«Θα στείλουμε τους συκοφάντες στη Δικαιοσύνη»

«Θα στείλουμε τους συκοφάντες στη Δικαιοσύνη»



Μέσω ανακοίνωσης η ΠΑΕ Ολυμπιακός γνωστοποιεί ότι θα κινηθεί νομικά εναντίον του Γιάννη Αλαφούζου, με αφορμή τις δηλώσεις του προέδρου της ΠΑΕ Παναθηναϊκός στο ντοκιμαντέρ του Ερίκ Καντονά, «Looking for Athens».

«Φωτιές» άναψε το ντοκιμαντέρ του Ερίκ Καντονά γα το ντέρμπι των «αιωνίων», καθώς η ΠΑΕ Ολυμπιακός ανακοίνωσε πως θα κινηθεί νομικά εναντίον του Γιάννη Αλαφούζου για τα όσα δήλωσε σε αυτό ο πρόεδρος της ΠΑΕ Παναθηναϊκός.

Συγκεκριμένα στην ανακοίνωση τονίζεται ότι «η ΠΑΕ Ολυμπιακός θα στείλει τους συκοφάντες στη Δικαιοσύνη».

Η σχετική ανακοίνωση αναφέρει:

«Ο Γιάννης Αλαφούζος, με αφορμή το ντοκιμαντέρ του Ερίκ Καντονά “Looking for Athens”, αποφάσισε να εξάγει και εκτός Ελλάδος τις προσωπικές του εμμονές, τα κατάπτυστα ψεύδη και την ατέρμονη εκστρατεία λάσπης, δυσφημώντας και πάλι το ελληνικό ποδόσφαιρο.

Η ΠΑΕ Ολυμπιακός θα κινηθεί για μια ακόμα φορά νομικά και θα στείλει τους συκοφάντες στη Δικαιοσύνη».

Οι δηλώσεις του Γιάννη Αλαφούζου στο ντοκιμαντέρ του Ερίκ Καντονά:

«Τα τελευταία δεκαπέντε χρόνια ο Ολυμπιακός έχει κερδίσει τα 13 πρωταθλήματα το οποίο είναι άρρωστο. Είναι απίστευτα τα όργια που γίνονται με την διαιτησία στην Ελλάδα. Και υπέρ του Ολυμπιακού και εναντίον των αντιπάλων του Ολυμπιακού είναι απίστευτα.

Έχουμε περιπτώσεις όπου σε διαιτητή, ο οποίος σφύριξε κατά την εκτίμηση του Ολυμπιακού εις βάρος του μετά ανατινάχθηκε ο φούρνος του στην Καλαμάτα και έπαψε να είναι διαιτητής. Έχουν δείρει διαιτητές και όλα περνάνε σαν να μην έχει συμβεί τίποτα».




Στοιχεία για τον αγώνα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
1Χ2X2
1.255.256.752.95

Σχολιασμός

17 σχόλια:

στις 15/01/2014 22:03
ti na perimeneis apo tin moni omada stin ellada pou oi opadoi tis anevasan filonazistiko pano. i sapila tis sapilas

στις 15/01/2014 22:10
EISAI STHN KORYFH PROEDRARA MASSSS...ETSI BRAVO APOKATESTHSE THN TIMH THS OLYMPIAKARA MAS POU TOSA XRONIA KAPOIOI ANTHROPOI ANHDΕOI,FTHONEROI,ANTIXRISTOI,LAMOGIA,PSEYTES ME MAYRH PSIXI PROSPATHOUN NA MAYRWSOUN KAI NA RIXOUN AYTH THN OMADA POU EINAI YPODEIGMA HTHOUS ΚΑΙ ΕYPREPEIAS GIA TIS YPOLOIPES ELLHNIKES OMADES KAI OXI MONO.ANTE GIA NA MHN PW PERISSOTERA GIA THN PROSFORA TOU OLYMPIAKOY OLA AYTA TA XRONIA STO ELLHNIKO PODOSFAIRO KAI GENIKOTERA STHN ELLHNIKH KOINWNIA....SYNEXISE ETSI MEGALE PROEDRE

στις 15/01/2014 22:20
ΡΕ ΤΙ ΩΡΑΙΟΙ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΟΙ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑΖΙΣΤΕΣ ΕΕΕ?? ΑΛΛΟΙ ΜΑΣ ΛΕΓΑΝΕ ΚΟΥΜΟΥΝΙΣΤΕΣ , Ο ΑΛΑΦΟΥΖΟΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΟΥΜΕ ΚΑΙ ΔΕΡΝΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ, ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΟΟΟΣΕΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΑΚΟΜΑ ΘΑ ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ, ΑΠΟ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΓΑΜΗΣΙΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΡΙΧΝΟΥΜΕ ΕΧΕΤΕ ΧΑΣΕΙ ΤΑ ΛΟΓΙΚΑ ΣΑΣ!

