Σούπερ Λιγκ: Ο Τζόρβας κράτησε στο μηδέν τον ΠΑΟΚ!

Σούπερ Λιγκ: Ο Τζόρβας κράτησε στο μηδέν τον ΠΑΟΚ!

Αφορά τον αγώνα ΠΑΟΚ - ΑΛΚΜΑΑΡ


Με τον Αλέξανδρο Τζόρβα να κατεβάζει… ρολά, ο ΠΑΟΚ έμεινε στο 0-0 με τον Απόλλωνα στην Τούμπα και βρίσκεται πλέον στο -8 από την κορυφή!

Γκέλα… ολκής για τον ΠΑΟΚ, καθώς ο «δικέφαλος του Βορρά» έπαιζε με αριθμητικό πλεονέκτημα από το 41’ λόγω της αποβολής του Μίνγκα για τον Απόλλωνα, είχε την απόλυτη υπεροχή στην αναμέτρηση, ωστόσο ο Αλέξανδρος Τζόρβας στο παιχνίδι της ζωής του, κράτησε όρθια την «ελαφρά ταξιαρχία» στην Τούμπα (0-0) και τους γηπεδούχους στο -8 από την κορυφή!

Συγκεκριμένα, η ομάδα του Χουμπ Στέφενς είχε τριάντα τελικές προσπάθειες, ωστόσο δεν κατάφερε να παραβιάσει την εστία του Έλληνα γκολκίπερ ο οποίος με 15 συνολικά επεμβάσεις (!) κράτησε το μηδέν για τον Απόλλωνα ο οποίος «απέδρασε» με έναν «χρυσό» βαθμό από την Τούμπα.

Να σημειωθεί πως στο 90+5’ ο Νέτσιντ κατάφερε να σκοράρει, όμως ο διαιτητής ακύρωσε το γκολ για επιθετικό φάουλ του Αθανασιάδη στον Κόρμπο, με τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονταν έντονα για την απόφαση.

Οι συνθέσεις:


ΠΑΟΚ (Χουμπ Στέφενς): Γλύκος, Κίτσιου, Λίνο, Βίτορ, Τζαβέλλας (72’ Νέτσιντ), Τζιόλης (59’ Κατσουράνης), Λάζαρ, Στοχ, Λούκας, Σαλπιγγίδης (59’ Βούκιτς), Αθανασιάδης

Απόλλων Σμύρνης (Λόρι Σάντσες): Τζόρβας, Αργυρόπουλος (21’ Χατζηζήσης), Δεληζήσης, Κανακούδης, Κόρμπος, Τσοκάνης, Μίνγκας, Παντελιάδης, Μπάρκογλου (57’ Παπαζαχαρίας), Πετρόπουλος (76’ Τσιλιγκίρης)




Στοιχεία για τον αγώνα: ΠΑΟΚ - ΑΛΚΜΑΑΡ
1Χ2OverUnder1X12X2
1.403.656.001.801.651.111.142.27
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
1.802.155.501.751.70
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
2.901.803.2517.00

Σχολιασμός

21 σχόλια:

στις 08/12/2013 17:00
ορε παοκαρα θελεις και πρωταθλημα

στις 08/12/2013 17:08
skase esu re gamw skouliko evgales kai glwssa axrhste pese b ethnikh 3ana kai min milas mpine! to uefa ton noiazei EKEI EINAI TA LEFTA AXRHSTE KAI ESU POU DEN 3ES TI EINAI EURWPH PLEON!

στις 08/12/2013 17:22
Μπράβο ρε Τζόρβα, πήγα ταμειάρα για σένα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

στις 08/12/2013 17:35
βραωοοοοοοοοοοοοοοοοοο

στις 08/12/2013 17:36
μπαρτσα παρε τον μπουλο ρε μαλακα

στις 08/12/2013 17:37
παλιομαλακα μια λετε οτι θελετε τιτλο και οταν τρωτε πουτσα λετε μονο η ευρωπη μας νοιαζει

στις 08/12/2013 17:38
μονο τζορβας υπηρχε οχι απολλων

στις 08/12/2013 17:38
παοκ-τζορβας 0-0

στις 08/12/2013 17:46
τουλαχιστον εμεις δεν ντρεπομαστε ρε γαμιολιδες.εδω χανει βαθμους η μπαρτσα και η ρεαλ και δεν επιτρεπετε να χασει η πουτανα της ευρωπης.αντε γεια ρε απογονοι του στολου!

