Τσάμπιονς Λιγκ: Στους «16» η Γαλατασαράι, στο Γιουρόπα η Γιουβέντους!

Τσάμπιονς Λιγκ: Στους «16» η Γαλατασαράι, στο Γιουρόπα η Γιουβέντους!




Με γκολ του Γουέσλεϊ Σνάιντερ στο 85' η Γαλατασαραι επικράτησε με 1-0 της Γιουβέντους και πήρε το εισιτήριο για τους «16» του Τσάμπιονς Λιγκ στέλνοντας τους Ιταλούς στο Γιουρόπα Λιγκ!

Η Γαλατάσαράι πήρε την πρόκριση αντί της Γιουβέντους στους «16» του Τσάμπιονς Λιγκ, καθώς νίκησε τους πρωταθλητές Ιταλίας με 1-0 στο «Αλί Σαμί Γεν», στο παιχνίδι που συνεχίστηκε σήμερα από το 32ο λεπτό εξαιτίας της χθεσινής διακοπής λόγω έντονης χαλαζόπτωσης

Ο αγωνιστικός χώρος ήταν σε κάκιστη κατάσταση καθώς ήταν γεμάτος χιόνι και λάσπη, κάτι που δεν επέτρεψε στους ποδοσφαιριστές να παίξουν ποδόσφαιρο τουλάχιστον στα υπόλοιπα λεπτά του πρώτου ημιχρόνου.

Τσάμπιονς Λιγκ: Στους «16» η Γαλατασαράι, στο Γιουρόπα η Γιουβέντους!Στην επανάληψη, οι δύο ομάδες κατάφεραν να δημιουργήσουν καλές ευκαιρίες, με τον Μπουφόν να λέει «όχι» στο σουτ του Ντοργκμπά στο 57’, ενώ στο 77’ ο Μαρκίζιο δεν κατάφερε να κερδίσει τον τερματοφύλακα της Γαλατά, Μουσλέρα.

Τα λεπτά κυλούσαν και το 0-0 ευνοούσε τη Γιουβέντους η οποία με ισοπαλία έπαιρνε την πρόκριση για τους «16» του Τσάμπιονς Λιγκ.

Ωστόσο στο 85’ μετά από βαθιά μπαλιά και κεφαλιά-πάσα του Ντρογκμπά, ο Γουέσλεϊ Σνάιντερ νίκησε με σουτ τον Μπουφόν και διαμόρφωσε το τελικό 1-0 το οποίο έστειλε στους «16» τους Τούρκους και τη Γιουβέντους στο Γιουρόπα Λιγκ!

Η τελική βαθμολογία:

1. Ρεάλ Μαδρίτης 16 (20-5)

2. Γαλατάσαραϊ 7 (8-14)

3. Γιουβέντους 6 (9-9)

4. Κοπεγχάγη 4 (4-13)



Ο αγωνιστικός χώρος πριν το ματς:

Τσάμπιονς Λιγκ: Στους «16» η Γαλατασαράι, στο Γιουρόπα η Γιουβέντους!



Ομάδες που αφορά: ΓΑΛΑΤΑΣΑΡΑΪ, ΓΙΟΥΡΟΠΑ

Σχολιασμός

16 σχόλια:

στις 11/12/2013 16:26
NAI RE GALATASARAY! EUROPA H JUVE!

στις 11/12/2013 16:31
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

στις 11/12/2013 16:33
nikitis europa i juve 100%

στις 11/12/2013 16:34
xaxaxa

στις 11/12/2013 16:34
Σοκ και Δέος !!

στις 11/12/2013 16:35
MPRAVO STHN GALATASARAY!! PANAKSIA PROKRISH!! EIDATE TELIKA POY TA AOYTSAINTER MPOROYN NA VGALOYN NOK AOUT TA FAVORI??

SNAINTER KAI DROGBA APLA KATAPLHKTIKOI XERESE NA TOYS VLEPEIS NA PAIZOYN MPALA KAI NA PERNANE OLH THN OMADA TS STHN EPOMENH FASH STO TELOS...EUROPA H JUVE ANTE GEIA H MEGALH KYRIA..KAI H GALATAS THA APOKLEISTEI STHN SYNEXEIA FYSIKA,ALLA TOYLAXISTON EVGALE ENA THYRIO EKTOS DIORGANWSHS...

στις 11/12/2013 16:36
paidia skeuthte ligo pws o telikos europa ginete sto ghpedo ths juve..opote giati na mhn 8elei to europa h Juventus?

στις 11/12/2013 16:38
TORA H JUVE EINAI ENA APO TA VASIKA FAVORI GIA THN KATAKTHSH TOY EYROPA LEAGUE...EIDATE? H GALATAS THN EKANE KAI FAVORI STELNWNTAS THN EDW!!

στις 11/12/2013 16:43
Ώπα Πάχαρε το παράκανες, σιγά μην τους στείλουν ανθοδέσμη και γλυκάκια που τους απέκλεισαν.

Η Γιούβε με το ρόστερ που έχει και ιστορικά να το δεις είναι ομάδα Τσάμπιονς Λιγκ, άρα είναι αποτυχία που τώρα πάει Γιουρόπα.

στις 11/12/2013 17:20
dn peirazi re juve 8a pareis to uefa pou einai k stin edra sou o telikos enw thn kolofardi ti galata 8a tin psoliasoun kala sto champions league.

στις 11/12/2013 17:22
αχαχαχαχαχ ανθοδεσμη και γλυκακια!!!

στις 11/12/2013 17:23
μακαρι να κληρωθει ο ολυμπιακος με τη γαλατα νομιζω ειναι η πιο βατη αντιπαλος

στις 11/12/2013 18:28
ποσο ασχετος παιζει να σαι ρε μπιλλαρα.. olympiakos den yinete na klirw9ei me tous tourkous asxete. den perasan 1oi

στις 11/12/2013 18:37
ax00xa0xa0a0xa00ax mono me tis omades pou vghkan prwtes pezei o gauros...

στις 11/12/2013 19:58
ΟΙ ΔΕΥΤΕΡΟΙ ΤΩΝ ΟΜΙΛΩΝ ΠΑΙΖΟΥΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ.

στις 11/12/2013 23:54
egw to eixa pei euxomai na klirwthei me real na doume ligo thn vasilisa apo konta sto karaiskaki

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.