Η γκολάρα του Ντάρμπισιρ κόντρα στη Λιντς (vid)

Αφορά τον αγώνα ΡΕΝΤΙΝΓΚ - ΝΟΤΙΓΧΑΜ

Ένα φανταστικό γκολ καθοριστικής σημασίας πέτυχε στη χθεσινή αγωνιστική της Τσάμπιονσιπ ο πρώην επιθετικός του Ολυμπιακού, Ματ Ντάρμπισιρ, χαρίζοντας τη νίκη στην Νότιγχαμ Φόρεστ επί της Λιντς.

Ο Άγγλος επιθετικός πέρασε στο παιχνίδι ως αλλαγή αντικαθιστώντας έναν άλλον πρώην «ερυθρόλευκο», τον Τζαμέλ Αμπντούν στο 68ο λεπτό και με ένα γκολ-«ζωγραφιά» στο 84ο λεπτό χάρισε τη νίκη στην Νότιγχαμ Φόρεστ επί της Λιντς με 2-1.

Μάλιστα το γκολ του Ντάρμπισιρ ήρθε ένα λεπτό μετά την ισοφάριση της Λιντς σε 1-1, με τον 27χρονο επιθετικό να σημειώνει το δεύτερο τέρμα του τη φετινή σεζόν στα γήπεδα της δεύτερη κατηγορίας του αγγλικού ποδοσφαίρου.

Στοιχεία για τον αγώνα: ΡΕΝΤΙΝΓΚ - ΝΟΤΙΓΧΑΜ