Πριμέρα Ντιβιζιόν: «Διπλό» για Λεβάντε με νέο γκολ από Βύντρα!

Πριμέρα Ντιβιζιόν: «Διπλό» για Λεβάντε με νέο γκολ από Βύντρα!

Αφορά τον αγώνα ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ - ΛΕΒΑΝΤΕ


Μια εβδομάδα μετά το γκολ που πέτυχε κόντρα στην Μπαρτσελόνα, ο Λουκάς Βύντρα ξαναβρήκε δίχτυα, αυτή τη φορά κόντρα στην Σεβίλλη, με αποτέλεσμα η Λεβάντε να πάρει σπουδαίο «διπλό» με 3-2 μέσα στο «Ραμόν Σάντσεθ-Πιθχουάν».

Ελληνικό... χρώμα είχε ακόμα ένα παιχνίδι της Λεβάντε, η οποία πήρε μεγάλο «διπλό» με 3-2 στην έδρα τη Σεβίλλη και πέρασε στην 8η θέση με 27 βαθμούς.

Η Σεβίλλη άνοιξε το σκορ στο 26ο λεπτό με τον Κόκε και παρά την ισοφάριση του Μπαράλ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι στο 30’, ο Ράκιτιτς ξαναέδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους στο 68’, ξεπληρώνοντας έτσι το χαμένο πέναλτι που είχε δέκα λεπτά νωρίτερα.

Ωστόσο, κάπου εκεί ανέλαβε ο Λουκάς Βύντρα ο οποίος ισοφάρισε το παιχνίδι σε 2-2 στο 71’ με κεφαλιά από κόρνερ του πρώην παίκτη του Παναθηναϊκού, Αντρέας Ίβανσιτς (όπως και κόντρα στην Μπαρτσελόνα).

Την ανατροπή ολοκλήρωσε τέσσερα λεπτά μετά ένας τρίτος πρώην «πράσινος», καθώς ο Σιμάο Μάτε Τζούνιορ και πάλι από εκτέλεση κόρνερ του Ίβανσιτς, έκανε το 3-2 στο 75’, χαρίζοντας έτσι τη νίκη στη Λεβάντε.

Αξίζει να σημειωθεί πως στο 90+1’ ο Καράμπελας αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη στο 90+1’ για σκληρό μαρκάρισμα!

Στα άλλα παιχνίδια της ημέρας, η Βιγιαρεάλ ηττήθηκε με 1-0 από την Βαγιαδολίδ και έδωσε την ευκαιρία στην Μπιλμπάο να πάρει διαφορά 5 βαθμών από την 5η θέση, ενώ Βαλένθια και Εσπανιόλ ήρθαν ισόπαλες 2-2 στο «Μεστάγια».

Νωρίτερα η Ρεάλ κέρδισε με 2-0 την Γρανάδα και πέρασε προσωρινά στην κορυφή του πρωταθλήματος.




Στοιχεία για τον αγώνα: ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ - ΛΕΒΑΝΤΕ
1Χ2X2
1.205.507.253.13

Σχολιασμός

17 σχόλια:

στις 26/01/2014 01:54
prwtos skorer tha bgei!!!

στις 26/01/2014 01:54
:P

στις 26/01/2014 02:19
ΩΡΑΙΟΣ Ο ΒΥΝΤΡΑ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΤΟΝ ΚΑΝΑΜΕ ΚΑΙ ΣΟΥΠΕΡ ΗΡΩΑ ΤΩΡΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΒΑΛΕ 2 ΓΚΟΛ..3 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΒΛΕΠΑΜΕ ΑΜΠΑΛΟΣ ΗΤΑΝ ΤΩΡΑ ΞΥΠΝΗΣΕ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΠΥΡΟΒΟΛΕΙ(?)!

στις 26/01/2014 05:04
koita pou to parartima tou pao stin ispania ta paei kala xaxa!

στις 26/01/2014 09:35
akou ti eipe. pararthma t pao sthn ispania.xa0ax0a0xa0x0a. me diafora oti pio hli8io exw akousei edw kai ena mhna.auto me ta pararthmata kopste t

στις 26/01/2014 09:52
plisiazei apeilitika ton ronaldo

στις 26/01/2014 11:21
Oti kai na lete pantos einai poli kaliteros tou manola! Stin etniki tha teriaze kalitera me ton papastathopoulo.

στις 26/01/2014 11:24
παχαρε καλα τα λες. πρωτη φορα ειπες κατι σωστο

στις 26/01/2014 12:28
O allos sygkrinei ton vyntra me ton manwla , gelaei o kosmos...

στις 26/01/2014 14:32
Kaneis lathos file! exw rikse kati gelia me ton manola otan vazei goal panigirizei les vazei goal se mundial kai as einai 3-0. Alla kai otan poulaei tzampouka

στις 26/01/2014 14:34
Idika ekei to sktrel poli gelio...

στις 26/01/2014 15:02
pws mporeis na sygkrineis enan apo tous kalyterous nearous amintikous ston kosmo me ton vyntra????min leme alla koufa magkes kamia sigkrisi den epidexetai afou o manwlas einai eti fwtos pio mprosta apo vyntra...kai na mou to thimithite oti autos o pextis tha kanei tromera pragmata me ton olympiako

στις 26/01/2014 15:12
Auto tha to doume to 2024 ti kariera ekane o manolas! Oti kai na leme...

στις 26/01/2014 15:30
TameiarxhsoMegas7 re magka mou xabale kanoume heheh niwste ligo apo black humor! 3-4 prwin bazelous exei mesa i levande gia auto to eipa

στις 26/01/2014 15:43
proponhtares kai proedrares apo oti fenete oi ispanoi einai toso malakes pou pairnoun ta palta giati einai xazoi oi anthrwpoi kai oi elinares tous pianoune koroido.einai tyxaio to oti oi perisoteroi pou exoun fygei apo thn ellada kanoun kariera eurwpi?? edw sthn ellada oloi malakes einai kaneis den kaneiotan pane e3w einai 11 adatoi sxedon auto prepei na sas kanei na skefteitai mipws eseis oi mourinio tou kanape krazete podosfairstes xwris oi peristoteroi na exoun pai3ei estw kai mia fora se ena 5x5. sovareuteite re to oti edw den ginete swsth douleia den shmainei oti to idio ginete kai sthn eurwpi kai auth h levante tou vintra an thimamai kala 3 sas eri3e perysi h propesri ;)

στις 26/01/2014 15:58
megalytero gidi apo tn manwla dn yparxei ampalo einai to paidi me meso paizei

στις 26/01/2014 16:27
kala ta leei o ozil10@,ante sovareuteite ligo.

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.