Γιουρόπα Λιγκ: Ψάχνει... θαύμα (video)

Γιουρόπα Λιγκ: Ψάχνει... θαύμα (video)

Αφορά τον αγώνα ΠΑΟΚ - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ


Με γκολ του Λίμα στο 57’, το οποίο σημειώθηκε από θέση οφσάιντ, η Μπενφίκα υποχρέωσε τον ΠΑΟΚ σε ήττα (1-0) στην Τούμπα και πήρε μεγάλο προβάδισμα πρόκρισης για τους «16» του Γιουρόπα Λιγκ.

Το αντικανονικό γκολ του Λίμα στο 57’ επέτρεψε στη Μπενφίκα να φύγει με τη νίκη (1-0), από την κατάμεστη Τούμπα, με αποτέλεσμα ο ΠΑΟΚ να ψάχνει πλέον την ανατροπή σε μια εβδομάδα στο «Ντα Λουζ» της Λισαβόνας εάν θέλει να πάρει την πρόκριση για τους «16» του Γιουρόπα Λιγκ.

Κακή εμφάνιση από τον «δικέφαλο του Βορρά» ο οποίος παρουσίασε μεγάλα προβλήματα στην ανάπτυξη, καθώς δεν μπόρεσε να απειλήσει τον αντίπαλο του με εξαίρεση δύο φάσεις με τους Λάζαρ (47’) και Αθανασιάδη (87’)

Στον αντίποδα η Μπενφίκα είχε τον έλεγχο στο πρώτο ημίχρονο, χωρίς ωστόσο να δημιουργεί προβλήματα στους γηπεδούχους και τελικώς στην επανάληψη πέτυχε το εκτός έδρας γκολ, με τον Λίμα ωστόσο να ήταν σε θέση οφσάιντ στο 57ο λεπτό.

Ο ΠΑΟΚ προσπάθησε να απαντήσει, πήρε τον έλεγχο, ωστόσο δεν κατάφερε να απειλήσει σημαντικά τους «αετούς» και μάλιστα παραλίγο να δεχθεί δεύτερο γκολ στο 83’ με τον Γλύκο να αποκρούει εντυπωσιακά το σουτ του Μάρκοβιτς.

Το 1-0 υπέρ της Μπενφίκα παρέμεινε ως το τέλος με αποτέλεσμα οι πιθανότητες του ΠΑΟΚ για την πρόκριση στους «16» να λιγόστεψαν σημαντικά.

Οι συνθέσεις:


ΠΑΟΚ: Γλύκος, Κίτσιου, Λίνο, Κατσουράνης, Ινσαουράλδε, Κάτσε, Μαντούρο, Λάζαρ (82’ Σαλπιγγίδης), Ολίσε (76’ Στοχ), Νίνης (63΄Λούκας), Αθανασιάδης

Mπενφίκα: Αρτούρ, Μάξι Περέιρα, Λουιζάο, Ζαρντέλ, Σίλβιο, Ρούμπεν Αμορίμ, Πέρεζ (63’ Φέισα), Αντρέ Γκόμεζ (66’ Μάρκοβιτς), Ντζούρισιτς, Σουλεϊμάνι (76’ Σάλβιο), Λίμα





Στοιχεία για τον αγώνα: ΠΑΟΚ - ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ
1Χ2OverUnderX2
1.205.259.001.651.803.32
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
1.452.807.001.901.55
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
3.401.802.9012.50

Σχολιασμός

18 σχόλια:

στις 20/02/2014 22:00
ante re me off side goal poustra epipopth!koitouse tn thyra 4 kai varouse malakia h poutana

στις 20/02/2014 22:03
ΚΡΙΜΑ ΠΟΥ ΕΧΑΣΕ Ο ΜΠΑΟΚ...ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΘΗΚΑ ΧΑΧΑΧΧΑΑΧ...ΕΤΣΙ ΜΕ ΟΦΣΑΙΝΤ ΓΚΟΛ ΝΑ ΣΑΣ ΓΑΜΑΝΕ ΜΙΑ ΖΩΗ ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΟΙ...ΤΑ ΣΥΛΗΠΗΤΗΡΙΑ ΜΟΥ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

στις 20/02/2014 22:05
ama den skorare stin touba ......den....tou xronou pali

στις 20/02/2014 22:18
ti 8auma na psaksoun re oi kakomoirides gia to poutso omadaaaaa einai ela twra...kai tha vroun dikologia to offside goal les kai auti paiksan mpala me tetio kosmo sto ghpedo kai tous ksenerosan...

