Μπουντεσλίγκα: Διέλυσε την Άιντραχτ η Μπάγερν

2/2/2014 20:47
Μπορεί την Τετάρτη η Μπάγερν να χρειάστηκε το γκολ του Τιάγκο Αλκάνταρα στο 90+3’ για να κάμψει την αντίσταση της Στουτγκάρδης, ωστόσο κόντρα στη Άιντραχτ Φρανκφούρτης επέστρεψε στις εμφατικές νίκες, καθώς οι Βαυαροί κέρδισαν με το εντυπωσιακό 5-0 και διατηρήθηκαν στο +13 από τη δεύτερη Λεβερκούζεν.

Ακόμα μία εντυπωσιακή εμφάνιση για τη Μπάγερν, η οποία ήταν καταιγιστική κόντρα στην Άιντραχτ Φρανκφούρτης καθως πήρε τη νίκη με 5-0, έχοντας πέντε διαφορετικούς σκόρερ!

Οι Βαυαροί πήραν προβάδισμα δύο τερμάτων μέχρι το ημίχρονο χάρη στα γκολ των Γκέτσε (12’) και Ριμπερί (47)΄, ενώ στην επανάληψη Ρόμπεν (67’) και Ντάντε (69’) ανέβασαν σε δύο λεπτά τον δείκτη του σκορ στο 4-0.

Το «κερασάκι» στην τούρτα έβαλε στο 89’ ο Μάντζουκιτς ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 5-0, σκορ το οποίο επέτρεψε στην Μπάγερν να διατηρήσει το +13 από τη δεύτερη Λεβερκούζεν και το +17 από τη τρίτη Ντόρτμουντ!