Γιουρόπα Λιγκ: Με Μπενφίκα ο ΠΑΟΚ!

Γιουρόπα Λιγκ: Με Μπενφίκα ο ΠΑΟΚ!

Αφορά τον αγώνα ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ - ΠΑΟΚ


Η Μπενφίκα θα είναι ο αντίπαλος τους ΠΑΟΚ στους «32» του Γιουρόπα Λιγκ! Στις 20/2 το πρώτο παιχνίδι στην Τούμπα, μία εβδομάδα μετά η ρεβάνς στη Λισαβόνα.

Με την περσινή φιναλίστ του θεσμού Μπενφίκα και φυσικά την ομάδα που αντιμετώπισε ο Ολυμπιακός στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ κληρώθηκε ο ΠΑΟΚ!

Σίγουρα, το έργο του «δικεφάλου του Βορρά» δεν θα είναι εύκολο, καθώς η Μπενφίκα είναι ομάδα που έρχεται από το Τσάμπιονς Λιγκ, χάνοντας την πρόκριση για τους «16» στην ισοβαθμία με τον Ολυμπιακό.

Το πρώτο παιχνίδι θα γίνει στην Τούμπα στις 20 Φεβρουαρίου ενώ η ρεβάνς θα γίνει στο «Ντα Λουζ» της Λισαβόνας μια εβδομάδα μετά.

Παράλληλα έγινε η κλήρωση για τους «16» του θεσμού και εφόσον ο ΠΑΟΚ ξεπεράσει το εμπόδιο της Μπενφίκα, τότε θα αντιμετωπίσει τον νικητή του ζευγαριού Ντνίπρο-Τότεναμ.

Τα ζευγάρια στους «32»:


Ντνίπρο – Τότεναμ

Μπέτις – Ρούμπιν Καζάν

Σουόνσι – Νάπολι

Γιουβέντους – Τράμπζονσπορ

Μάριμπορ – Σεβίλλη

Πλζέν – Σαχτάρ Ντόνετσκ

Τσερνομόρετς – Λιόν

Λάτσιο – Λουντογκόρετς

Έσμπιεργκ – Φιορεντίνα

Άγιαξ – Σάλτσμπουργκ

Μακάμπι Τελ Αβίβ – Βασιλεία

Πόρτο – Άιντραχτ Φρανκφούρτης

Ανζί – Γκένκ

Ντινάμο Κιέβου – Βαλένθια

ΠΑΟΚ - Μπενφίκα

Λίμπερετς - Άλκμααρ

Τα ζευγάρια στους «16»:


Λίμπερετς/Άλκμααρ - Ανζί/Γκενκ

Λάτσιο/Λουντογκόρετς - Ντινάμο Κιέβου/Βαλένθια

Πόρτο/Άιντραχτ - Σουόνσι/Νάπολι

Τσερνομόρετς/Λιόν - Πλζεν/Σαχτάρ

Μάριμπορ/Σεβίλλη - Μπέτις/Ρουμπίν

Ντνίπρο/Τότεναμ - ΠΑΟΚ/Μπενφίκα

Μακάμπι Τελ Αβίβ/Βασιλεία - Άγιαξ/Σάλτσμπουργκ

Γιουβέντους/Τράμπζονσπορ - Έσμπιεργκ/Φιορεντίνα




Στοιχεία για τον αγώνα: ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ - ΠΑΟΚ
1Χ2OverUnder1X12X2
2.703.102.351.901.551.441.261.34
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
3.301.802.901.651.80
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
2.601.753.7520.00

Σχολιασμός

43 σχόλια:

στις 16/12/2013 14:33
ΧΑΑΑΑΑΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑ

στις 16/12/2013 14:33
ΑΥΤΟ ΛΕΓΕΤΑΙ ΚΑΡΜΑ!!!!!

στις 16/12/2013 14:33
ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΠΑΟΚΤΣΙΔΕΣ ΠΟΥ ΚΡΑΖΑΝΕ ΤΟΝ ΘΡΥΛΟ ΟΤΑΝ ΠΗΡΕ ΠΙΠΑ-ΚΩΛΟ ΤΗΝ ΜΠΕΝΦΙΚΑ...ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ!!!!

στις 16/12/2013 14:35
Νάπολι-Σουόνσι= Ωραίο ματς

Γιουβέντους-Τραμπζονσπόρ= Ωραίο ματς

Λάτσιο-Λουντογκόρετς=Πάμε ρε Λάτσιο για την πρόκριση!!!

