Σούπερ Λιγκ: «Καθάρισε» στο δεύτερο μέρος ο ΠΑΟΚ

23/2/2014 22:04
Λίγες ημέρες πριν τον επαναληπτικό με τη Μπενφίκα στη Λισαβόνα, ο ΠΑΟΚ με τρία γκολ στο δεύτερο μέρος, κέρδισε με 3-0 τον Πανθρακικό στην Τούμπα και επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα στο πρωτάθλημα μετά από δύο συνεχόμενες ήττες. Δύο γκολ ο Βούκιτς (86’, 87’), άνοιξε το σκορ στο 63’ ο Κάτσε.

Στην δεύτερη θέση με 54 βαθμούς διατηρήθηκε ο ΠΑΟΚ, ο οποίος κέρδισε με 3-0 τον Πανθρακικό στη Τούμπα και επέστρεψε στις επιτυχίες λίγες ημέρες πριν τον κρίσιμο επαναληπτικό με τη Μπενφίκα στην Λισαβόνα που θα κρίνει το μέλλον της ομάδας στην Ευρώπη.

Το σκορ άνοιξε στο 63’ ο Κάτσε με μακρινό σουτ που αιφνιδίασε τον Αθανασιάδη, ενώ στη συνέχεια ο Βούκιτς με δύο προσωπικά γκολ σε διάστημα δύο λεπτών (86’, 87’) «κλείδωσε» τη νίκη για τον «δικέφαλο του Βορρά».

Στον αντίποδα, ο Πανθρακικός προσπαθούσε με αντεπιθέσεις να απειλήσει τους γηπεδούχους στο πρώτο ημίχρονο και στην επανάληψη πλήρωσε τα λάθη του Αθανασιάδη, με αποτέλεσμα να γνωρίσει την ήττα και να μείνει στην 6η θέση με 34 βαθμούς.