«Παίρνει Μπένκα ο ΠΑΟΚ»

«Παίρνει Μπένκα ο ΠΑΟΚ»



Σε συμφωνία με τον στόπερ της Πετρολούλ, Αλεξάντρου Μπένκα φέρεται να έχει έρθει ο ΠΑΟΚ όπως αναφέρει ρουμάνικο δημοσίευμα, με συμπαίκτη του, μάλιστα, να τον αποχαιρετά μέσω Facebook!

Λίγες ώρες μετά την ανακοίνωση της απόκτησης Μάαρτεν Μάρτενς για το καλοκαίρι, ο ΠΑΟΚ φέρεται να βρίσκεται κοντά και σε δεύτερη μεταγραφή, καθώς σύμφωνα με ρουμάνικη ιστοσελίδα, «prosport.ro» ο «δικέφαλος του Βορρά» έχει έρθει σε συμφωνία με τον στόπερ της Πετρολούλ, Αλεξάντρου Μπένκα!

Μάλιστα, ο τερματοφύλακας της Πετρολούλ, Μιρτσέα Μπορνέσκου μέσω του προφίλ του στο facebook (φώτο) ανέφερε ότι ο Μπένκα στην τελευταία χρονικά προπόνηση της ομάδας αποχαιρέτησε όλους τους συμπαίκτες του, αποκαλύπτοντας πως θα συνεχίσει την καριέρα του ΠΑΟΚ.

Να σημειωθεί ότι από τον «δικέφαλο του Βορρά» δεν επιβεβαιώνουν αλλά ούτε διαψεύδουν το συγκεκριμένο δημοσίευμα.

Όσον αφορά τον Μπένκα, πρόκειται για τον 24χρονο υψηλόσωμο στόπερ (1.89μ.) της Πετρολούλ (παίζει και ως αμυντικός χαφ) ο οποίος μετράει 15 συμμετοχές και 1 γκολ τη φετινή σεζόν στο πρωτάθλημα της Ρουμανίας, ενώ αγωνίστηκε φέτος και στα δύο παιχνίδια της ομάδας του στα προκριματικά του Γιουρόπα Λιγκ απέναντι στη Σουόνσι.

Ο ίδιος τα προγουμενά χρόνια αγωνίζονταν στην Οτελούλ Γκαλάτι, κατακτώντας το πρωτάθλημα Ρουμανίας το 2012 ενώ σύμφωνα με το transfermarkt.com, η χρηματιστηριακή του αξία ανέρχεται στο 1.1 εκατ. ευρώ.



Ομάδες που αφορά: ΜΕΤΑ, ΠΑΟΚ

Σχολιασμός

16 σχόλια:

στις 06/01/2014 01:11
kialo amuntiko?re mas koroidevoun aftoi re xaxaxa mas koroidevoun leme sunomosia exoun kanei dn ginete alios na pethanete ekei stin doihkhsh h euxh mou gia to 2014 gamimenoi

στις 06/01/2014 01:47
ΣΤΑ @@ ΜΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΑΜΠΑΛΟ ΠΟΥ ΦΕΡΝΟΥΝ...

στις 06/01/2014 01:51
paxare hremhse

στις 06/01/2014 01:57
ok

στις 06/01/2014 08:41
ΠΑΧΑΡΕ ΑΧΡΗΣΤΟ ΓΑΜΙΔΙ,ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΝΕΡΓΟΣ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΖΩΗ Η ΜΟΝΗ ΑΣΧΟΛΙΑ ΣΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙΣ ΠΑΠΑΡΙΕΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΩΛΟΣΑΙΤ.ΠΑΝΕ ΨΟΦΑ ΝΑ ΓΛΥΤΩΣΕΙ Η ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙ ΠΟΥ ΞΕΒΓΑΛΕ ΜΙΑ ΠΟΡΝΗ ΤΗΣ ΤΡΟΥΜΠΑΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΠΙΔΡΟΜΕΣ ΤΟΥ ΣΤΟΛΟΥ ΣΤΑ ΣΤΕΝΑ ΤΟΥ ΒΡΩΜΟΛΙΜΑΝΟΥ.ΑΧΡΗΣΤΟ ΑΠΟΒΡΑΣΜΑ.

στις 06/01/2014 11:39
paxaros mono vlakeies eisai se auto to site

στις 06/01/2014 12:03
nai eseis 8a pernate pike kai sercio ramos....

στις 06/01/2014 13:00
Δεν προκειται να τον παρουμε.Ουτε καν εχει συζητηθει.

