Τσάμπιονς Λιγκ: Με Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ο Ολυμπιακός!

Τσάμπιονς Λιγκ: Με Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ο Ολυμπιακός!



Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ είναι ο αντίπαλος του Ολυμπιακού στη φάση των «16» του Τσάμπιονς Λιγκ!

Η πρωταθλήτρια Αγγλίας Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ θα είναι η αντίπαλος του Ολυμπιακού στη φάση των «16» του Τσάμπιονς Λιγκ, με τους «ερυθρόλευκους» να υποδέχονται την αγγλική ομάδα στο «Γ. Καραϊσκάκης» στις 25 Φεβρουαρίου, ενώ ο επαναληπτικός θα γίνει στο «Όλντ Τράφορντ» στις 19 Μαρτίου.

Αξίζει να σημειωθεί πως οι οπαδοί των «κόκκινων διαβόλων» ήθελαν να κληρωθούν με τον Ολυμπιακό, όπως προέκυψε από ψηφοφορία στην επίσημη ιστοσελίδα του συλλόγου.

Βέβαια, η κλήρωση είναι σχετικά καλή και για τον Ολυμπιακό, καθώς η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ βρίσκεται σε μεταβατικό στάδιο μετά την αποχώρηση του Σερ Άλεξ Φέργκιουσον το καλοκαίρι, χωρίς αυτό να σημαίνει πως το έργο της ομάδας του Μίτσελ θα είναι εύκολο.

Όσον αφορά τα άλλα ζευγάρια, η κληρωτίδα είχε κέφια, αναδεικνύοντας σπουδαία ζευγάρια από τα οποία ξεχωρίζουν τα Μάντσεστερ Σίτι-Μπαρτσελόνα και Άρσεναλ-Μπάγερν Μονάχου.

Αρκετά ενδιαφέρον είναι και η μονομαχία της Γαλατάσαραϊ με την Τσέλσι, με τον Ντιντιέ Ντρογκμπά να επιστρέφει για πρώτη φορά ως αντίπαλος στο «Στάμφορντ Μπρίτζ»!

Τα ζευγάρια των 16:

Μάντσεστερ Σίτι – Μπαρτσελόνα

Ολυμπιακός – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Μίλαν – Ατλέτικο Μαδρίτης

Λεβερκούζεν – Παρί Σεν Ζερμέν

Γαλατασαράι - Τσέλσι

Σάλκε - Ρεάλ

Ζενίτ - Ντόρτμουντ

Άρσεναλ - Μπάγερν



Ομάδες που αφορά: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΜΕΤΑ

Σχολιασμός

32 σχόλια:

στις 16/12/2013 13:18
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΑΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

στις 16/12/2013 13:18
ΟΛΕΕΕΕ ΟΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

στις 16/12/2013 13:21
ΠΑΜΕ ΣΤΟΥΣ 8...ΠΟΙΑ ΜΑΝΖΕΣΤΕΡ...ΠΟΥΤΑΝΑ ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ ΑΓΓΛΙΑ ΝΑ ΑΛΩΣΟΥΜΕ ΤΟ ΟΛΝΤ ΤΡΑΦΟΡΝΤ.

στις 16/12/2013 13:25
1-0 ΣΤΟ ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗ ΚΑΙ 0-0 ΣΤΟ ΟΛ ΤΡΑΦΟΡΝΤ!! ΠΑΜΕ ΑΔΕΡΦΙΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΡΟΚΡΙΘΟΥΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!

στις 16/12/2013 13:26
mporeis mwrh olumpiakara na pas stous 8

στις 16/12/2013 13:34
paxare pes mou ligo ti narkotika perneis thelw k egw

στις 16/12/2013 13:46
0xa0xa0xa0ax00 auto pou 8elameee! ti akouw 8ee mou! eleos! 8a fate kala!

