Δεν παίζει με Τσέλσι ο Μήτρογλου

Δεν παίζει με Τσέλσι ο Μήτρογλου

Αφορά τον αγώνα ΦΟΥΛΑΜ - ΤΣΕΛΣΙ


Εκτός αποστολή για τον αγώνα του Σαββάτου με την Τσέλσι έμεινε ο Κώστας Μήτρογλου όπως αποκάλυψε ο Φέλιξ Μάγκατ.

Από τις εξέδρες του «Κρέιβεν Κότατζ» θα δει το ντέρμπι του Δ. Λονδίνου ανάμεσα στην Φούλαμ και την Τσέλσι ο Κώστας Μήτρογλου, καθώς ο Φέλιξ Μάγκατ δεν τον συμπεριέλαβε στην αποστολή των «κότατζερς» για τον αγώνα των δύο ομάδων το Σάββατο.

Ο Έλληνας επιθετικός ο οποίος αγωνίστηκε στο τελευταίο ημίωρο του αγώνα με τη Γουέστ Μπρομ στις 22 Φεβρουαρίου χωρίς να καταφέρει να εντυπωσιάσει, δεν βρίσκεται στο επιθυμητό στάδιο φυσικής κατάστασης και γι’ αυτό ο Γερμανός τεχνικός αποφάσισε να τον αποκλείσει από την αποστολή.

«Ο Μήτρογλου δεν είναι έτοιμος αυτή τη στιγμή, ωστόσο παρουσιάζει πρόοδο και πιστεύω πως την επόμενη εβδομάδα θα είναι στην αποστολή κόντρα στην Κάρντιφ. Η Πρέμιερ Λιγκ δεν είναι όπως το ελληνικό πρωτάθλημα. Είναι πολύ καλός επιθετικός, όμως στην Αγγλία χρειάζεται να έχεις φυσική κατάσταση» τόνισε ο Μάγκατ και συνέχισε:

«Θέλουμε να μπορεί να δουλεύει σκληρά για 90 λεπτά στο χορτάρι και αυτή τη στιγμή δεν μπορεί να το κάνει αυτό. Ωστόσο είμαι πεπεισμένος πως θα είναι στην αποστολή την επόμενη εβδομάδα».

Παράλληλα, εκτός αποστολής έμειναν και οι Νταμιεν Νταφ, Φερνάντο Αμορεμπιέτα.





Στοιχεία για τον αγώνα: ΦΟΥΛΑΜ - ΤΣΕΛΣΙ
1Χ2OverUnder1X12
6.004.001.401.601.852.41.14
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
5.502.251.801.701.75
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
3.601.802.9011.00

Σχολιασμός

25 σχόλια:

στις 28/02/2014 16:28
a kala gia na ton exoun stis eksedres ton agorasan?

στις 28/02/2014 16:48
μεγαλο παλτο

στις 28/02/2014 16:59
ξοφλημενος.

στις 28/02/2014 17:01
απλα,ειδαν οτι δεν ανταποκρινεται καν για τα γηπεδα της Πρεμιερ,κ τον "αποσυρουν" με τακτ.Αλλα που να τα πεις αυτα σε Ολυμπιακους κ αλλους "ποδοσφαιρανθρωπους"...

στις 28/02/2014 17:01
εξεδρα στο Νησι=δε μπορω

στις 28/02/2014 17:03
ελεος,σορρυ που ξαναγραφω.Ειναι φως φαναρι οτι ο αργοκαρουτος Μιτρογλου ΔΕ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΕΜΙΕΡ! Απλα,το πηραν χαμπαρι καπως,.,..αργα.Μου τι σπανε ρε πουδστη μου ομως οι "ξερολες".

στις 28/02/2014 17:09
εσυ εισαι ο ξερολας φιλε.πως κρινεις εσυ ενα παιχτη ο οποιος εφυγε σε σε μια ξενη χωρα,σε εντελως αλλη φιλοσοφια ποδοσφαιρου και μετα απο τραυματισμο?αυτοι που τον πηραν τους περνας για χαζους?θα τον δει του χρονου.

