Η κορυφαία ενδεκάδα για το 2013

Η κορυφαία ενδεκάδα για το 2013



Την καλύτερη ενδεκάδα για το 2013 κλήθηκαν να επιλέξουν οι αναγνώστες της «Marca» λίγες ημέρες πριν το τέλος της χρονιάς.

Περίπου 300.000 αναγνώστες της ισπανικής «Marca» επέλεξαν ανάμεσα σε 55 υποψήφιους τους 11 ποδοσφαιριστές που -κατά τη γνώμη τους- αξίζει να βρεθούν στην καλύτερη ενδεκάδα για το 2013.

Από τους 11 παίκτες, οι Μπάγερν Μονάχου, Μπαρτσελόνα και Ρεάλ Μαδρίτης έχουν από τρεις εκπροσώπους ενώ η Παρί Σεν Ζερμέν συμπληρώνει το σχήμα με δύο παρουσίες.

Η ενδεκάδα σε σύστημα 4-3-3:

Βαλντές - Λαμ, Τιάγκο Σίλβα, Σέρχιο Ράμος, Αλάμπα - Ινιέστα, Τσάμπι Αλόνσο, Ριμπερί - Κριστιάνο Ρονάλντο, Ιμπραΐμοβιτς, Μέσι



Ομάδες που αφορά: ΜΠΑΓΕΡΝ, ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ

Σχολιασμός

20 σχόλια:

στις 25/12/2013 16:22
valdez kai ramos??????

στις 25/12/2013 16:44
korifaios sto terma o neuer tis bayern. poios valdes?

στις 25/12/2013 17:17
anti gia valdes o neuer kai pios xavi alonso gelane kai ta pardala katsikia valte h ton gotze h ton javi martinez

στις 25/12/2013 19:04
κορυφαιος στο τερμα μανιατης...

στις 25/12/2013 19:13
καλα μου βαλανε τον τσαμπι αλονσο και δεν μου βαλανε τον γιαγια τουρε για κορυφαιο μεσο;καλα οι κυριοι τις ουεφα δεν πανε καλα μου φαινεται

στις 25/12/2013 19:51
plaka kanete reeeee YAYA TOURE sto kentroooo poios alonsoooo

στις 25/12/2013 19:59
valdes??????kapino reeeee

στις 25/12/2013 20:09
@drakakhs poia uefa vre eksupne apo periodiko ths ispanias einai ti itheles na mhn ipostirizane perisotero tous ispanous pextes ?

στις 25/12/2013 22:11
valdes ramos ibra entelos akoiroi....

στις 25/12/2013 22:12
kai alonso ektos prepei na einai

στις 25/12/2013 23:32
Σοβαρα δεν ειναι ο ΓΙΑΓΑΝΤΑΣ Luis Suarez;

στις 26/12/2013 01:38
re paidia niwste to ligo.den sas erxete dialdi sto myalo oti oi perissoteroi pou psifisan stin marca einai ispanoi??ti thelate na psifisoun??psifisan kuriws paixtes apo tis omades pou ypostirizoun,apla pragmata.

στις 26/12/2013 01:39
an eixan klithei na epilexoun diladi oi anagnwstes tis Bild,den pisteuete oti i endekada tha eixe pollous apo bayern kai dortmund?

στις 26/12/2013 05:14
...

στις 26/12/2013 16:41
skaste oloi kai gamw einai!!o valdes blakes einai poli formarismenos asxetoi..KALA DEN M EXOUN MESA PEEDDDRRROOO

στις 26/12/2013 17:58
kai mhtroglou

στις 26/12/2013 17:59
glou glou

στις 26/12/2013 17:59
glou

στις 26/12/2013 21:35
YAYA TOYRE KORIFAIOS STO KENTRO

στις 27/12/2013 21:47
Το έχουμε δει το έργο.

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.