Ζεσούς: «Η Μπενφίκα και η Παρί ήταν οι καλύτερες του ομίλου»

Ζεσούς: «Η Μπενφίκα και η Παρί ήταν οι καλύτερες του ομίλου»



Ως τις καλύτερες ομάδες του 3ου ομίλου χαρακτήρισε τις Μπενφίκα και Παρί Σεν Ζερμέν ο τεχνικός των «αετών», Ζορζέ Ζεσούς.

Η Μπενφίκα έκανε το καθήκον της στη χθεσινή αναμέτρηση με την Παρί Ζεν Ζερμέν, παίρνοντας τη νίκη με 2-1 στη Λισαβόνα, όμως αυτό δεν ήταν αρκετό για την πορτογαλική ομάδα ώστε να περάσει τον Ολυμπιακό στη δεύτερη θέση του ομίλου, με αποτέλεσμα να τερματίσει τρίτη και να συνεχίζει στο Γιουρόπα Λιγκ.

Παρόλα αυτά ο Ζεσούς εξέφρασε την άποψη του ότι η Μπενφίκα ήταν καλύτερη από τον Ολυμπιακό και πως άξιζε την πρόκριση μαζί με την Παρί:

«Είναι λυπηρό που δεν προκριθήκαμε, ενώ μαζί με την Παρί ήμασταν οι καλύτερες ομάδες του ομίλου, αλλά συνεχίζουμε στην Ευρώπη και είναι καλό» τόνισε ο 59χρονος και πρόσθεσε:

«Ξέραμε ότι στο Τσάμπιονς Λιγκ ότι υπάρχουν αντίπαλοι που είναι καλύτεροι από την Μπενφίκα, αλλά είχαμε τη δυνατότητα να κάνουμε όνειρα. Τώρα θα συνεχίσουμε στη διοργάνωση, που ήμασταν φιναλίστ πέρυσι. Αν καταφέρουμε το ίδιο και πάλι θα είμαστε ευχαριστημένοι».



Ομάδες που αφορά: ΜΠΕΝΦΙΚΑ, ΠΑΡΙ

Σχολιασμός

28 σχόλια:

στις 11/12/2013 14:12
ssssssssssssssssssssssssssssssorry

στις 11/12/2013 14:24
το ειδαμε...

στις 11/12/2013 14:32
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΦΑΕ ΤΟ ΠΕΟΣ ΜΑΣ ΜΙΣΤΕΡ ΖΕΖΟΥΣ ΛΑΙΚΙΣΤΗ ΦΑΕ ΤΗΝ ΨΩΛΗ ΜΑΣ.

στις 11/12/2013 14:34
to mpoulo re apotuximene

στις 11/12/2013 14:37
ΑΟΑΧΟΑΧΧΟΑΑΧΟΟΑΧ ΗΘΕΛΕ Ο ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗς ΝΑ ΠΑΕΙ Κ ΣΤΟ ΤΕΛΙΚΟ ΤΟΥ ΤΣΟΥ ΛΟΥ ΕΛΕΓΕ ΣΤΙς ΑΡΧΕς ΤΩΝ ΟΜΙΛΩΝ ΑΧΑΧΑΑΧΧΑ

ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΥς ΓΑΥΡΟΥς ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ Η ΠΡΟΚΡΙΣΗ

ΜΕ ΤΟΥς ΚΑΡΚΙΝΟΥς ΧΛ-ΕΠΟ Κ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ ΔΕ ΒΛΕΠΩ ΠΡΟΚΟΠΗ ΣΤΗ ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΔΑ

στις 11/12/2013 14:40
gia afto o olympiakos se efere X stin edra su kai se kerdise sto karaiskaki

στις 11/12/2013 14:47
Καλά εντάξει σίγουρα ήτανε η καλύτερη ομάδα έπαιζε με την PSG που προκρίθηκε από το τρίτο ματς και άφησε μια ανάσα στην μπενφικα μπας και περάσει...αν ήτανε η καλύτερη στον όμιλο τουλάχιστον στην έδρα της θα νικούσε τον ολυμπιακό...Δεν είμαι γαυρος αλλά σαν ελληνική ομάδα ελπίζω να περάσει και στην επόμενη φάση!!! Καλή επιτυχία λοιπόν!

στις 11/12/2013 14:55
to idame palio papara !!!

στις 11/12/2013 14:58
για αυτο πηρες το πουλι απο τον θρυλο

στις 11/12/2013 15:02
Τωρα κατσε τη Δευτερα να δεις

την κληρωση του θρυλου..

στις 11/12/2013 15:33
ante re blaka an isoun esu me tin pari tha pernouses esu kai oxi o olumpiakos.