στις 08/12/2013 18:12
ΕΤΣΙ ΡΕ ΓΑΜΗΜΕΝΟΙ -7 ΓΙΑΤΙ ΒΓΑΛΑΤΕ ΠΟΛΥ ΓΛΩΣΣΑ ΕΞΩ ΚΑΙ Ο ΘΕΟΣ...ΣΑΣ ΤΙΜΩΡΕΙ

στις 08/12/2013 19:05
etsi vgalte ton axti sas epeidi pigate kouva apo ton paok.prin to mats oloi legate aneta nikh akoubisate kai ta leftakia sas kai tora p ferame 0-0 irthate na ksespasete gt mono etsi exete tin dinatotita.protathlima dn pernoume sto champions league dn vgenoume ton PAOK mas latrevoume giauto kai sas paidevoume!gamo ton xristo kai tin panagia sas se osous kathgoreite tin paokara mou vlamenna xristianopoula!

στις 08/12/2013 19:11
θα ερθουν τα χρονια που θα παθετε σαν την γιουβε και χειροτερα μαλακισμενα.να ατ περιμενετε.

Περιφανια!!!!!

Αντισταση

Ονειρο

Κατακτηση

εναντιων ολων σας.ΓΑΜΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΣΑΣ

στις 08/12/2013 19:13
PAIXAME MPALARA EIXAME 30 TELIKES 21 CORNER 1 DOKARI!!MPRAVW OMADARA MOU!!IVAN PARE TIN OMADA FIGE APO TIN SOUPER LIGDA GAMW TON OLIMPILAGO SAS MONO ME TOUS DIETITES!!!DEN KSENERONOUME POTE!!KAI O TZORVAS TO PAIXNIDI TIS ZWIS TOU SIMERA TO EKANE ELEOS!!GAMW TIN EPO KAI TIN SOUPER LIGDA!!

στις 08/12/2013 19:14
KAI 1 LANTHASMENA AKYROMENO GOAL YOU NECID!!!

στις 08/12/2013 19:32
ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΚΑΡΝΤΑΣΙΑ,ΕΔΩ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ Η ΑΕΚ ΙΣΟΠΑΛΙΑ ΕΦΕΡΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ ΒΑΡΗΣ (ΞΕΡΕΤΕ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΧΑΣΑΠΟΤΑΒΕΡΝΕΣ).

στις 08/12/2013 20:02
Μπορει το πρωταθλημα...

Ενταξει,μαλακιες λεω...

στις 08/12/2013 20:24
mas akirosan to goal tou nesint

στις 08/12/2013 20:52
PAIDIA ESEIS KOROIDEUETE OSO THELETE AMA VLEPATE TO MATCH OMOS THA VLEPATE TI MPALARA PAIKSAME SIMERA!!

στις 08/12/2013 22:30
Ο ΠΑΟΚ για πρωταθλημα δεν ειναι ακομα. Εχει Προπονηταρα και μερικους πολυ καλους παικτες αλλα ομαδα που να νικαει τους διαιτητες ακομα δεν εχει. Οποτε προς το παρον (και για τα επομενα χρονια) ο Ολυμπιακος θα ειναι κορυφη. (Στην Ελλαδα μονο, γιατι στο τσου λου μονο τσιμπουκια ξερει να κανει). Α ρε πουστη μακαρι να πεσετε με Ατλετικο στους 16 και να μην εχετε Ρομπερτο...ΤΟΤΕ ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΤΣΟΝΤΑ!

στις 09/12/2013 01:06
teacher na sou thimiso oti prin 1 mina sas katsame 4....

στις 09/12/2013 01:49
Εύχομαι μόνο να μην κάνει ο Ιβαν καμμια μλκ το καλοκαιρι και πειραματίζεται με προπονητές.

Χώστε χρόνο στην ομάδα σας και μην σας αγχώνει ο μαρινάκης.Σιγα σιγα θα στηθεί η ομάδα και θα φυσάει το επόμενο χρόνο

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.