Πλησιάζει στον Ολυμπιακό ο Βαλντέζ

Πλησιάζει στον Ολυμπιακό ο Βαλντέζ

Αφορά τον αγώνα ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ


Ο Νέλσον Βαλντέζ είναι ο εκλεκτός του Μίτσελ για να καλύψει το κενό του Κώστα Μήτρογλου, καθώς οι «ερυθρόλευκοι» βρίσκονται κοντά σε συμφωνία για τον δανεισμό του παίκτη από την Αλ Τζαζίρα.

Με τον Κώστα Μήτρογλου να βρίσκεται μια «ανάσα» από το να συνεχίσει την καριέρα του στην Φούλαμ, ο Ολυμπιακός ψάχνει στην μεταγραφική αγορά για τον αντικαταστάτη του.

Αυτός θα είναι όπως όλα δείχνουν ο Νέλσον Βαλντέζ, καθώς οι «ερυθρόλευκοι» βρίσκονται, σύμφωνα με τις πληροφορίες, κοντά σε συμφωνία για τον δανεισμό του Παραγουανού φορ από την Αλ Τζαζίρα.

Ο 30χρονος επιθετικός αποκτήθηκε το καλοκαίρι από την Αλ Τζαζίρα των ΗΑΕ, στην οποία μετράει 4 γκολ σε 12 παιχνίδια τη φετινή σεζόν.

Στο παρελθόν έχει αγωνιστεί στην Μπουντεσλίγκα με τις φανέλες των Βέρντερ (113 συμ., 30 γκολ) και Ντόρτμουντ (126 συμ., 18 γκολ) ενώ το 2010 συνέχισε την καριέρα του στην Ισπανία και την Πριμέρα Ντιβιζιόν για λογαριασμό της Χέρκουλες (25 συμ., 8 γκολ).

Το 2011 υπέγραψε στην Ρούμπιν Καζάν (31 συμ., 6 γκολ) ενώ την περσινή σεζόν αγωνίστηκε ως δανεικός στη Βαλένθια (40 συμ., 9 γκολ).

Ο ίδιος μετράει 66 συμμετοχές και 12 γκολ στην εθνική Παραγουάης, ενώ αξίζει να σημειωθεί πως παρελθόν είχε απασχολήσει ξανά τον Ολυμπιακό.





Στοιχεία για τον αγώνα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ
1Χ2OverUnderX2
1.155.859.001.651.803.55
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
1.302.557.252.001.50
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
3.401.802.9012.50

Σχολιασμός

16 σχόλια:

στις 29/01/2014 13:51
Efyge to ena skoupidi erxetai to allo. Teleiwneis karkine tis elladas

στις 29/01/2014 14:07
plhsiazei to palto

στις 29/01/2014 14:32
bilbao sxedon tn exei kleisei o paok pare tn valdez kai polu sou einai

στις 29/01/2014 14:38
a re marinakh eisai asteios, pas kai pairneis ton teleiomeno kai nomizeis oti kalupses to keno tou Mhtroglou.

San anti-Vais pane kai pes sto Giannakopoulo na epistrepsei stin energo drash!

Oute i giounaitent se noiazei oute tpt.. Pou eisai re megale KOKKALH na tou matheis pos fernoun paiktarades sto limani

στις 29/01/2014 15:24
εκλεισε ο νατχο μπιλμπαοοοοο!ο πατερας του φοσσεν ειπε οτι θελει να ερθει στον ΠΑΟΚ αλλα να μιλησει με γκενκ για τα χρηματα!!χαιρομαι που μας ριξατε 4 τελικα;)φχαριστουμε

στις 29/01/2014 15:37
bilbao xypna erxetai stn paok tha to deis

στις 29/01/2014 15:55
palto!pare fosen poy einai paixtara

στις 29/01/2014 16:00
Querty pare to mpoulo kai skase pia.

Sta tou 8ematos oraia antikatastasi ekanes xodre pali, pare podi apo tin omada mas epitelous esy kai ta tsirakia sou

στις 29/01/2014 16:33
εδω κλεινω μπιμπρας νατχο τι μου λες αν μπορω να τον παρω?το καλυτερο χαφ στην ελλαδα με διαφορα απο το 2ο!

στις 29/01/2014 17:21
ΜΑΚΑΡΙ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΚΑΛΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ,Ο ΠΑΟΚ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΥΝΑΜΩΣΕΙ ΚΙ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΘΑ ΔΥΝΑΜΩΣΕΙ. ΕΧΕΙ ΛΕΦΤΑ Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ. ΑΝΤΕ ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΖΕΥΟΥΜΕ ΠΟΝΤΑΚΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ. ΟΤΑΝ ΠΑΙΖΟΥΝ ΕΥΡΩΠΗ ΟΙ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΕΝΩΜΕΝΟΙ!! ΝΑ ΠΑΝΕ ΝΑ ΓΑΜΗΘΟΥΝ Η ΡΟΜΑ Η ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ Η ΜΠΕΜΦΙΚΑ ΚΤΛ! ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΕΤΟΙΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΛΛΗΝΕΣ. ΔΕΝ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ ΟΥΤΕ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ ΟΥΤΕ ΣΤΗΝ ΓΑΛΛΙΑ....

στις 29/01/2014 18:05
γιοχαρ προσκυναω ρε. ενας που δεν ειναι γιδι επιτελους

στις 29/01/2014 18:13
den pirazei erxete apo pisw o diamantakos o opoios 8a einai o neos gamias ths poutanas tou vorra

στις 29/01/2014 19:00
στην φουλαμ ρε?τουλαχιστον σε καμια καλυτερη ομαδα να πηγαινε....καλυ τυχη στον παικταρα τον ειχα σταμπαρει εγω απο τοτε που εμπαινε για 10 λεπτα και εβαζε γκολαρες

στις 29/01/2014 22:21
μακαρι να βοηθησει !!

στις 30/01/2014 00:03
Οταν ο Παοκ αρχισε να φερνει παικτες ο οσφπ γαμηθικε στις μεταγραφες. Μολις καταλαβε ο χοντρος οτι το χει ευκολο το πρωταθλημα αρχισε να ξεπουλαει. Λογικο. Αν δε βαλουν οι υπολοιπες ομαδες το χερι στην τσεπη δε θα το βαλει ουτε ο οσφπ και η super league (παναθεμα τον οποιος την ονομασε, μας δουλεουν ψιλο γαζι) θα παραμεινει στα ταπεινα επιπεδα που εχει περιελθει.

στις 30/01/2014 00:06
Παντως βλεπω οτι ο οσφπ ξεπουλαει ενω ο παοκ αγοραζει ακομα. Μακαρι να κανει κανα τρελο θαυμα ο Παοκ και να παρει κανα πρωταθλημα. Του χρονου ειμαι σιγουρος θα δουμε πολυ καλυτερο θεαμα.

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.