), Κατσουράνης, Σαμαράς, Σαλπιγγίδης (46’ Καραγκούνης), Μήτρογλου (60’ Δ. Παπαδόπουλος).

Ν.Κορέα: Γιουνγκ, Λι Γιονγκ, Κιμ Τζινσου, Κιμ Γιουνγουόν, Χονγκ, Κι, Χαν, Κου 79' Λι Κεουνχο), Λι Τσουνγκγιονγκ, Σον (73’ Κιμ Μποκγιουνγκ), Παρκ (46’ Κιμ Σινγουκ).




Ομάδες που αφορά: ΕΛΛΑΔΑ, ΙΑΠΩΝΙΑ

Σχολιασμός

27 σχόλια:

στις 05/03/2014 21:00
zwa oi mikroi me 9 kai nikhsan kai eseis xasate me ta pantelonia katw gamw tn pato sas

στις 05/03/2014 21:00
santos ginetai na fugeis prin to mundial k na pareis 2-3 paiktes mazi sou?

στις 05/03/2014 21:02
αγκαρια εκαναν οι μαλακες

στις 05/03/2014 21:02
swsth kai dikaih h htta epai3an tragika den mporousan na tre3oun enw oi koreates mixanakia megaly taxythta

στις 05/03/2014 21:04
ΠΑΙΔΙΑ ΑΜΑ ΠΑΙΞΟΥΜΕ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΜΕ ΙΑΠΩΝΙΑ ΠΟΥ Η ΙΑΠΩΝΙΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΣΤΥΛ ΤΗΣ ΚΟΡΕΑΣ ΠΟΥ ΕΙΔΑΜΕ ΑΠΟΨΕ,ΘΑ ΧΑΣΟΥΜΕ...ΝΑ ΔΕΙ ΤΙ ΦΤΕΕΙ Ο ΣΑΝΤΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΕΙ ΑΛΛΙΩΣ..ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑΜΕ Η ΑΜΥΝΑ ΜΑΣ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΥΤΣΟ..ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΙΚΡΟΥΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ ΕΙΜΑΙ ΠΕΡΗΦΑΝΟΣ ΜΠΡΑΒΟ!!

στις 05/03/2014 21:04
poutsa h elladitsa

στις 05/03/2014 21:17
βγαλε τον κατσουρανη και ειμαστε ενταξει

στις 05/03/2014 21:31
ΚΡΙΜΑ ΤΙΣ ΚΑΙΝΟΥΡΓΕΙΕΣ ΣΤΟΛΕΣ ΠΟΥ ΠΑΡΑΓΚΕΙΛΑΝΕ!

στις 05/03/2014 21:59
Ηταν φιλικο παιχνιδι και δεν ενδιαφερθηκαν οι παικτες. Συμβαινει και στις καλυτερες ομαδες. Τι καμπανακια κ μλκιες...

στις 05/03/2014 22:05
παιδια δεν γινεται με φυσσα-βοκολο και σια να κανεις υπερβαση στο μουντιαλ. εχω τωρα ποσους αγωνες που παρακολουθω ο μανιατης τρεχει για τρια ατομα και κεντρο δεν υπαρχει.ο κατσουρανης πρεπει να σταματησει το ποδοσφαιρο, ενώ οτζιολης πρεπει να χασει τουλάχιστον 1ο κιλα για να παιξει μπαλα.

στις 05/03/2014 22:20
ΤΙ ΚΑΜΠΑΝΑΚΙ ΡΕΕΕΕ. ΜΕ ΤΟ ΟΡΘΙΟ ΑΓΓΟΥΡΙ ΤΟΝ ΣΑΜΑΡΑ ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΤΣΟΥΡΑΝΗ ΔΕΝ ΠΑΣ ΠΟΥΘΕΝΑ..ΧΩΝΕΨΤΕ ΤΟ.

στις 05/03/2014 22:22
δεν μπορεις να κανεις αγγαρεια όταν φορας το εθνοσημο στο στηθος

στις 05/03/2014 22:40
gaurakia mhn milate 3 goal fagate lol

στις 05/03/2014 22:44
τι σχεση εχει αυτό ρε ηλιθιε?

