«Ο Ρομπέρτο είναι στο επίπεδο της Ατλέτικο»

«Ο Ρομπέρτο είναι στο επίπεδο της Ατλέτικο»



Ιδιαίτερα δύσκολο θα είναι το έργο του Ολυμπιακού να κρατήσει τον Ρομπέρτο και τη νέα σεζόν στον Πειραιά, καθώς ο αθλητικός διευθυντής της Ατλέτικο Μαδρίτης, Χοσέ Λουίς Πέρεθ Καμινέρο έπλεξε το εγκώμιο του Ισπανού γκολκίπερ δηλώνοντας χαρακτηριστικά: «είναι στο επίπεδο που απαιτείται για να είναι μαζί μας».

Οι εξαιρετικές εμφανίσεις του Ρομπέρτο με τη φανέλα του Ολυμπιακού δεν έχουν περάσει απαρατήρητες από τους ανθρώπους της Ατλέτικο Μαδρίτης, με τον αθλητικό διευθυντή του συλλόγου Χοσέ Λουίς Πέρεθ Καμινέρο να τονίζει πως το επίπεδο του Ισπανού πορτιέρο είναι πολύ υψηλό:

«Πιστεύουμε πολύ στον Ρομπέρτο και στις ικανότητές του. Έχει αποδείξει πως είναι σε πολύ υψηλό επίπεδο. Στο επίπεδο της Ατλέτικο» τόνισε στη «Marca» ο Κασεμίρο και συνέχισε:

«Κανένας δεν μπορεί να αμφιβάλλει για εκείνον. Κάνει μία εξαιρετική χρονιά με τον Ολυμπιακό. Τον τσεκάρουμε συνέχεια, τον παρατηρούμε και τον έχουμε από πολύ κοντά και λόγω της χρονιάς που κάνει».

Μάλιστα ο ίδιος πρόσθεσε πως η πρόκριση του Ολυμπιακού στους «16» του Τσάμπιονς Λιγκ οφείλεται στις αποκρούσεις του Ρομπέρτο:

«Η ομάδα του πέρασε στην επόμενη φάση του Τσάμπιονς Λιγκ λόγω των αποκρούσεών του. Ο Ρομπέρτο για εμάς είναι μία πολύ σοβαρή και μεγάλη επένδυση. Τον εμπιστευόμαστε απόλυτα, τον πιστεύουμε στο 100% και θεωρούμε πως είναι στο επίπεδο που απαιτείται για να είναι μαζί μας», ολοκλήρωσε ο Καμινέρο, δηλώσεις που δείχνουν πως πολύ δύσκολα ο Ολυμπιακός θα μπορέσει να κρατήσει τον παίκτη στην ομάδα τη νέα σεζόν.




Στοιχεία για τον αγώνα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΑΕΛ ΚΑΛΛΟΝΗΣ
1Χ2X2
1.255.257.003

Σχολιασμός

12 σχόλια:

στις 26/12/2013 22:32
opws ta les einai ama den eixame ton roberto oute 3 den 8a vgename

στις 26/12/2013 22:47
Megalos paixtis!

στις 26/12/2013 23:31
paei thn ekane

στις 27/12/2013 00:22
θα μεινει γιατι ειναι ΨΥΧΑΡΑ!!!

στις 27/12/2013 11:41
ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΚΑΣ,ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΜΕΓΑΛΗ ΟΜΑΔΑ.ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟ ΛΙΜΑΝΙ ΡΟΜΠΕΡΤΟ.ΠΟΙΑ ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΩΡΕ ΤΩΡΑ

στις 27/12/2013 13:23
ΝΑΙ ΚΑΡΤΕΡΑΑΑΑ

στις 27/12/2013 14:51
PIA MEGALH OMADA RE SANSAN VRWMIARH GAMW TN MANA SOU TN POUTANA POU LES PIA ATLETIKO ZWO POUSTARIO NA PSOFHSEIS POUTANOSPERMA

στις 27/12/2013 14:52
STN POUTANA THS EURWPHS EINAI

στις 27/12/2013 17:09
Μου αρέσει που εχεις βάλει για ονομα το πατερ παισιο και βριζεις και μανες..ξεφτιλες που υπάρχουν εδω μεσα και φυσικά μαγκες πιδω απο εναν υπολογιστή ή κινητό.ποδοσφαιρικα τωρα εξαρχής γνωρίζαμε οτι οι πιθανότητες να μείνει στον θρύλο ο Ρομπέρτο ηταν ελάχιστες ποσο μάλλον με τις εμφανίσεις που εχει πραγματοποιησει μέχρι τωρα.σκαλοπατι της καριέρας του ο Ολυμπιακός και ας μην το θέλουν κάποιοι.

στις 27/12/2013 23:23
ΠΑΤΕΡ ΠΑΙΣΙΕ ΕΓΡΑΨΑ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΡΙΖΕΙΣ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΚΑΙ ΛΕΣ ΝΑ ΨΟΦΙΣΩ.ΑΠΛΑ ΣΕ ΛΥΠΑΜΕ.ΚΑΙ ΛΥΠΑΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΣΟΥ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑΝ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΣΑΝ ΚΑΙ ΣΕΝΑ.ΠΑΝΕ ΝΑ ΕΞΟΜΟΛΟΓΗΘΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕΤΑΛΑΒΕΙΣ ΡΕ ΖΩΟ.ΑΝΤΕ!

στις 28/12/2013 00:42
ΡΕ ΤΟ ΜΑΛΑΚΑ!!! ΡΕ ΞΕΦΤΙΛΑ... ΡΕ ΒΛΗΜΑ... ΒΡΗΚΕΣ ΟΝΟΜΑ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΚΑΙ ΒΡΙΖΕΙΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ;;; ΡΕ ΛΙΓΟ ΝΤΡΟΠΗ ΒΡΕ ΝΤΟΥΓΑΝΙ!!!! ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΓΙΑ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΣΟΥ PAISIE!!

ΣΑΝΣΑΝ, ΚΑΛΑ ΤΟΥ ΕΙΠΕΣ ΡΕ ΦΙΛΕ... ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΛΥΠΗΣΗ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ!! ΟΛΑ ΤΑ ΤΣΟΓΛΑΝΑΚΙΑ ΤΩΡΑ, ΜΑΘΑΝΕ... ΒΡΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΤΙ!!

στις 28/12/2013 01:16
ΡΕ barkallon ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ ΜΕ ΒΡΙΖΕΙ.ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΕΧΟΥΝ ΟΛΟΙ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.