στις 06/01/2014 13:44
ΤΟ ΓΡΑΦΩ ΚΑΙ ΕΔΩ.ΠΟΝΑΕΙ ΠΟΛΥ ΤΟ ΕΡΥΘΛΟΛΕΥΚΟ ΚΑΙ ΤΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΟΚΤΣΗΣ ΚΑΙ ΑΤΙΤΛΟΣ.ΠΟΝΑΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙ

στις 06/01/2014 14:02
RE MALAKISMENO SOU EXOUME PEI 40 PHRES TA 41 EINAI STHMENA PALIOADERFH ANTE PANE PEXAI ME TIS KOUKLES SOU TWRA

στις 06/01/2014 14:47
Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ εφιστά την προσοχή των φίλων της ομάδας αναφορικά με τα ονόματα των ποδοσφαιριστών που φέρονται ως μεταγραφικοί στόχοι του Δικέφαλου. Βλέπετε δεν είναι λίγοι εκείνοι που εμπλέκουν το όνομα του ΠΑΟΚ χωρίς να υπάρχει ίχνος αλήθειας, μόνο και μόνο για να δημιουργήσουν θόρυβο γύρω απ' το δικό τους όνομα...

στις 06/01/2014 15:39
ρε κωλογαυροι μονο να γαμιεστε ξερετε

στις 06/01/2014 17:14
tzamaika ΠΑΙΔΑΚΙ ΔΕΚΑΧΡΟΝΟ ΤΟ 2001 ΔΕΝ ΕΙΧΕΣ ΓΕΝΝΗΘΕΙ?ΓΙΑΤΙ ΤΟΤΕ,ΤΗ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΣΕ ΒΡΗΚΑ ΤΕΛΙΚΟ(ΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΕ ΓΛΕΝΤΗΣΑ ΣΕ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΥΣ ΜΕΣΑ-ΕΞΩ ΜΕ ΔΙΑΣΥΡΜΟΥΣ)ΡΟΥΦΗΞΕΣ 4 ΜΠΑΛΑΚΙΑ ΣΤΗ ΚΩΛΑΡΑ ΣΟΥ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΠΟΛΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΗΡΕΜΗΣΕΣ!ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟ 2003 ΜΕΣΑ-ΕΞΩ ΜΕ ΓΛΕΝΤΙΑ ΚΑΙ ΤΟ 2010 ΣΕ ΚΕΚΛΕΙΣΜΕΝΩΝ ΠΑΡΤΥ ΜΕΤΑ ΤΟ ΣΦΥΞΙΜΟ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΚΑΝΕ Ο ΒΙΕΙΡΙΝΙΑ ΣΤΟ ΕΞΟΧΙΚΟ ΜΑΣ.ΕΜΕΙΣ ΒΛΑΚΑΚΟ ΕΧΟΥΜΕ 6 ΤΙΤΛΟΥΣ,ΟΛΟΥΣ ΥΠΕΡΗΦΑΝΟΥΣ ΚΑΙ ΠΑΝΤΕΛΟΝΑΤΟΥΣ.ΕΣΥ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ,ΕΙΝΑΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ ΣΟΥ ΓΙΑ ΠΡΟΕΔΡΟΥΣ ΣΕ ΚΕΔ,ΕΠΟ,SUPERLEAGUE ΚΑΙ ΧΑΡΤΙΝΟΥΣ ΤΙΤΛΟΥΣ ΜΕ ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ,ΜΑΓΝΗΤΟΦΩΝΗΜΕΝΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΕΣ ΤΟΥΣ ΜΑΝΙΑΤΗΔΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΝΙΚΗΣΕΤΕ ΤΙΣ ΤΡΙΠΟΛΙΤΣΕΣ ΣΤΟ ΤΕΛΙΚΟ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΟΝΙΜΑ ΣΤΗ ΠΟΛΗ ΣΑΣ ΜΗ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙΤΕ.ΞΕΦΤΙΛΙΣΜΕΝΕ ΠΟΥ ΘΑ ΜΙΛΗΣΕΙΣ ΕΣΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΕΓΑΛΟ Π.Α.Ο.Κ.

στις 06/01/2014 18:17
re poutanas pedia kologauri me astera kai me gianena pos kerdisate mpinedes kai milate sinexia xeftiles kitate tin poutana tin omada sas kai min asxoliste me pragmatikes omades!! kathikia!!!!!!!!!!!

στις 06/01/2014 21:41
ΠΩ ΠΩ ΟΚ!!

στις 06/01/2014 21:43
ΟΚ ΞΑΝΑ ΣΤΑ ΤΕΣΣΕΡΑ Ο ΜΠΑΟΚ!!! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!!!!!!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.