Κάρικ: «Πιστεύουμε στην πρόκριση»

Κάρικ: «Πιστεύουμε στην πρόκριση»



Την πίστη του πως η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ θα μπορέσει να ανατρέψει το 2-0 του πρώτου αγώνα στο «Καραϊσκάκη» απέναντι στον Ολυμπιακό και θα προκριθεί στους «8» του Τσάμπιονς Λιγκ εξέφρασε ο Μίκαελ Κάρικ.

Ο Άγγλος χαφ με δηλώσεις του τόνισε πως απομένουν ακόμα 90 λεπτά και ότι η πρόκριση δεν έχει ακόμα κριθεί, με τον ίδιο μάλιστα να δηλώνει πως η Γιουνάιτεντ είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού στο πρώτο ημίχρονο απέναντι στον Ολυμπιακό, ωστόσο δέχθηκε γκολ από το… πουθενά:

«Είχαμε την κατοχή στο πρώτο ημίχρονο και νιώθαμε πως ελέγχαμε το παιχνίδι. Σκόραραν ένα γκολ από το τίποτα και πήραν προβάδισμα. Στο δεύτερο ημίχρονο δεν ξεκινήσαμε καλά και δεχθήκαμε ένα δεύτερο γκολ που τους έβαλε σε πολύ πλεονεκτική θέση».

«Θα ήταν καλό να πετυχαίναμε ένα εκτός έδρας τέρμα στο τέλος, όμως η υπόθεση πρόκριση δεν έχει τελειώσει. Δεν είμαστε σε ιδανική θέση, αλλά το πιστεύουμε
».



Ομάδα που αφορά: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Σχολιασμός

16 σχόλια:

στις 26/02/2014 03:33
karik vlaka pare ta paparia mas twra skatoflore mounoxeilo aplito poutsa oute fasi 90' stin fapa isastan!!!

στις 26/02/2014 10:15
thrulos mia zoi!

στις 26/02/2014 10:36
O KARKINOS TOY MARINAKI EPI DEKAETIES APOZOUMEI TO ELLINIKO PODOSFAIRO GIA NA KATAFEREI META APO 40 XRONIA PARAGAS ALITEIAS KAI SAPILAS NA KANEI TIN PRWTI TOU EURWPAIKI NIKI. AUTOS EINAI THIASOS KYRIOI. AKSIOTHEATO!

στις 26/02/2014 11:28
Eisai megalos vlakas

στις 26/02/2014 12:25
Νταξει κερδισε μεσα στο Καραισκακη ο Ολυμπιακος αλλα μην την πιστεψετε κιολας οτι μεσα στο Old Traford θα παρετε θετικο αποτελεσμα κ θα πατε στους ''8'' του CHL γιατι αυτο ειναι σεναριο επιστημονικης φαντασιας! Μεχρι τους ''16'' καλα πηγε ο ΟΣΦΠ τωρα ομως ηρθε η ωρα να δουν το υπολοιπο της διοργανωσης απο τον καναπε!

στις 26/02/2014 13:13
ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΑΤΑ ΜΑΛΑΚΕΣ ΣΤΟΝ ΣΕΡ ΑΛΕΞ ΦΕΡΓΚΙΣΟΝ!! ΟΥΤΕ ΤΟΝ ΤΣΑΡΛΤΟΝ ΔΕΝ ΣΕΒΑΣΤΗΚΑΤΕ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΒΛΕΠΕ!!! ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΑΙ ΣΑΣ ΓΑΜΗΣΕ. ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΔΕΝ ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΠΟΤΕ!!! ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΓΑΜΗΣΕ Ο ΓΑΥΡΟΣ, ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΟΜΑΔΑ ΑΛΛΗ ΚΑΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΑ ΕΛΕΓΑ. ΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΓΥΡΙΣΤΡΟΥΛΑ. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΧΑΡΩ ΜΕ ΤΗ ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ. ΑΛΛΑ ΤΗ ΣΕΒΟΜΑΙ. ΠΑΙΞΑΝΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΓΑΤΑΚΙΑ ΤΗΣ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ. ΚΡΙΜΑ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΚΙΟΛΑΣ. Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΣΤΟΥΣ 8 ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΗ Η ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ 3-0 ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΥΤΗ, ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΔΕΧΤΕΙ ΕΣΤΩ ΕΝΑ ΓΚΟΛ. ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΝΗΓΥΡΙΑ.

στις 26/02/2014 15:00
poia united?auti tin united tin kerdizei i misi super ligda.plaka kanete?me to fantasma tis united epaize xtes o gauros

στις 26/02/2014 15:19
eiste geloioi.ayto mono sas leo

στις 26/02/2014 15:22
akiros.gr

στις 26/02/2014 15:18

o imperator21 kai o mpaoulo giati den fanhkan akoma??

-----------------------------------

giati soy phdane to kokkismeno kolotripidi sou xreiazesai panw apo 1 atomo gia na ikanopoih8eis esu

στις 26/02/2014 15:39
PAME RE KARIK DYNATA GIA TN PROKRISH

στις 26/02/2014 15:39
AXAXAXAXAX GIANNIS LAZIO

στις 26/02/2014 16:46
καλα κοιμοισου εσυ

στις 26/02/2014 17:29
opoios pezi stixima 4-1 mesa sti matsester axizi.....oso gia ti niki tou gaurou dikei ala na prosgiothoune ligo an theloun na perasoun ok i man ine se tragiki katastasi ala mia tetia omada me tetious pektes mesa sto gipedo tis mpori eukola na kani mia megali vradia k na perasi apo to gauro mi geliomaste paradigma ixe 5me 6 apotixies sto prota.. k pai mesa sti formarismeni leverk k kani to 0-5 eukola mi xexname ine i idia me persi omada i opia itan poli dinati sas to leo apo tora k tha me thimithite tha perasi to pio diskolo vradi ton teleuteon eton k an perasi me tin psixi sto stoma tha to dite........

στις 26/02/2014 19:53
Αμυνα γιουναιντετ=παιδική χαρά!!!

στις 26/02/2014 20:22
ΕΝΤΑΞΕΙ ΚΑΡΙΚ ΠΙΕΣ ΕΝΝΑ ΓΑΛΑ ΜΕ ΚΑΚΑΟ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΜΕ!!

στις 26/02/2014 21:44
sto kato kato o karik mas eipe ena oreo anekdoto...

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.