στις 11/12/2013 15:44
δεν λες ρε ζεσους που εισαι και κωλοφαρδος,.παιζεις με τον ολυμπιακο εντος εδρας σουταρει ο φουστερ σε κενη εστια και αντι να γινει το 0-2 κολλαει η μπαλα στο τερεν και ισοφαριζεται απο ανυπαρκτο κορνερ.την τελευταια αγωνιστικη παιζεις με την αδιαφορη παρι που κατεβαζει τα δευτερα και την νικας σε αντιθεση με τον ολυμπιακο που παιζει και παλι με μια αδιαφορη ομαδα,αλλα η οποια σκυλιαζε απο το πρωτο εως και τελευταιο λεπτο.αν ησουν καλυτερος θα νικαγες εστω μια φορα τον κυριο διεκδικητη σου για την δευτερη θεση.

στις 11/12/2013 16:34
σκατα στα μουτρα σου

στις 11/12/2013 16:35
πηρε την πουτσα και βουλωσε το

στις 11/12/2013 16:52
ama tous ma8aine mpalitsa kai oxi karate, isws na mhn trwgan 3 kokkines kai 3 gkolakia... katse klapse twra me tous antiolympiakous kai pare mpoulo

στις 11/12/2013 17:08
asto zesous i benfika den itan i persini omaada pu pige teliko tou europa league alla exase 2-1 stis kathisterisis apo tin chelsea(tore-kardoso-ivanovic)an itan kaliteri tha nikage ton olibiako kai sta dio mac kai idika stin edra tis.ide o zesous pou kolise i bala kai ipe dikei i isopalia!!!!!!!!!!!!!!!!pantos simfono me tis alles gnomes ton paidion!!!!!!!!

στις 11/12/2013 17:12
ΑΝ ΗΤΑΝ Η ΜΠΕΝΦΙΚΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΤΟΤΕ ΘΑ ΠΕΡΝΟΥΣΕ ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΑΣΗ ΜΑΛΑΚΑ ΤΖΕΣΟΥΣ.

στις 11/12/2013 18:23
Η ΜΠΕΝΦΙΚΑ & H ΠΑΡΙ ΗΤΑΝ ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΤΕ ΤΕΛΟΣ.

στις 11/12/2013 18:28
Σαν roster ναι....

Σαν ομαδες ΟΧΙ!

Παμε θρυλε!!

στις 11/12/2013 18:30
ok tha to doyme sthn epomenh fash kai tote tha katalaveis ti ennow....

στις 11/12/2013 18:52
γιατι ρε maik69 πιστευεις αυτη η μπενφικα θα ειχε τυχη αν επεφτε με καμια μπαγερν ή ρεαλ ή μπαρτσελονα μην τρελαθουμε,ειδαμε τι εκαναν και οι πορτογαλοι στο πρωτο παιχνιδι με την παρι στην γαλλια 3-0 στο 31' υπερ της παρι ηταν το σκορ.

στις 11/12/2013 19:09
Zezous roufa t kabli twra k phgaine europa malaka looser!

στις 11/12/2013 19:23
ATE ZESOUS ROUFA TO KABLI!!! KAI NA SE GAMISI KAI O PAOK STO GOURAPALIG

στις 11/12/2013 19:54
Η ΜΠΕΝΦΙΚΑ ΚΑΤ ΑΡΧΗΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΠΕΡΣΙΝΗ ΜΠΕΝΦΙΚΑ.ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΕΡΥΣΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΑΤΙ ΤΟ ΦΟΒΕΡΟ.ΔΙΚΑΙΑ ΠΕΡΑΣΕ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ.ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΜΕΤΡΑΕΙ.

στις 11/12/2013 20:36
Ο ΟΣΦΠ ΘΑ ΠΑΕΙ ΤΕΛΙΚΟ ΦΕΤΟΣ

στις 11/12/2013 20:48
xaxaxaxaxa ti teliko re ampalo erxontai oi poutses phrate kai tn amane gayrakia!ennoeitai oti h benfika einai klashs anwterh alla jesus etsi einai anti na tn pathseis 3 mpalakia kai na fugeis apo edw exases etsi einai to podosfairo

στις 11/12/2013 22:00
Εδω περασε ο ΜΠΑΟΚ στους 32!!?

Αμα εριχνε η Benfica 3 σε εμας,σε σας που φαγατε 4 απο μας,ποσα θα καρφωνε??Παμε θρυλε!!

στις 11/12/2013 23:52
kouklizogr ξεχνας ευκολα βλεπω την τεσσαρα στο καραισκακη και για πες μου ρε ''ευρωπαιε''μπαοκ ποσες συμμετοχες εχεις στο τσαμπιονς λιγκ;και μην πεις για διαιτησια γιατι καποτε βγαιναν και τρεις ομαδες στο τσαμπιονς λιγκ και επισης θυμισε μου σε τεσσαρα παιχνιδια με μεταλιστ και σαλκε ποσες νικες ειχες;να σου πω εγω.καμια αντε γεια.

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.