Γιουρόπα Λιγκ:	Δεν τα κατάφερε ο ΠΑΟΚ (video)

Γιουρόπα Λιγκ: Δεν τα κατάφερε ο ΠΑΟΚ (video)

Αφορά τον αγώνα ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΠΑΟΚ


Ο ΠΑΟΚ για 70ο λεπτά ήταν στο κόλπο της πρόκρισης απέναντι στη Μπενφίκα, η οποία ωστόσο εκμεταλλεύτηκε στη συνέχεια την αποβολή του Κατσουράνη και πήρε τη νίκη με 3-0 στο «Ντα Λουζ» με αποτέλεσμα να «σφραγίσει» το εισιτήριο για τους «16» του θεσμού εκεί όπου θα συναντήσει την Τότεναμ.

Ο ΠΑΟΚ έψαχνε ένα θαύμα μετά την ήττα στην Τούμπα (1-0), πάλεψε, άντεξε την πίεση της Μπενφίκα χάρη στον εξαιρετικό Γλύκο και είχε τεράστια ευκαιρία με τον Μαντούρο στο 53’ για να ανοίξει το σκορ και να μπει για τα καλά στο κυνήγι της πρόκρισης.

Ωστόσο τα πάντα τελείωσαν στο 70’ όταν η ομάδα του Στέφενς έμεινε με αριθμητικό μειονέκτημα λόγω αποβολής του Κατσουράνη, ο οποίος ανέτρεψε τον Λιμα ως τελευταίος παίκτης λίγο έξω από την περιοχή.

Και αυτό διότι αμέσως μετά ο Γκαϊτάν με απευθείας εκτέλεση φάουλ έβαλε τέλος στα όνειρα του «δικέφαλου του Βορρά», ενώ οι Λίμα (78’ πεν.) και Μάρκοβιτς (80’) διαμόρφωσαν στη συνέχεια το τελικό 3-0, σκορ που στέλνει τη Μπενφίκα στους «16» και απέναντι στην Τότεναμ.

Την αποθέωση από τους οπαδούς της Μπενφίκα γνώρισε ο Κώστας Κατσουράνης όταν αποχώρησε από τον αγωνιστικό χώρο μετά την αποβολή του, ενώ εντυπωσιακή ατμόσφαιρα δημιούργησαν οι 1500 οπαδοί του ΠΑΟΚ που βρέθηκαν στο «Ντα Λούζ».

Νέο επεισόδιο ανάμεσα στους Στέφενς και Στοχ, καθώς ο Ολλανδός τεχνικός έριξε στο παιχνίδι τον Σλοβάκο μεσοπειθετικό στο δεύτερο μέρος, ωστόσο τον αντικατέστησε στο 83’ με τον Νίνη, κίνηση που εξόργισε τον ποδοσφαιριστή ο οποίος δεν έδωσε το χέρι στον προπονητή του και πέταξε ένα μπουκάλι, δείγμα της νευρικότητάς του.





Στοιχεία για τον αγώνα: ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΠΑΟΚ
1Χ2OverUnder1X12X2
3.653.151.851.901.551.691.231.17
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
4.251.852.451.651.80
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
2.601.753.7520.00

Σχολιασμός

20 σχόλια:

στις 28/02/2014 00:06
ΜΑΣ ΕΚΑΝΕ ΡΕΖΙΛΙ Ο ΠΑΟΚ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΔΟΞΑ ΤΟΥ ΘΡΥΛΟΥ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΑΟΚΤΣΙΔΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΣΠΗΛΩΝΟΥΝ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΧΑΡΑ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΟΠΑΔΩΝ ..ΝΤΡΟΠΗ ΑΠΛΑ ΝΤΡΟΠΗ ΟΛΟΙ ΑΜΠΑΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ ΠΑΟΚ ΑΠ ΤΟΝ ΜΑΔΟΥΡΟ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ ΚΑΤΣΕ...

στις 28/02/2014 00:08
paxaros eisai touvloooo

στις 28/02/2014 00:10
paxare ante kai gamhsou re tagari

στις 28/02/2014 00:11
eisai olh thn mera mesa sthn o8onh exeis kai apopsi vlaka!

