Πριμέρα Ντιβιζιόν: Διέλυσε τη Μπέτις η Ρεάλ

18/1/2014 18:52
Πάρτι έκανε στην έδρα της ουραγού Μπέτις η Ρεάλ, η οποία διέλυσε με 5-0 τους Ανδαλουσιανούς με αποτέλεσμα να περάσει προσωρινά στην κορυφή της βαθμολογίας. Γκολάρες από Ρονάλντο και Ντι Μαρία.

Καταιγιστική ήταν απέναντι στην Μπέτις η Ρεάλ Μαδρίτης η οποία πέρασε… αέρα με σκορ 5-0 από την Ανδαλουσία και συγκατοικεί προσωρινά στην κορυφή του πρωταθλήματος με Μπαρτσελόνα και Ατλέτικο Μαδρίτης.

Η αρχή έγινε στο 10ο λεπτό, όταν ο Ρονάλντο βρήκε χώρο και με «κεραυνό» άνοιξε το σκορ για τη «βασίλισσα»! Τη «σκυτάλη» πήρε ο Μπέιλ ο οποίος με απευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε το 2-0 στο 25ο λεπτό, ενώ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους μετά από εξαιρετική ενέργεια του Μόντριτς, ο Μπενζεμά έγραψε το 3-0 με σουτ μέσα από την περιοχή

Στην επανάληψη ο Ντι Μαρία με δυνατό μακρινό σουτ στο 62’ έβαλε και αυτός το όνομα του στον πίνακα των σκόρερ, γράφοντας το 4-0, ενώ στο 90’ ο Μοράτα από κοντά έβαλε το κερασάκι στην τούρτα, με την Ρεάλ να παίρνει ακόμα μια νίκη για το 2014.