στις 16/12/2013 13:49
arximidis se peirazei an fame emeis polla;;

στις 16/12/2013 13:55
kalh klhrwsh

στις 16/12/2013 13:56
ti thelate re ampali etsi elegan k stin leverkouzen nteforme man den xani i leverkouzen 0-5 kalos ta pedia ti leme kali klirosi i man kaliteri mono k mono epidi apefige real barca k mpagern ala mexri eki i pithanotites ine 85 me 15 gia ton olikpiako.... k telos gia barca kala na perasete me sity oxaoxoaoxoaoxox

στις 16/12/2013 14:01
7-0 στο Old Trafford, 0-4 στην παράγκα του γαύρου, θα φάτε καλά!!

στις 16/12/2013 14:19
ka8olou file den me peirazei..alla mou thn spaei na kouw pws einai eukolos antipalos h UNITED h kallhterh agglikh omada me ta perissotera tropaia...

στις 16/12/2013 14:40
αρχιμιδη δεν ειπαμε οτι ειναι ευκολη αλλα ειναι η πιο βατη αντιπαλος απο ολους τους δυνατους. μπορουμε να προκριθουμε....

στις 16/12/2013 14:41
giorgakis7777 sigoura!

στις 16/12/2013 14:42
kai me Leverkusen pou einai 2 sth Bundesliga legate oti 8a xasei kai efage 5 ektos kai 4 mesa....

στις 16/12/2013 14:43
ANETA RIXNOUME 5ARA STIN MANCHESTER...DEN SIGKRINETE FETOS ME KANENAN O OLYMPIAKOS !!!

στις 16/12/2013 14:43
*kai oi agwnes einai se 2 mhnes..mporei twra pou den ta paei kala tote na exei omadara..

στις 16/12/2013 14:43
μπορει να ειναι η θεωρητικα πιο βατη κληρωση αλλα πολλη δυσκολη η κληρωση με την γιουναιτεντ

στις 16/12/2013 14:56
Δωστην και αυτη ρε θρυλε!!!!!!!

στις 16/12/2013 15:13
popo pono pou moirazoume...stazete xoli re pelates..mas kavlwnete akoma pio poly..are thrile arrwstia gama tous th mana

στις 16/12/2013 15:15
ase pou prin apo tous agwnes paizei me city k me liverpool antistoixa...pame gia top8

στις 16/12/2013 15:25
pame mri omadara

στις 16/12/2013 15:57
magkes me mia prwti matia kai sta ypoloipa zeugaria vlepoume oti yparxoun prooptikes gia tin omadara mas na proxwrisei akomi pio psila..

στις 16/12/2013 16:13
makari re file... egw tha katevw na dw ton gavro apo thessaloniki pantws

στις 16/12/2013 16:17
και καπου εδω τελειωνει η πορεια του γαυρου στο C.L. :/

στις 16/12/2013 17:28
καλη προκριση αλλα δυσκολα.....

στις 16/12/2013 17:29
Μπραβο τεο.. :P

στις 16/12/2013 17:50
olympiake pida tin man utd

στις 16/12/2013 19:15
ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

στις 16/12/2013 19:20
με δυο ισοπαλιες και με λιγη τυχη εχουμε ελπιδες.μην βλεπετε πως ειναι τωρα η μαντσεστερ σε δυο μηνες μπορει να εχει αλλαξει εικονα.παντως εχουμε ελπιδες λιγες μεν, αλλα εχουμε.

στις 16/12/2013 19:40
80% να περασει η μαντσεστερ κ 20% ο ολυμπιακος και να σκεφτουμε πως σε 2 μηνες η μαντσεστερ μπορει να βελτιωθει ας περασει η καλυτερη ομαδα

στις 17/12/2013 00:35
Vazeles roufianoi pou mia gineste pari mia benfica k mia velgioi min milate! Kamia dn einai eukoli omada ap'tis dunates! Prepei na euxeste na perasoume gia na anevei vathmologia I ellada k na pernane k alles sto champion! Ilithioi kobleksikoi! Euxomai na perasoume k kali epituxia k stn paok! Pame thrule!!!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.