Κύπελλο Ιταλίας: Δεν έφτανε ο Λέτο στη Κατάνια

15/1/2014 19:33
Το ωραίο γκολ του Σεμπάστιαν Λέτο δεν ήταν αρκετό ώστε η Κατάνια να πάρει την πρόκριση για τους «8» του Κυπέλλου Ιταλίας, καθώς οι «ελέφαντες» γνώρισαν βαριά εντός έδρας ήττα με 4-1 από τη Σιένα η οποία θα αντιμετωπίσει στον επόμενο γύρο την Φιορεντίνα.

Όλα ξεκίνησαν ιδανικά για την Κατάνια, καθώς μόλις στο 4ο λεπτό ο Σεμπάστιαν Λέτο άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους με δυνατό σουτ εκτός μεγάλης περιοχής.

Ωστόσο το γκολ του πρώην άσου του Παναθηναϊκού δεν ήταν αρκετό για την ουραγό της Σέριε Α, καθώς η Σιένα, που αγωνίζεται στην δεύτερη κατηγορία, κατάφερε να ανατρέψει το σκορ και να πάρει μια ιστορική πρόκριση με 4-1!

Στο 24’ ο Παολούτσι ισοφάρισε το σκορ 1-1, ενώ στην επανάληψη ο Βαλιάνι (59’) έδωσε το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους.

Στις καθυστερήσεις, οι Πουλτσέτι (90+1’) και Ροσέτι (90+3’) έδωσαν διαστάσεις θριάμβου στην νίκη της Σιένα, η οποία κέρδισε με 4-1 και πήρε το εισιτήριο για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ιταλίας, εκεί όπου θα αντιμετωπίσει την Φιορεντίνα.