Φεύγει από τη Μπαρτσελόνα ο Πουγιόλ

Φεύγει από τη Μπαρτσελόνα ο Πουγιόλ



Παρελθόν από την Μπαρτσελόνα θα αποτελέσει ο Κάρλες Πουγιόλ στο τέλος της σεζόν όπως ανακοίνωσε ο Ισπανός αμυντικός σε συνέντευξη Τύπου που παραχώρησε την Τρίτη.

Ο αρχηγός της Μπαρτσελόνα έχει αγωνιστεί σε όλη τη την καριέρα με τη φανέλα των «μπλαουγκράνα» με την οποία μετράει 593 εμφανίσεις και 18 γκολ, ωστόσο ο ίδιος ανακοίνωσε πως το καλοκαίρι θα αναγκαστεί να αποχωρήσει από τους Καταλανούς, όχι όμως και από το ποδόσφαιρο.

Ο λόγος είναι πως ότι οι τελευταίοι του τραυματισμοί δεν του επιτρέπουν πλέον να αγωνίζεται στο επίπεδο που επιθυμεί όπως δήλωσε ο 35χρονος αμυντικός ο οποίος δεν αποκάλυψε τον επόμενο σταθμό της καριέρας του.

«Βρίσκομαι εδώ για να σας ανακοινώσω ότι φεύγω από την Μπαρτσελόνα στο τέλος της σεζόν. Έπειτα από δύο επεμβάσεις στο γόνατο, δεν μπορώ να αποδώσω όπως θα ήθελα. Δεν ξέρω τι θα κάνω μετά τις 30 Ιουνίου. Τότε θέλω να ξεκουραστώ και να σκεφτώ και θα αποφασίσω», είπε μεταξύ άλλων ο Πουγιόλ.

Ο διεθνής αμυντικός έχει ακριβώς 100 συμμετοχές με την Εθνική Ισπανίας, με την οποία έχει κατακτήσει το Euro 2008 και το Μουντιάλ 2010 (δεν συμμετείχε στο Euro 2012 λόγω τραυματισμού).

Ο ίδιος έχει κατακτήσει με την Μπαρτσελόνα 6 πρωταθλήματα, 2 Κύπελλα Ισπανίας, 3 Τσάμπιονς Λιγκ, 6 Σούπερ Καπ Ισπανίας, 2 UEFA Σούπερ Καπ και 2 Παγκόσμια Κύπελλα Συλλόγων





Στοιχεία για τον αγώνα: ΒΑΓΙΑΔΟΛΙΔ - ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ
1Χ2OverUnder1X
12.506.251.121.352.304.17
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
12.003.401.301.751.70
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
5.502.202.106.00

Σχολιασμός

22 σχόλια:

στις 04/03/2014 19:26
ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΥΣ ΑΡΧΗΓΟΥΣ !!!! ΠΑΝΤΑ ΣΤΗΣ ΚΑΡΔΙΕΣ ΜΑΣ ΜΕΓΑΛΟΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΗΣ ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ

στις 04/03/2014 19:26
ΠΑΝΤΑ ΣΤΗΣ ΚΑΡΔΙΕΣ ΜΑΣ !!!!

στις 04/03/2014 19:27
6 πρωταθλήματα, 2 Κύπελλα Ισπανίας, 3 Τσάμπιονς Λιγκ, 6 Σούπερ Καπ Ισπανίας, 2 UEFA Σούπερ Καπ και 2 Παγκόσμια Κύπελλα Συλλόγων

στις 04/03/2014 19:27
ΠΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ

στις 04/03/2014 19:41
ΕΧΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΜΥΝΤΙΚΟ ΓΑΜΩ ΤΗΝ !!!! ?

στις 04/03/2014 19:53
και που παει;.....σταματαει;

στις 04/03/2014 19:57
kata pasa pithanothta erxetai stn arh

στις 04/03/2014 19:58
exoun ginei proxwrhmenes epafes tha kalupsei to keno tou poulido

στις 04/03/2014 20:00
AXAXAXAA

στις 04/03/2014 20:12
RE PES MOY LIGO BLEPEIS TI GRAFEIS ?? AN TA DOYN AYTA ALLOI 8A SE KOROIDEYOYN MEXRI TO PRWI RE APORE XAAXAXXAAXA EISAI TRELOS RE FILE 8EOTRELOS !!

στις 04/03/2014 20:13
RAMOS VARAN PEPE AXAXXAXAXAXAXAXAAXXAXAAXA TO DEKSI MPOMPOLI TOY POYJIOL EINAI XAXAXAXAXAXAXA

στις 04/03/2014 20:45
eftixos kairos itan ..

στις 04/03/2014 21:08
a re puyol paixtoura ti na kanoume perase ki o kairos sou..alla afises epoxi sigoura.oso gia tis parapanw sygkriseis teleiws akyres gia profanestatous logous.o puyol exei parapanw titlous apo pepe,varane kairamos mazi.o antilogos se auto einai as teleiwsoun ki autoi tin kariera tous opws o puyol(giati auto ginetai ousiastika) kai meta sygkrinete.

στις 04/03/2014 21:35
PEPE LEEI? AX0X0A0AX0AX0AX0AX0X0000 PANE DES TON THATRINO SOU TON SAPIO AMUNTIKO ALVANE AFENTIKO!

στις 04/03/2014 21:41
ΒΕΤΕΡΑΝΟΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΗΣ ΛΑΜΠΡΗ ΚΑΡΙΕΡΑ ΑΠΟ 15ΧΡΟΝΩΝ ΠΑΙΖΕΙ ΣΤΗΝ ΜΠΑΡΤΣΑ....

στις 04/03/2014 22:05
shmaia tis barca apo ta 15 tou sto sullogo kalh sunexeia carles psuxara

στις 04/03/2014 22:43
ELA STIN AEKARA.................................................................................

στις 04/03/2014 23:19
RECPECT STON ARXONTA POU LEGETAI PUGOL APO ENAN FANATIKO FILA8LO THS REAL MADRITHS! KALH SYNEXEIA SE OTI KI AN KANEIS GIATI KAI NA MHN SYNEXISEIS TO PODOSFAIRO MPOREIS NA SYNEXISEIS NA PROSFEREIS APO ALLO POSTO!

στις 04/03/2014 23:38
megalos paikths o puyol krima an stamatisei to podosfairo...oso gia ton afentiko77 grapste ton malakas einai...

στις 05/03/2014 00:16
georgereal swstos re file

στις 05/03/2014 08:02
megaloi paixtoura

apo tous kaluterous amintikoys

στις 05/03/2014 21:37
rip POYGIOL SAGAPAME RE KRIMA DN KATAFERA POTE NA PIOUME ENA KAFE SAN ANTHROPOI MOU MENOUN MONO TA AYTOGRAFA SOY STO PAIDIKO MOY DWMATIO

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.