Η ιδανική ενδεκάδα της ΟΥΕΦΑ δεν έχει Μπαρτσελόνα και Μέσι!

Η ιδανική ενδεκάδα της ΟΥΕΦΑ δεν έχει Μπαρτσελόνα και Μέσι!

Αφορά τον αγώνα ΛΕΒΑΝΤΕ - ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ


Μπορεί η ενδεκάδα της χρονιάς από την FIFPro που ανακοινώθηκε στο γκαλά της Χρυσής Μπάλας στη Ζυρίχη να συμπεριέλαβε τέσσερις παίκτες της Μπαρτσελόνα, ωστόσο στην ενδεκάδα της ΟΥΕΦΑ δεν υπάρχει ούτε ένας παίκτης των «μπλαουγκράνα»!

Μετά από ψηφοφορία στη οποία συμμετείχαν 6,3 εκατομμύρια επισκέπτες της ιστοσελίδας της ΟΥΕΦΑ για την ενδεκάδα της χρονιάς, η Ευρωπαϊκή ομοσπονδία ανακοίνωσε τα αποτελέσματα, παρουσιάζοντας την ιδανική ομάδα για το 2013 χωρίς κανέναν παίκτη της Μπαρτσελόνα!

Η ιδανική ενδεκάδα της ΟΥΕΦΑ δεν έχει Μπαρτσελόνα και Μέσι!Στην ενδεκάδα βρίσκονται τέσσερις παίκτες της πρωταθλήτριας Ευρώπης Μπάγερν, ενώ ο Κριστιάνο Ρονάλντο κατέρριψε ακόμα ένα ρεκόρ, καθώς συμπεριλήφθηκε στην κορυφαία 11άδα για όγδοη φορά (7η συνεχόμενη)!

Από την άλλη, τη θέση του Λιονέλ Μέσι πήρε ο Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς της Παρί Σεν Ζερμέν!

Αναλυτικά η ενδεκάδα σε 4-4-2:

Νόιερ - Λαμ, Σίλβα, Ράμος, Αλάμπα - Μπέιλ, Ρόις, Οζίλ, Ριμπερί - Ιμπραϊμοβιτς, Ρονάλντο




Στοιχεία για τον αγώνα: ΛΕΒΑΝΤΕ - ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ
1Χ21X
4.604.951.402.38

Σχολιασμός

19 σχόλια:

στις 15/01/2014 15:49
ΕΧΕΙ ΜΟΝΟ ΜΠΑΓΕΡΝ-ΡΕΑΛ-ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ-ΠΑΡΙ

ΤΗΝ 2Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΙΟ ΚΑΛΟ ΠΑΙΧΤΗ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΝ.ΤΥΧΑΙΟ?ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ!! ΤΟΥΣ ΣΚΑΣΑΝΕ ΠΟΛΛΑ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΒΑΛΟΥΝ ΜΕΣΑ

στις 15/01/2014 15:49
Poia barcelona mwre dn to xoun parei xampari auth i omada dn yphrxe pote.

στις 15/01/2014 16:19
NAI OK OK OK OK OK OK OK OK

στις 15/01/2014 16:29
akros antikimeniki 11ada pia barca pou tin xepatose i bagern 7-0 sinoliko skor k simantiko psifisan 6 miria podosferofili oxi i karagiozides apo oles tis koloxores pou emathan tin karamela barca k messi edo fenete ti pisteui ena megalo kino podosferofilon vlakes axristi pou me vgalate 2 to messi gia tin xrisi k me mikri diafora apo cr7 eleos pou oute gia eada den itan fetos auti i psifoforia ta lei ola gia to ti pisteui polis kosmos..... xerome gi auto apla dikeosini k alithia

στις 15/01/2014 16:31
sta @@ mas ti exi..

στις 15/01/2014 16:32
Ramos?? edw gelame

στις 15/01/2014 16:53
KALA KALA....ETSI EINAI OTAN KAPOIOS EXEI 4 XRUSES MPALES EXEI SPASEI RECOR TOU 1947 POU DEN TA EKANE MEXRI STIGMHS KANEIS AUTO...! KAI TO EKANE MIA PAIXTURA KAI KALUTEROS TOU KOSMOU O MESSI...! KAI TWRA MOU VAZOUN TOUS SAPIOUS..! KAI NA PWW EDA3EI O MESSI HTAN TRAUMATIAS KAIRO NA PAREI TIN XRUSI MPALA POU EXEI NA PAREI KAIRO O VLAKAS CR7 NA XAREI POU EKLEGE KIOLAS....GIATI O MESSI 4 EXEI FTANEI..THA PAREI KAI ALLES TWRA POU EINAI KAI KALA...ALLA NA MIN VALOUN OUTE TON TSAVI; OUTE INIESTA; KALA PAIZEI NA EINAI POLU MALAKES STIN UEFA....!!!!

στις 15/01/2014 17:00
ego pali tha goustara kai ton oscar alla kai ton messi stin 11ada afthn..pios reus tora more gelame...kai oute kan o getze...

στις 15/01/2014 18:21
VALTE RE EPITHESI TON KOYMPARO TON MHTROGLOY,VGALATE TON IBRAHIMOVIC.

KAI O COACH THA EINAI GIATI TON XEXASANE O......... ALEFANTOS!!!!

στις 15/01/2014 18:27
arximidi gelas me ton ramos kai den gelas me ton reus? eleos re fille!

στις 15/01/2014 18:50
2h omada ston kosmo les th barca ? h prwth einai o olumpiakos profanws e ?

kai gelaw pou den exei mesa hazard !! alhtheia !

στις 15/01/2014 18:54
ΠΟΠΟ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΕΔΩ ΝΑ ΦΑΕΙ 100!

στις 15/01/2014 19:23
ta arxidia mou k tou cr7 sto sto tou messi k se olous osous ine barca oxaoxoaxoaooaxoaoxxoaoxaoxoaox

στις 15/01/2014 22:51
kai na htan autoi oute se ti 8eseis paizoun de 3eroun ta zwa pou tous evalan..

στις 16/01/2014 02:30
xwris YAYA TOURE sto kentro den pas pouthenaaaa

στις 16/01/2014 13:57
xwris ton messi eleos

στις 16/01/2014 15:18
exi ke kaliterous.

-ronaldo + ibra.

στις 18/01/2014 18:09
OMADA XORIS MANDUKIC,GOTSE,CROOS, SCHWEINSTEIGER,ROBBEN,MULLERKAI XORIS MPOATENG DEN EINAI OMADA

στις 18/01/2014 18:10
OMADA XORIS MANDUKIC,GOTSE,CROOS, SCHWEINSTEIGER,ROBBEN,MULLER KAI

MPOATENG DEN EINAI OMADA

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.