στις 28/02/2014 00:16
Tι ρεζίλι λέει ο πρώτος ρε φυσικό ήταν να μην τα καταφέρειαφού πήρε κόκκινη κάρτα. Και εσείς τι νομίζετε επειδή ο ολυμπιακός νίκησε 2-0 την Μαντσ. Γ. δεν θα χάσει στο δεύτερο αγώνα μες στο γύπεδο της Μάντσ. Γ. άντε γιατί τώρα . Παοκάρα όλε !

στις 28/02/2014 00:22
μάθε μπαλίτσα ρε παχαρε... νομιζεις οτι επειδή είσαι γαυρος γαμας κι όλας? προσωπικά, σου λέω ότι ποτέ δε θα γαμήσεις με τέτοιες απόψεις!

στις 28/02/2014 00:26
PAXARE PSOFA RE BASTARDE GAMW TO SPITI SOU

στις 28/02/2014 00:41
re giorgaki eisai kai esu touvlo san ton paxaro? me eides na xairomai pou exase o paok AEKARA eimai alla den xarhka

στις 28/02/2014 01:03
καλα τον εκανες το παλιοταγαρι να γυρισει πισω στην τουρκια,ενα σωστο κοντρολ δεν εκανε ρ ο φουστης ο στοχ..ουστ

στις 28/02/2014 01:50
fousths xaxaxaxa pousths oxi fousths sto telos 8a ton peis kai kolan xaxaxa

στις 28/02/2014 01:52
kala paxare trava vres kamia gkomena prwta ilithiekai stamata na grafeis malakies alliws tha zitisw ton apokleismo sou apo to site.geloio skoupidi pou nomizeis oti poulas kai pneuma.

στις 28/02/2014 01:54
Αν διώξετε τον Στέφενς θα είναι τεράστια μ@@λκια. Αφήστε τον να φτιάξει την ομάδα όπως νομίζει.Τα Εντός Αποδυτηρίων Οπαδιλίκια τύπου Γκαρσία και Στοχ δεν βοηθάνε την ομάδα!

Δεν φταίει ούτε ο Δώνης ούτε ο Στέφενς. Υπάρχουν συγκεκριμένοι τύποι με στόχο να μπαρουτοκαπνίζουν την ομάδα και εντέλει να της κάνουν κακό.

ΔΩΣΤΕ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΣΤΗΘΕΙ Η ΟΜΑΔΑ ΜΕ ΒΑΣΗ ΤΟΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΙΣ Κ@@ΒΛΕΣ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΣΤΟΧ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΓΚΑΡΣΙΑ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ!

στις 28/02/2014 02:00
Όσο για τους γαύρους που κοροιδευουν ας μαζευτουν λίγο.

Σιγά τα αυγά ρε! Ο βάζελος με το 1/20 του ρόστερ σας έφτανε τετράδες.

Υ.Γ. Η Μαντσεστερ να παίξει χειρότερα δεν υπάρχει!!Γι αυτό κρατάτε λίγο μικρό καλάθι.

Οι Μπούκηδες δεν θα ξαναπληρώσουν για τον Ολυμπιακό! Και όποιος πρόλαβε και μυρίστηκε το 3,70 του Θρύλου καλοφάγωτα.Αλλά καλό είναι να μην ποντάρει τα κέρδη σε κανά Χ@ μεθαύριο γιατί θα κλαίει μαύρο δάκρυ.

στις 28/02/2014 02:09
Re sy Nurnberg o bazelos eftane me mikro batzet tetrada??Me zaets kai Sarabako ennoeis??Eixe mikro batzet les tote??Den sta eipane kala palhkari moy..O zaets htan san na eixes ton shmerino Pirlo tote...An ksereis..

στις 28/02/2014 02:20
mia xara epekse o paok mexri thn kokinh sto 70 kai mh letai malakies

στις 28/02/2014 06:42
Paxare o olympiakos einai san to abgalto peidaki 30 fores pige na gamisi kai olo efeye ejo apo tin porta otan pigene e!!! Toy poysti mia tha gamisi

στις 28/02/2014 10:22
me afthn omada tha pernage

στις 28/02/2014 10:22
?

στις 28/02/2014 14:46
to piasame to over ole ole ole

στις 28/02/2014 14:54
an kai olimpiakos i8ela na kerdisi o paok..

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.