Άγιαξ-Σάλτσμπουργκ=Ματσάρα

Ντιναμό Κιέβου-Βαλένθια=Ματσάρα

ΠΑΟΚ-Μπενφίκα= 50/50 οι πιθανότητες

στις 16/12/2013 14:43
ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΚΑΙ Η ΤΟΤΕΝΑΜ ΜΕΤΑΑ

στις 16/12/2013 14:45
Υποστηριζω τις ελληνικες ομαδες στην ευρωπη αλλα δεν νομιζω οτι ο παοκ θα παρει την προκριση

στις 16/12/2013 14:45
τελικο ο παοκ φετος

στις 16/12/2013 15:01
na sas dw 8elw mpastarda paokia pou legate gia ton olumpiako

στις 16/12/2013 15:18
ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΔΩ ΡΕ ΜΠΟΥΓΑΤΣΕΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΟΥΛΑ ΤΗΝ ΜΠΕΝΦΙΚΑ-ΕΤΣΙ ΤΗΝ ΑΠΟΚΑΛΟΥΣΑΤΕ ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΑΠΕΚΛΕΙΣΕ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΔΩ ΤΩΡΑ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ ΡΕ ΕΥΡΩ-ΠΕΟΙ.

στις 16/12/2013 15:19
telika yparxei theos...kai einai gavros xaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxasxaxaxaxaxaxaxaxaxaxa

στις 16/12/2013 16:15
οοοοοοο gamw tn mana s aki poutas gie skase

στις 16/12/2013 16:20
Ποσο ποναει οταν ο ΠΑΟΚ γαμαει.. τσατσες μολις ειδατε ποστ για την ομαδαρα μας μπηκατε ν κραξετε

στις 16/12/2013 16:28
Na se do paok an ise isaksios t osfp

στις 16/12/2013 17:24
τι πηρε ο οσφπ?τα αρχιδια μ τα δυο πηρε.του εκατσε μια φαση και μετα κλειστηκε να μη φαει γκολ.ντεμεκ μεγαλη ομαδα.αχαχαχχα

στις 16/12/2013 17:26
κακη κλυρωση αλλα θα μπορουσε να ηταν χειροτερη

στις 16/12/2013 17:28
πιστευω οτι ο παοκ αν συμωφωρθει και παιξει επιτελους μπαλα στην ευρωπη ΜΠΟΡΕΙ και να περασει

στις 16/12/2013 17:34
diskoli h benfica gia ton paok. to europa league fetos anikei sti juventus paides.

στις 16/12/2013 17:41
edo tha fanei i diafora olympiakou-paok

στις 16/12/2013 17:47
PabloGarciaG4 ποιον γαμησε ο μπαοκ ρε μπουγατσα;βλεπω τις τεσσαρες τις ξεχνατε ευκολα,δεν πειραζει υπαρχει και τουμπα θα σας την ξαναθυμισουμε.

στις 16/12/2013 17:49
-Yuri_Boyka2- στους 16 τους τσαμπιονς λιγκ ειναι ρε μογγολε,ποια αρχιδια σου πηρε;παιξε εστω μια φορα τσαμπιονς λιγκ και μετα μιλα.

στις 16/12/2013 18:49
diskoli i mpenfika alla se 2 mhnes mporei o paok na einai o dyskolos

στις 16/12/2013 18:59
αντε βρε καραγκιοζη εγινες και ομαδα.4 εφαγα αλλα τον αστερα το κορακι στο εβαλε το γκολ.γαμω τα παντα σου.

στις 16/12/2013 19:17
ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΗΝ ΠΑΟΚΑΡΑ!

στις 16/12/2013 19:18
βρε γελοιο υποκειμενο,που εγινες και ευρωπαιος.για πες μου ποσες συμμετοχες εχεις στο τσαμπιονς λιγκ;

στις 16/12/2013 19:34
skase eipame otan milas gia paok tha skuveis to kefali lougra

στις 16/12/2013 19:54
καλα να παθουν οταν επρεπε να παιξουν μπαλα αυτοι επαιζαν το πουλακι τους τωρα ας πανε εκει να τους κανουν γιογιο

στις 16/12/2013 20:09
εσυ θα σκυβεις μια το κεφαλακι σου στο θρυλο,ησουν και θα εισαι η πεμπτη ομαδα στην Ελλαδα,ανυπαρκτος εντελως δηλαδη.

