Σούπερ Λιγκ: Ανατροπή και +10 για Ολυμπιακό

Σούπερ Λιγκ: Ανατροπή και +10 για Ολυμπιακό



Ο Ολυμπιακός έμεινε πίσω στο σκορ στο 11ο λεπτό κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα, όμως ανέτρεψε το σκορ και πήρε τη νίκη με 3-2 στο «Καραϊσκάκη» και σε συνδυασμό με την ισοπαλία του ΠΑΟΚ στο Περιστέρι, ξέφυγε με 10 βαθμούς στην κορυφή. Σαβιόλα (21’), Μασάντο (51’ πεν.) και Κάμπελ (70 πεν.) τα γκολ των «ερυθρόλευκων», μείωσε στο 87’ ο Βισέντο.

Οι «ερυθρόλευκοι» βρέθηκαν νωρίς πίσω στο σκορ, καθώς ο Ίλιτς με διπλή προσπάθεια, νίκησε τον Ρομπέρτο και έδωσε το προβάδισμα στον ΠΑΣ Γιάννινα μόλις στο 11ο λεπτό.

Ωστόσο οι γηπεδούχοι κατάφεραν να αντιδράσουν άμεσα, με τον Σαβιόλα να ισοφαρίζει σε 1-1 στο 21’ αν και οι άνθρωποι του ΠΑΣ Γιάννινα διαμαρτύρονταν καθώς ο Ολαϊτάν ήταν σε θέση οφσάιντ στην αρχή της φάσης.

Ο ΠΑΣ μάλιστα έχασε μεγάλη ευκαιρία να πάρει εκ νέου το προβάδισμα, καθώς στο 31’ μετά από σουτ του Τσάβες που απέκρουσε ο Ρομπέρτο, ο Ίλιτς έστειλε τη μπάλα άουτ σε κενό τέρμα, με αποτέλεσμα το 1-1 να μείνει ως το ημίχρονο!

Στην επανάληψη, ο Ολυμπιακός ολοκλήρωσε την ανατροπή, καθώς στο 49’ ο Σαλίνο κέρδισε πέναλτι από το μαρκάρισμα του Ρουμπουλάκου και ο Μασάντο δύο λεπτά μετά από την άσπρη βούλα νίκησε τον Βελλίδη για το 2-1.

Στο 69’ ο Ολαϊτάν είχε δοκάρι και στη συνέχεια της φάσης ο Κάμπελ κέρδισε νέο πέναλτι και την αποβολή του Ρουμπουλάκου, με τον Κοσταρικανό να εκτελεί εύστοχα, κάνοντας το 3-1.

Το τελικό 3-2 διαμόρφωσε στο 87’ ο Κρητικός ο οποίος πέρασε τον Ρομπέρτο έπειτα από αντεπίθεση του ΠΑΣ και πέτυχε το γκολ της τιμής για τους φιλοξενούμενους.

Οι συνθέσεις των ομάδων:


Ολυμπιακός: Ρομπέρτο, Μασάντο, Παπάζογλου, Σαβιόλα (74’ Σέποβιτς), Σάμαρης, Μανωλάς, Σαλίνο, Ντομίνγκες (46’ Κάμπελ), Βάις (70’ Φουστέρ), Μπονγκ, Ολαϊτάν.

ΠΑΣ Γιάννινα: Βελλίδης, Ντάσιος, Τζημόπουλος, Ιλιτς (83’ Μπέριος), Τσάβες (65’ Βισέντο), Βίλα, Αυγενικού (51’ Κρητικός), Ρουμπουλάκου, Τσουκαλάς, Στρούνα, Κολοβέτσιος.




Στοιχεία για τον αγώνα: ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
1Χ21X12X2
4.304.301.502.151.111.11

Σχολιασμός

16 σχόλια:

στις 18/12/2013 21:43
ΔΕΝ ΚΑΝΑΜΕ ΚΑΛΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΕΕΙ Η ΚΟΥΡΑΣΗ ΑΦΟΥ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΕΙΧΑΜΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΗ.

ΕΥΤΙΧΩΣ ΟΜΩΣ ΠΗΡΑΜΕ ΤΟ 3ΠΟΝΤΟ ΜΕ ΤΑ 2 ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΠΕΝΑΛΤΥ ΚΑΙ ΤΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΣΑΒΙΟΛΑ.

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΑΡΑ ;)

στις 18/12/2013 22:02
xaxaaxxaaxa...ti les re paxare ampale?mono to 2o htan kanoniko to prwto goal offside kai to 1o penalnty dn htan...

στις 18/12/2013 22:27
profanws allo pexmidi evlepes pa.ko.bi.ga.1.Opws kai na xei simfwnw me ton paxaro,dikaioute kai i omadara mas na xalarwsei ligo...etsi kai alliws eimaste sto +10,xwris antipalo gia akomi mia xronia,as afosiwthoume stin europi opou ekei kaloumaste na deixoume pio einai to afentiko

στις 18/12/2013 23:23
Ti asxoloumaste...o olympiakos paizei me dikous tou podosfairikous kanones!!!

στις 18/12/2013 23:32
Otan kairdizoume emeis penalnti ( pao ), vgenei to dinamometro!

στις 18/12/2013 23:48
swstos o lucky

στις 18/12/2013 23:50
οτι ναναι ρε ψευτογαβροι μαγκες του κωλου απογονοι του στολου....δεν εχετε τσιπα ρε ξεφτιλες

στις 19/12/2013 00:01
Ψιτ γατακια για ηρεμήστε λιγο που έχετε βγάλει και γλώσσα το οτι παίζει μακραν καλύτερη μπαλα απ ολους τους άλλους δεν το βλέπετε αυτό;;; την 4αρα κάποιοι την εχουν ξεχασει νωρις ..οπαδοι του καναπε και του διαδικτύου

στις 19/12/2013 00:51
mporei na paizeis tin kaliteri mpala alla opou prepei na xaneis vathmous na tous xaneis ki as axizeis tin niki.tetoio prwtathlima thes na vlepeis diladi?stin ollandia ti na poune oi megales omades pou xanoun vathmous sinexeia?den exoun wraio prwtathlima ekei diladi?

στις 19/12/2013 02:52
Δεν θυμάμαι για φετος κάποιο παιχνίδι που έπρεπε να χασω βαθμούς ,οπως λες.το κακό για τους αντιολυμπιακους ειναι οτι πιο πολύ ασχολούνται με το αν πήρε πέναλτι που δεν ηταν ή γκολ οφσάιντ που έβαλε παρα με την δικιά τους ομάδα .εγω θέλω όλες οι ομάδες να ειναι δυνατες και δεν γουστάρω γκολ οφσάιντ ή κανα πέναλτι που δεν ήταν.αλλα βάσει με την μπάλα που παίζει σε πολλα παιχνίδια αξίζει και ειναι δικαια πρωτος

στις 19/12/2013 09:50
ΚΟΛΟΓΑΥΡΟΙ ΞΕΦΤΙΛΕΣ ΙΣΟΠΕΔΩΣΑΤΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΑΜΩ ΤΟΝ ΧΟΝΤΡΟ

στις 19/12/2013 10:35
Το πιο σιγουρο σημειο του Γαυρου ειναι το.. 2-3 Πεναλτυ!

στις 19/12/2013 11:23
Logiko einai re abaloi na yparxoun 1-2 penalty sta pexnidia tou gavrou.Afou dyskola mporoun oi antipales amines anakopsoun tis epithetikes prospatheies tou gavrou kai anagkazontai na ypopesoun se antikaninika faul.PWS ALLIWS THA STAMATISOUN AUTH THN KATAIGIDA????valte ligo to mualo sas na leitourgisei(oso diathetete telospantwn)..

στις 19/12/2013 14:53
Πανε σχολειο!!

στις 19/12/2013 20:24
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΗΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΑΡΑ ΠΟΥ ΑΚΟΜΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΔΕΙΞΕ ΠΕΡΙΤΡΑΝΑ ΤΟ ΠΩΣ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΤΑ 40 ΤΟΣΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΑΙΝΕΥΟΝΤΑΙ ΟΙ ΟΠΑΔΟΙ ΤΟΥ. ΜΠΡΑΒΟ ΜΑΓΚΕΣ .... ΝΑ ΤΑ ΕΚΑΤΟΣΤΗΣΕΤΕ !!! ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΞΕΤΣΙΠΩΣΙΑΣ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΕ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ !!!! ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

στις 19/12/2013 21:20
Ετσι Ακη...Ζορισου!

Παμε θρυλαρα!!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.