στις 20/02/2014 22:20
90 lepta tampouri epaize o paok pou paei mwre o kahmenos me maduro , nini kai kapoia alla palta...

στις 20/02/2014 22:34
Εσείς παλιοπουστάρες που λέτε για τον ΠΑΟΚ τα χίλια δυο, ο ΠΑΟΚ σήμερα έπαιξε μπάλα και χωνέψτε το!! Άμα βλέπατε τον αγώνα θα μπορούσατε να διακρίνετε τον διαιτητή που δεν έδινε φάουλ! Γι'αυτό άντε γαμηθείτε! Ο ΠΑΟΚ έπαιξε μπάλα σήμερα!!!

στις 21/02/2014 00:03
Βλάκες γαύροι,θέλετε Μονοπώλια.

Ξυπνάτε ρεεεεεεεεεε!!Τα μονοπώλια γ@@@μησαν αυτή τη χώρα!Θέλει να έχεις ανταγωνισμό για να πας μπροστά!!Αλλά που μυαλό!!

στις 21/02/2014 00:36
Που μυαλο να καταλαβουν ρε φιλε? Την αλλη εβδομαδα θα χλευαζουν οι Παοκτζηδες αν θα χασουμε απο την Μαντσεστερ και γενικα ολοι χαιρομαστε με τις ηττες των αλλων.. Χαϊβανια..

στις 21/02/2014 02:54
Αν και είμαι άρρωστος γαύρος , κρίμα για τον πάοκ

στις 21/02/2014 02:55
Αλλα μπάλα δέν έπαιξε , χ ήταν το μάτς

στις 21/02/2014 03:49
x htan to mats ennoeite kaneis dn epexe mpala alla mn lete mlkies afou einai elliniki h omada ksexniountai t opadika dn exei kamia sxesi poios paiazei arkei na t pigenei kala alla oloi toso kollhmenh eiste k to mono pou kserete einai n gelate k na krazete xaibania e xaibania!!!!

στις 21/02/2014 07:03
Αν και κάποιοι σαν τον σανσαν είναι μαλάκες,καλή τύχη στο γαύρο.Οσο για εμάς ομάσα β κατηγορίας με προπονητή gtp.

στις 21/02/2014 13:35
Θα eprepe na mhn metrhsh to gol ths benfika.Αlla ama den skoraris mesa eisai katadikasmenos.

στις 21/02/2014 15:13
πουστηδεσ γαυροι ερχεται η σειρα σασ.πλησιαζει το ματσ με την man.utd

στις 21/02/2014 16:58
ρε φυσικα και εχει σημασια το γκολ γιατι αν ερχοταν εδω 0-0 και πορτογαλια αν επαιζε λιγο μαζεμενα και επερνε παλι 0-0 μπορει να καταφερνε κατι στα πεναλτι!

Αλλα μετα τον αποκλεισμο οκ... λογικο να μην αφηνει δικαιωματα η μπενφικα

στις 21/02/2014 17:56
ενω οι γαυροι παιξαν μπαλα με την μπενφικα.μια φαση σε 90 λεπτα κανατε και μετα αντε μεσα στην περιοχη.αντε ρε νουμερα κοιταξτε την ομαδα σας(σανσαν κλπ).θα σας ερθει μπουμερανγκ να το θυμαστε πουτανες!φατε κανα καλαμακι τωρα!

στις 22/02/2014 14:17
ηταν παρα πολυ κακο παιχνιδι με κακο ρυθμο και ελαχιστες ευκαιριες το πιο δικαιο θα ηταν 0-0

στις 22/02/2014 14:18
το ματς το εχασε ο προπονηταρας του παοκ γιατι αφησε στοχ λουκας και σαλπι στον παγκο

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.