στις 16/12/2013 20:09
εσυ θα σκυβεις μια ζωη το κεφαλακι σου στον θρυλο,ησουν και θα εισαι η πεμπτη ομαδα στην Ελλαδα,ανυπαρκτος εντελως δηλαδη.

στις 16/12/2013 20:15
grapstw alles 5 fores gia na deis ti malakies grafeis geloie xaxaxax

στις 16/12/2013 20:25
οσες φορες και να το γραψω παντως πεμπτος θα εισαι και παντα στα ....τεσσαρα.

στις 16/12/2013 21:02
ΡΕ ΣΠΕΡΜΑΤΟΛΙΧΟΥΔΗ ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ ΡΕ?ΕΓΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΙΜΑΙ ΠΕΡΙΦΑΝΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΟΥ ΡΕ ΓΕΛΟΙΕ.ΚΑΤΣΕ ΚΑΙ ΒΑΛΕ ΤΑ ΚΥΠΕΛΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΣΤΟΝ ΚΩΛΟ ΣΟΥ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΠΑΓΩΝΙ ΜΑΛΑΚΑ

στις 16/12/2013 21:09
πρωτον και κυριοτερο αυτο που εχεις δεν ειναι ομαδα ειναι ενα μπουρδελο και μισο-ζητω συγγνωμη απο τα μπουρδελα που τα προσβαλω-,παιξε τσαμπιονς λιγκ και σταματα να αποκλειεσαι απο την σαλκε των 10 παικτων μεσα στην εδρα σου και ελα να μιλησεις μετα.

στις 16/12/2013 21:17
re zwo pipes ekanes apo salke giayto voulwne poutana ths eurwphs vlaka mia zwh pipes tha kaneis dafnwtsimpoukomenai

στις 16/12/2013 21:17
ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΟΥΤΑΝΑ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ!!!

στις 16/12/2013 21:44
εσενα σε εκανε παντως πουτανα η σαλκε και με ΔΕΚΑ ΠΑΙΚΤΕΣ,εσυ οντως δεν εισαι πουτανα της ευρωπης,εσυ απλα εισαι ανυπαρκτος στην ευρωπη.ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ.

στις 16/12/2013 21:46
παντως στην Ελλαδα απο τοτε που ιδρυθηκε το κωλοχανειο σου ο ολυμπιακος σε κανει καθε χρονο πουτανα.

στις 16/12/2013 22:03
mas klaneis t arxidia kathe xrono poustogaure ante spiti gia ypno polla mas ta eipes

στις 16/12/2013 23:11
otan eixate thn eukairia malakes na paretai th prwth 8esh dn to praksatai ,!

twra ua paretai ta tria , oyte O,1% DN EXETAI na perasetai!!

στις 16/12/2013 23:39
ti les re alvane!are koula paixe derby me hrodoto kai skase axxxxx koulaaaa

στις 16/12/2013 23:58
kali tixi ston paok,alla min milate omos ama xasate kai apokalite ton olympiako poutana tis europis giati mia apo tis omades(paok,pao) den tha kateferei tis simerines xronies na paei champions.

στις 17/12/2013 00:26
εχω 40 τιτλους και εχεις δυο-ενα παραπανω απο την λαρισα-,σε ολα τα αθληματα εισαι τεταρτος και πεμπτος το ποιος κλανει τα αρχιδια του αλλου καθε χρονο φαινεται.

στις 17/12/2013 15:58
Χαλαρώστε μωρέ, παντού τα ίδια και τα ίδια είστε, συνέχεια αψυμαχίες! Θέλω πολύ να προκριθεί ο Πάοκ μιας και είμαι Θεσσαλονικιός αλλά δεν το νομίζω, η Μπενφίκα έχει πολύ επιθετική ομάδα. Παρ'όλα ταύτα Παοκ ΓΕΡΑ !

στις 17/12/2013 19:51
ΒΟΥΝΤΟΥ ΒΟΥΝΤΟΥ ...

ΒΟΥΝΤΟΥ ΒΟΥΝΤΟΥ ...

ΚΑΙ ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΜΑΓΕΙΑ ΟΟΟ ...

ΠΟΥΤΑΝΑ ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕΣ ΤΗ ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ ... G4

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.