Άνοιξε λογαριασμό ο Μήτρογλου

Άνοιξε λογαριασμό ο Μήτρογλου



Ο Κώστας Μήτρογλου ήταν εντυπωσιακός στο ντεμπούτο του με τη δεύτερη ομάδα της Φούλαμ κόντρα στην Άστον Βίλα (U21), καθώς ο Έλληνας φορ σκόραρε δύο γκολ σε διάστημα τεσσάρων λεπτών (19', 23') ενώ είχε και δοκάρι στο 56’ για να πετύχει χατ-τρικ.

Μπορεί ο Κώστας Μήτρογλου να μην έχει καταφέρει ακόμα να βρεθεί στην αποστολή της Φούλαμ σε αγώνα Πρέμιερ Λιγκ, καθώς ο προπονητής του Ρενέ Μόιλενστιν, θεωρεί πως δεν είναι ακόμα έτοιμος, ωστόσο ο Έλληνας επιθετικός έδειξε βρίσκεται σε καλή φόρμα, πετυχαίνοντας δύο γκολ στον αγώνα της δεύτερης ομάδας απέναντι στην αντίστοιχη της Άστον Βίλα.

Ο διεθνής φορ έκανε τη διαφορά, ανοίγοντας το σκορ στο 19ο λεπτό με μακρινό σουτ, ενώ στο 23’ με ωραίο τελείωμα από μακρινή απόσταση έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στην Φούλαμ η οποία πήρε τελικά τη νίκη με 5-3.

Μάλιστα ο Μήτρογλου είχε και δοκάρι στο 55’ για να πετύχει χατ-τρικ, ενώ στη συνέχεια αντικαταστάθηκε.

Να σημειωθεί πως η Φούλαμ αντιμετωπίζει σήμερα τη Λίβερπουλ στο «Κρέιβεν Κότατζ», ενώ την επόμενη αγωνιστική θα αντιμετωπίσει στο «Χόθρονς» Γουέστ Μπρομ (22/2), παιχνίδι που λογικά θα πάρει χρόνο συμμετοχής ο Έλληνας επιθετικός.



Ομάδες που αφορά: ΦΟΥΛΑΜ, ΑΣΤΟΝ

Σχολιασμός

22 σχόλια:

στις 12/02/2014 17:43
an iksera oti epeze o mitroglou tha to evaza anatroph alla pou...

στις 12/02/2014 19:35
χαχαχαχαχα.... ωραιο μελλον θα εχει, στην Β' ομαδα θα παιζει ή στην 2η κατηγορια με την φουλαμ του χρονου... εφυγε απο τον ολυμπιακο που καθε χρονο παιζει τσαμπιονς λιγκ, για να παει στην φουλαμ!!!! πφ!!!!!

στις 12/02/2014 19:40
skaste zoa auto ginetai gia na ksanavrei ti fisiki tou katastasi

στις 12/02/2014 19:52
15 ΕΚ. ΕΥΡΩ ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΝΤΕΜΠΟΥΤΟ ΣΤΑ ΔΕΥΤΕΡΑ... ΟΚ ΚΑΤΑΝΟΩ!!

στις 12/02/2014 20:01
15 ekatomyria logoi gia na paixei sthn omada twn reservwn...

στις 12/02/2014 20:05
egw re mounidi ayth t douleia tha kanoume? den me sevese gero anthrwpo?

στις 12/02/2014 20:10
skatopsyxe anthrwpe fyge apo dw pera stamata na parenoxleis ton kosmo pou mpainei na ekfrash eleythera thn apopsh tou gia themeta podosfairou

στις 12/02/2014 20:13
ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΩΝ U21 ΤΟΝ ΠΗΡΑΝ? ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΓΓΕΦΑΛΟΙ ΡΕ

στις 12/02/2014 20:13
ΓΚ*

στις 12/02/2014 20:14
poioi einai anegefaloi paxaros???

στις 12/02/2014 20:16
tha mou kopseis aygolemono kai o mhtroglou tha spaei ta ayga (mexri ekei einai)

στις 12/02/2014 20:19
kala ante ftiaje kana papi kagoyrolevie

στις 12/02/2014 20:22
siga re ntai, ante pare poulous twra na milhsoume me kana sovaro anthrwpo pes re paxaros

στις 12/02/2014 20:26
nai oxi me lene thiodor

στις 12/02/2014 20:27
sas xerw egw esas, lamogia na poume diwxnete ton kosmo...

στις 12/02/2014 20:30
san ton mhtroglou eisai kai sy... vazeis goal xwris amynes...

στις 12/02/2014 20:56
καλα με τα δευτερα παιζει; ειναι μαλακας και ο προπονητης και ο γαυρος που τον εδωσε γιατι ηταν πολυ σημαντικος

στις 12/02/2014 21:23
ηθελα να ηξερα εχει ιδεα κανενας απο Πρεμιερ Λιγκ???οι ρυθμοι δε ειναι οπως εδω στην Ελλαδα...αυτο εγινε για να δουν τη φυσικη κατασταση του Μητρογλου και να παρει χρονο συμμετοχης...Δεν ειναι τιποτα δεδομενο,πρεπει να δειξει οτι αξιζει ο Μητρογλου και στον προπονητη της Φουλαμ για να παιξει σε ενα απο τα κορυφαια πρωταθληματα του κοσμου...Σκεφτειτε λιγο καθαρα...Γνωμη μου ειναι οτι συντομα ο Μητρογλου θα ειναι βασικος στη Φουλαμ και θα σωθει η ομαδα και θα παιζει ξανα του χρονου στην Πρεμιερ Λιγκ και ο Ελληνας Φορ εχει τη δυνατοτητα και την ικανοτητα να παει ψηλα!

στις 13/02/2014 00:30
Akounte polla oti agorastike apo ti liverpool o mitroglou ke oti 8a voi8isi ti fulam tora ke an ola ok kalokeraki pai stin liverpool.....

στις 13/02/2014 02:35
εφυγε απο τον ολυμπιακο, που καθε χρονο παιζει ομιλους τσαμπιονς λιγκ, για να παει να παιζει στην 2η ομαδα!!!!! και του χρονου που θα πεσει κατηγορια η φουλαμ, θα τον εχουν και βασικο!!!!!! Μπραβο Μητρογλου, πολυ εξυπνη επιλογη να φυγεις απο τον ολυμπιακο!!!!!!!!!!!!

στις 13/02/2014 04:51
na sas 8ymiso koules k lagoudakia oti me tn metagrafi tou mitroglou o vagelas agorazi tis omades sas gia ayto piso sto lagoumi sas vromomytressss... re thomako mounoxeilako mpikes k edw na peis tis malakies sou?dn s eftane to kseftili p s kaname tin prohgoumeni fora??spase re mounoxeilooooooooooooooooooooooooo

στις 13/02/2014 16:41
Χαχα κάτω τον 21 και γω μπορω ετσι

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.