Πρέμιερ Λιγκ: Νίκη και 2η θέση για Λίβερπουλ με σούπερ Σουάρες

Πρέμιερ Λιγκ: Νίκη και 2η θέση για Λίβερπουλ με σούπερ Σουάρες



Με πρωταγωνιστή τον Σουάρες ο οποίος σκόραρε, μοίρασε ασίστ και κέρδισε πέναλτι, η Λίβερπουλ κέρδισε με 3-0 την Σαουθάμπτον στο «Σεντ Μέρις» και έπιασε την Άρσεναλ στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας!

Την τέταρτη συνεχόμενη νίκη της στο πρωτάθλημα πήρε η Λίβερπουλ η οποία πέρασε με 3-0 από την έδρα της Σαουθάμπτον και «σκαρφάλωσε» στην δεύτερη θέση της Πρέμιερ Λιγκ.

Μεγάλος πρωταγωνιστής των «κόκκινων» ήταν (ποιος άλλος;) ο Λουίς Σουάρες ο οποίος άνοιξε το σκορ στο 16ο λεπτό, πετυχαίνοντας το 24ο φετινό του γκολ στο πρωτάθλημα σε 23 αγώνες (πέρυσι είχε 23 σε 33 παιχνίδια).

Ο ίδιος ωστόσο δεν σταμάτησε εκεί, καθώς στο 58’ μοίρασε την 10η του φετινή ασίστ (πρώτος στη σχετική λίστα της Πρέμιερ) για το γκολ του Στέρλινγκ, ενώ στις καθυστερήσεις κέρδισε το πέναλτι από το οποίο ο Τζέραρντ διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Από την πλευρά της η Σαουθάμπτον ήταν καλύτερη από ότι δείχνει το τελικό σκορ, είχε ευκαιρίες για να επιστρέψει στο παιχνίδι με μεγαλύτερη το δοκάρι του Λάμπερτ στο 31’ όσο το σκορ ήταν στο 1-0, όμως δεν κατάφερε να αποφύγουν την ήττα.

Έτσι, με αυτή τη νίκη η Λίβερπουλ εκμεταλλεύτηκε την ήττα της Άρσεναλ από την Στόουκ (1-0) και την έπιασε στην 2η θέση με 59 βαθμούς, ενώ παραμένει στο -4 από την κορυφή και την πρωτοπόρο Τσέλσι.



Ομάδες που αφορά: ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ, ΑΡΣΕΝΑΛ

Σχολιασμός

14 σχόλια:

στις 01/03/2014 22:27
tha to sikosei fetos ....city h liverpool

στις 01/03/2014 22:44
den to pernete me tipota liverpool

στις 01/03/2014 23:05
ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ Η ΤΣΕΛΣΙ ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ...

στις 01/03/2014 23:19
ΘΑ ΕΡΟΥΝ ΟΛΟΙ ΣΤΟ ΑΝΦΙΛΤ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΜΕ ΕΞΑΙΡΕΣΗ ΤΗΝ ΜΑΝ .

ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΠΟΛΛΑ ΦΕΤΟΣ.

στις 01/03/2014 23:22
Liverpool deuterh me thn arsenal mporoume na ftasoume sthn korufh den einai makria arkh na sunexisoume na paizoume kala

στις 02/03/2014 01:02
dn kserw ti tha ginei me to prwtathlhma..alla auto pou kserw kai thelw einai oti epitelous tha ksanado tou xronou tin liverpoul sto champions league ekei pou aksizei auti h megalh omada na einai

στις 02/03/2014 01:46
einai kai o mourinho epikyndinos omws.tha paixei taktika mesa sto anfield kai thelei prosoxi.exei akoma poly dromo to prwtathlima.to mono pou pisteuw einai pws i arsenal ws edw itan.tha arxisei na gkelarei pio syxna logika.

στις 02/03/2014 01:46
den tha antexei ton prwtathlitismo tis premier league ws to telos

στις 02/03/2014 01:57
χρησταρα ακριβως αυτο..τσαμπιονς λιγκ χωρις λιβερπουλ δεν νοειται,αν και αν παρουμε τιτλο θα λαλησουμε κανονικα

στις 02/03/2014 10:38
i sitara einai piso alla me mion 2 agones opote champions kai fetos

στις 02/03/2014 12:11
ΟΜΑΔΑΡΑ ΠΑΜΕ ΔΥΝΑΤΑ!

στις 02/03/2014 13:27
Παμε ρε ομαδαρα!!!!!

στις 02/03/2014 14:03
H Liverpool den exei pagko...O titlos paei sth City h Chelsea...h city exei kai -2 agwnisthkes

στις 02/03/2014 18:07
παιδες,ο Μουρινιο το σηκωσε και φετος,προπονητικα σιγουρα κυριολεκτικα μενουν τα τυπικα.Μονο η Σιτυ αν τον κοντραρει.Προσεχτε,ειπα Μουρινιο κι οχι Τσελσυ.....Η Μαν.υ βολοδερνει

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.