στις 05/03/2014 23:15
ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΟΜΩΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΟΣ ΣΤΟ ΜΠΑΡΑΖ ΜΕ ΤΗ ΡΟΥΜΑΝΙΑ ΒΓΑΛΑΝΕ ΜΑΤΙΑ;; ΤΟΤΕ ΗΤΑΝ ΠΑΙΧΤΑΡΑΔΕΣ, ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΤΑ ΚΑΙ Ο ΣΑΝΤΟΣ ΑΚΟΜΑ. ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΣΤΑΘΩ ΣΤΟ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΤΑ Ο ΣΑΝΤΟΣ ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΙΧΤΕΣ, ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΟΤΙ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ ΕΝ ΜΕΣΩ ΤΗΣ ΣΕΖΟΝ ΣΕ ΕΓΧΩΡΙΕΣ ΚΑΙ ΔΙΕΘΝΕΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ. ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΥ ΠΟΛΛΟΙ ΠΑΙΧΤΕΣ ΜΑΣ ΠΑΙΖΟΥΝ ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΟΡΩΝ. ΧΑΛΑΡΩΣΤΕ ΛΙΓΟ, ΚΑΙ ΜΗ ΣΑΣ ΤΣΟΥΖΕΙ ΤΖΑΜΠΑΑΑΑΑΑΑΑ Η ΗΤΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΝΟΤΙΑ ΚΟΡΕΑ!!! ΕΞΑΛΛΟΥ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΡΙΣΜΟ ΘΑ ΠΑΝΕ ΣΤΗΝ ΒΡΑΖΙΛΙΑ, ΑΦΟΥ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΟΥ ΡΩΤΗΣΕ Ο ΚΑΤΣΟΥΡΑΝΗΣ, ΑΠΟ ΤΙΣ ΗΓΕΤΙΚΕΣ ΜΟΡΦΕΣ ΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗ ΕΔΩ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ, ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΥΥΥΥΥΥ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΣΤΗ ΒΡΑΖΙΛΙΑ, ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΠΟΙΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ή ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ. ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΙΣ ΕΙΔΕ LIVE ΜΕ ΠΟΙΕΣ ΘΑ ΠΑΙΞΕΙ, ΑΛΛΑ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΑΝ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΜΠΑΝΑΚΙ ΣΤΗΝ ΚΟΠΑ ΚΑΜΠΑΝΑ ΠΡΩΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΠΕΙ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ. ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ. ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΝ ΝΑ ΠΑΙΞΟΥΝ ΚΑΛΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΣΤΗΝ ΒΡΑΖΙΛΙΑ. ΤΟ ΑΝ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ. ΕΧΕΤΕ ΛΙΓΟ ΠΙΣΤΗ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ, ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΕΚΠΛΗΞΕΙΣ. ΜΗΝ ΚΡΙΝΕΤΕ ΑΠΟ ΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΕ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΗ ΝΟΤΙ

στις 05/03/2014 23:16
μη μιλας ρε βλακα καλα στο λεει. 3 πακετα εφαγες εσυ. κανε μοκο

στις 05/03/2014 23:25
ΑΜΑ ΤΕΡΜΑΤΙΣΟΥΜΕ ΜΕ ΕΝΑ ΒΑΘΜΟ ΒΡΑΖΙΛ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΕΥΤΥΧΗΣΜΕΝΟΙ Κ ΑΥΤΟς ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΧΙΝΑΡΙ ΜΕ ΤΖΑΠΑΝ ΑΝ ΔΕΝ ΧΑΣΟΥΜΕ Κ ΑΠ ΑΥΤΟΥς ΑΧΧΑΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ Ας ΒΓΑΛΟΥΜΕ Κ ΚΑΝΑ ΦΡΑΓΚΟ ΑΠ ΤΗΝ ΟΛΗ ΥΠΟΘΕΣΗ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑ

στις 05/03/2014 23:26
ΔΥΣΤΥΧΩς Η ΤΥΧΗ ΣΤΗΝ ΚΛΗΡΩΣΗ ΔΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΩΡΑ ΠΕΣΑΜΕ ΣΕ ΔΥΣΚΟΛΟ ΟΜΙΛΟ

στις 05/03/2014 23:33
ΒΑΒΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟΣ ΕΙΝΑΙ!!! ΑΝ ΠΑΡΟΜΟΙΑΣΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΙΑΠΩΝΕΣ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΟΡΕΑΤΕΣ ΤΟΥΣ ΣΗΜΕΡΙΝΟΥΣ, ΣΕ ΦΥΣΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΣΧΗΜΑ. ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΧΑΝΤΗΡΙΑ. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΑΙΞΟΥΝ ΣΤΗΝ ΒΡΑΖΙΛΙΑ.

στις 05/03/2014 23:34
3 δοκαρια και τραγικη αμυνα ,λιγο σοβαροτητα και το ειχαμε το παιχνιδι

στις 05/03/2014 23:39
ΣΤΟ ΔΙΠΛΟ ΔΟΚΑΡΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΟΝΤΩς ΑΤΥΧΟΙ

στις 05/03/2014 23:40
Ο ΓΛΥΚΟΣ ΠΩΣ ΣΑΣ ΦΑΝΗΚΕ?? ΛΕΤΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΒΑΣΙΚΟΣ ΣΤΟ ΜΟΥΝΤΙΑΛ??

στις 05/03/2014 23:46
e fysika pios tha einai afou kanei kala paixnidia o glykos

στις 05/03/2014 23:55
paides mhn krinete apo to filiko thn omadara mas einai krima. Ayth h omada xtistike me kopo KAI prospa8eia 8a ma kanei perhfanous sto mundial elpizw!!!

στις 06/03/2014 05:50
Poios glikas re kameni etsi opos ton kovo mono poutses piani k sta dio sout ta matia tou klista ta eixe re!! Karnezi k pali karnezi

στις 06/03/2014 10:36
Κατσουράνης Τοροσίδης και Τζιόλης δεν παίζουν τόπι, καλά ο τελευταίος βαριόταν και που ζούσε!τον Σαμαρά γιατί τον βρίζετε όλοι;είναι καλός ελεγκτής της μπάλας και τρέχει, εντάξει μόνο λίγο ατομιστής!ο Μανωλάς ήταν super όπως και ο Καραγκούνης - Παπαδόπουλοι!

στις 06/03/2014 12:39
http://www.youtube.com/watch?v=e-YuiHPQtH8

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.