στις 28/02/2014 17:38
akoma den exete katalabi oti ton piran gia logariasmo alis omadas poy ua pai to kalokairi

στις 28/02/2014 17:58
h premier den einai superleage htan anamenomeno na mhn mporei na antapekselthei o mhtroglou toso grhgora opos leei kai o filos apo pano proilthe apo traumatismo kai einai poli duskolo apo ena protathlima(paragka) na antapekselthei toso grhgora sto korifeo protathlima tou kosmou... o mhtroglou tha fanei tou xronou an ontos einai paixths gia tetio epipedo

στις 28/02/2014 18:41
Kαλά είπα εγώ τζάμπα το επήρανε αυτόν σιγά να μην παίξει ποτέ η μάλλον για την ακρίβεια όταν πέσει η Φούλαμ τότε θα τον βάλουν μέσα θα το δείτε.

στις 28/02/2014 18:42
*όταν πέσει κατηγορία εννοώ(που δεν την γλιτλωνει από ότι βλέπω).

στις 28/02/2014 18:54
KALA TI EDOSE 15 EK GIA NA MHN TN VAZEI ???

στις 28/02/2014 18:55
Katse n ine i fulham stin katigoria giati an paei stin alli logiko n skorari oxi pos ine acristes omades stin alli

στις 28/02/2014 19:03
Εχει αποδειξει και με την εθνικη ποιος ειναι.κανεις δεν δινει 15μυρια για να παιζει καλα στην Β

αγοραστηκε να σωσει την ομαδα.Αν το καταλαβει ο γερμανος εχει καλως.ο σεντερ φορ ειναι να βαζει γκολ,οχι να τρεχει πανω κατω

θα τον απολαυσετε συντομα,πικροχολοι και λοιποι..

στις 28/02/2014 21:18
Aytos o mlks pou to leei megalo palto prepei na eisai polu pikramenos megalh poutsa e se exw viash polu e sou exw valei kai tis bales mesa skatopsixe e skatopsixe!

στις 28/02/2014 21:19
KLASIKOS KOMPLEKSIKOS KWLOZWO TI ASXOLOUME..

στις 28/02/2014 22:13
ampalos

στις 28/02/2014 23:28
o olympiakos einai kerdismenos apo olo ayto tsepwse ta 15 myria kai o mhtroglou trwei thn e3edra ti allo na 9lei?

στις 28/02/2014 23:31
STN KARAPOUTSAKLARA MAS

στις 01/03/2014 02:18
Giati uparxei kaluteros????

στις 01/03/2014 02:40
Rico& ricoco se emena anaferesai?? pare to xapaki soy..... eGW LEW OTI BLEPW MOYLE... apo thn arxh eida oti me ayth th μεταγραφη ο Μιτρογκολης τελειωσε σα παιχτησ.Γιαιτ ηταν μια αποτυχημενη κινηση μανατζαρεων με σκοπο την θαλπωρη την υλιστικη των προσκαιρων δισεκατομυριων κ της Lifestyle ζωης του λΟνδινου κ του γκλαμουρ,με οτι συνεπαγεται.γκεγκε?

στις 01/03/2014 09:41
anti na xereste pou paizei ena ellinas se tetoio prwtathlima ton krazete.....eiste oloi kompleksiki kai asxeti apo mpala!!me ayton tha pezoume to kalokairi sti vrazilia kai tote tha panigirizete NOUMERA...(kai me to SAMARA vevea OFI-4-)

στις 01/03/2014 14:20
tzampa ton piran

στις 01/03/2014 14:55
frapa sa thn ellada de pezei pouthena.........ante k th nea sezon tha pezei b agglias......kalo kafeneio o kostakis

στις 01/03/2014 18:47
τελειωσε ο μητρογλου αυτο ειταν, το καλο ειναι οτι πηρε τα λεφτα το χειροτερο ειναι οτι θα φυγει σαν αποτυχημενος και για μενα ειναι κριμα γιατι ειναι οντως πολυ καλος παικτης και μακαρι να ειταν στην ομαδα μου..

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.