στις 15/01/2014 22:24
***

OTAN OMOS PIRAME TIN BENFIKA TIN ADRELEXT KAI LIGO ELIPSE NA PAROUME KAI TIN PARI(STO DEUTERO MATCH) TI LEGATE ????

OTI EINAI STIMENO ????

MATHETE OTI O THRILOS OTI EINAI 20 SKALIA PANO APO OLES TIS OMADES TO ELLINIKOU PROTATHLIMATOS

KAI EINAI ANAMESA STIS 20 KALITERES OMADES TIS EUROPIS !!

στις 15/01/2014 22:30
πες τα αγγελε!!

στις 15/01/2014 22:36
ΤΟ ΩΡΑΙΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΠΩΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ, Ο ΒΑΖΕΛΟΣ ΧΑΝΕΙ ΑΠΟ ΠΑΝΙΩΝΙΟ,ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ,ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟ ΣΤΗ ΛΕΩΦΟΡΟ,ΓΕΝΙΚΑ ΔΗΛΑΔΗ ΤΟΝ ΠΑΙΡΝΟΥΝΕ ΠΑΡΤΟΥΖΑ ΑΠΟ ΘΡΑΚΗ ΜΕΧΡΙ ΑΓΡΙΝΙΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΟΝΤΕ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΦΤΑΙΕΙ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ,ΗΗΗΗΗΜΑΡΤΟΝ!

στις 15/01/2014 22:40
ΠΕΣΤΑ ΠΡΟΕΔΡΕ

στις 15/01/2014 22:44
ksexythike o kokkinos emetos

στις 16/01/2014 00:17
Gamw ton panathinaikk sas kai ton olibiako sas provata! VALTE FWTIAAAAA KAFTE KALAAAA OMONOIA KSI PEIRAIAAAAA...

στις 16/01/2014 01:18
EPEIDH KAPIOI GAUROI TO PEZETE KAI ANIKSEROI H EKTOS AN EISTE ONTOS TOSO KATHISTERIMENOI,THA SAS PO 1 APLH LUSH NA KSESTRAVOTHITE OTI O GAUROS EIXE-EXEI KAI THA EXEI TIN DIETISIA.STO YOUTUBE GRAPSTE NA DEITE APLA TI SFIRIGMATA EXEI PAREI O GAUROS.MIN LEME KAI OTI THELOUME.KAI GAMISTE TON MARINAKI.APO KOKKALH EPOXH KSEKINISAN AFTA.

στις 16/01/2014 03:16
Εχει δικιο ο paokara4alex

στις 16/01/2014 11:46
tsssssss,poios milaei gia dikaiosynh..tha mas trelanei o xontros

στις 16/01/2014 13:00
pane fae kanena loukaniko kai ase tis apeiles gourounopoulo

στις 16/01/2014 13:50
ΑΝΤΕ ΡΕ ΠΟΥΤΑΝΑΣ ΓΙΕ ΜΑΡΙΝΑΚΗ,ΧΟΝΤΡΟΜΟΥΝΟΥΧΟ,ΜΙΛΑΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΣΥΚΟΦΑΝΤΙΕΣ.ΑΚΟΥ ΘΡΑΣΟΣ ΕΚΕΙ Ο ΧΟΝΤΡΟΣ.ΤΙΣ ΚΑΣΕΤΕΣ ΤΟΥ 2011 ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΡΙΝΑΚΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΠΕΟ ΝΑ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΟΥΝ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΤΙΣ ΞΕΧΑΣΕ Ο ΠΟΥΤΑΝΑΣ ΓΙΟΣ??

στις 16/01/2014 13:51
ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ Η ΤΙΜΩΡΙΑ ΓΙΑ ΑΥΤΑ,ΟΠΩΣ ΕΠΑΘΕ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ ΚΑΙ Η ΚΑΒΑΛΑ,ΑΛΛΑ Η ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΑΝΥΠΑΡΚΤΗ..

στις 16/01/2014 14:50
ΠΟΝΑΕΙ Ο ΘΡΥΛΟΣ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

στις 16/01/2014 15:11
ΠΟΝΑΕΙ Ο ΘΡΥΛΟΣ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.....ΚΑΙ ΤΣΟΥΖΕΙ!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.