Νάβας: «Μπορούμε να κερδίσουμε την Μπαρτσελόνα»

Νάβας: «Μπορούμε να κερδίσουμε την Μπαρτσελόνα»



Πεπεισμένος πως η Μάντσεστερ Σίτι θα μπορέσει να κερδίσει την Μπαρτσελόνα εμφανίστηκε ο Χεσούς Νάβας ο οποίος τόνισε πως οι «μπλαουγκράνα» δεν είναι πλέον αχτύπητοι και έχουν αρκετές αδυναμίες στο παιχνίδι τους.

Μετά την εξαιρετική της πορεία εντός των συνόρων τη φετινή σεζόν, η Μάντσεστερ Σίτι ψάχνει την υπέρβαση και στην Ευρώπη, ωστόσο για να το πετύχει θα πρέπει να περάσει το εμπόδιο που λέγεται Μπαρτσελόνα.

Παρόλα αυτά, ο Χεσούς Νάβας εμφανίστηκε αισιόδοξος πως οι «πολίτες» θα βάλουν δύσκολα στην ομάδα του Χεράρδο Μαρτίνο, η οποία, όπως τόνισε ο Ισπανός άσος, έχει αρκετές αδυναμίες και δεν θυμίζει τόσο την ομάδα που θαύμασε η Ευρώπη πριν λίγα χρόνια:

«Η Μπαρτσελόνα δεν παίζει το ποδόσφαιρο που έπαιζε πριν τρία-τέσσερα χρόνια. Οι κύκλοι στο ποδόσφαιρο δεν διαρκούν για πάντα. Είναι πολύ δύσκολο να παίζεις με τον ίδιο τρόπο παιχνιδιού κάθε χρόνο. Οι αντίπαλοι μελετούν τον τρόπο που αγωνίζεσαι και βρίσκουν την τακτική για να σε σταματήσουν» δήλωσε αρχικά ο Νάβας και πρόσθεσε:

«Ο προπονητής μας (σ.σ Πελεγκρίνι) τους γνωρίζει πολύ καλά και πιστεύω πως θα είναι ένα σημαντικό πλεονέκτημα για μας. Θα μάθουν πως είμαστε μια πολύ δύσκολη ομάδα για να κερδίσουν. Παίζουμε εξαιρετικά, δημιουργούμε ευκαιρίες και σκοράρουμε πολλά γκολ. Πιστεύω πως μπορούμε να κερδίσουμε την Μπαρτσελόνα στο Μάντσεστερ, όμως τα πάντα θα κριθούν στη Βαρκελώνη.

Ακόμα και οι καλύτερες ομάδες έχουν τις αδυναμίες τους και η Μπαρτσελόνα έχει πρόβλημα στις στημένες φάσεις αλλά και στο να αντιμετωπίζει τις αντεπιθέσεις όταν χάνει την μπάλα στην επίθεση
».




Στοιχεία για τον αγώνα: ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ - ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ
1Χ2OverUnder1X12X2
2.653.402.301.452.101.491.231.37
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
3.301.952.801.302.50
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
4.752.002.307.50

Σχολιασμός

21 σχόλια:

στις 17/02/2014 15:48
ok

στις 17/02/2014 15:49
ok

στις 17/02/2014 15:51
8A TA POUME EMEIS KYRIE NAVAS !!!! ALWSTE KSEXASES THS PAPARES SOU POU EPERNES ME THN SEVILH GIA AYTO TA LES AYTA

στις 17/02/2014 16:42
DWSE NAVAS GAMISTE TOUS MESA STO ETIXANT!

στις 17/02/2014 16:52
ok

στις 17/02/2014 16:52
ok

στις 17/02/2014 16:52
ok

στις 17/02/2014 16:52
ok

στις 17/02/2014 16:52
ok

στις 17/02/2014 16:52
ok

στις 17/02/2014 17:15
navas k go to pisteuo eukola to exete to 3-1 gatakia einai........

στις 17/02/2014 17:16
city ole!!!!

στις 17/02/2014 17:17
tha trelanoume thn eurwph!!!!!!!!!

στις 17/02/2014 17:39
OSO EIXATE KAI ESEIS REALAKIA KAI FAGATE KATI PENTARES KAI KATI ALLA MPALAKIA FETOS

στις 17/02/2014 19:14
Xaxaxa okkk

στις 17/02/2014 19:31
pote fagame 5ares emeis fetos.e3alou mhn sigkrinete thn sevili me thn siti an doume to gnwsto mats ths siti kai to gnwsto pasing game ths barcelona tote to 3-1 einai vevaio

στις 17/02/2014 21:14
Αν η Μπαρτσα παιξει σοβαρα την 5αρα την ριχνει σε οποια εδρα θελει. Αλλα να πω την αμαρτια μου τα λεφτα μου στο διπλο δεν τα βαζω. Μακαρι να χασει η Μπαρτσα με 2-3 γκολ διαφορα και στο Καμπ νου θα ειναι το καλυτερο μπετ της χρονιας.

στις 17/02/2014 21:38
ΝΑΒΑΣ ΜΗ ΦΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΓΛΑΡΟΣΟΥΠΑ

στις 17/02/2014 21:44
thimithite mono ti legane otan epeze me tin milan pia milan aniparkti den exi amina k tsak to poulaki apo ti milan 2-0 asxeta meta ama perase k twra milame gia to sigekrimeno mats k ego vlepo niki tis sity kathara stiximatika gia to poios tha perasi ine alo k afta pou akouo tha perasi i barca eukola k mlkies opoios ine antikimenikos xeri oti i barca diskoleuete sta ektos mats se fasis nok aout k i sity exi poli kali omada se sxesi me ales omades pou ixe pexi i barca k itan poli xalia sto ektos mats ala pernouse gt itan poli dinati stin edra tis dite mono ta prosfata ektos mats se nok aout fasi k tha katalavete opoios pexi stix ines assos stin kaliteri na erthi isopalia....

στις 18/02/2014 09:57
akoma zalizmenos apo tis fapes pou etrwge sti sevillh einai o navas

στις 18/02/2014 15:46
eipame re nabas...

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.