Σούπερ Λιγκ: Ζορίστηκε αλλά κέρδισε ο Ολυμπιακός

Σούπερ Λιγκ: Ζορίστηκε αλλά κέρδισε ο Ολυμπιακός

Αφορά τον αγώνα ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΑΝΤΕΡΛΕΧΤ


Ο Ολυμπιακός, έχοντας το μυαλό του στην Άντερλεχτ, δυσκολεύτηκε αρκετά κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης, ωστόσο κατάφερε να πάρει τη νίκη με 2-0 στο «Καραϊσκάκη» χάρη στο εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ντομίνγκιεζ (74’) και το γκολ του Ολαϊτάν (89'). Δοκάρι στο 88’ο Βάις, διαμαρτυρίες για το πέναλτι από τους φιλοξενούμενους.

Ο Μίτσελ παρέταξε τους «ερυθρόλευκους» με αρκετές αλλαγές ενόψει της κρίσιμης αναμέτρησης με την Άντερλεχτ την Τρίτη για το Τσάμπιονς Λιγκ, κάτι που έφερε τους γηπεδούχους να εμφανίσουν προβληματικό πρόσωπο, καθώς δυσκολεύτηκαν αρκετά να βρουν λύσεις για να διασπάσουν την άμυνα του Αστέρα.

Μάλιστα, το πρώτο ημίχρονο κύλησε σχετικά ήρεμα για τους Αρκάδες, καθώς πλην δύο μακρινών σουτ του Τσόρι και μία κεφαλιά του Φουστέρ, ο Ολυμπιακός δεν κατάφερε να απειλήσει σημαντικά την εστία του Ερνάντεζ, με τον Σέποβιτς που ξεκίνησε βασικός να μην μπορούσε να κάνει τη διαφορά.

Στην επανάληψη, οι «ερυθρόλευκοι» ξεκίνησαν δυναμικά, καθώς στο 48’ χάθηκε μεγάλη ευκαιρία, με τον Χερνάντεζ να σταματάει από τα δύο μέτρα τον Παπαδόπουλο!

Οι γηπεδούχοι συνέχιζαν το πρέσινγκ, το οποίο δεν απέδιδε καρπούς, καθώς ο Αστέρας ήταν εξαιρετικά στημένος και δεν άφηνε ελεύθερους χώρους. Ωστόσο στο 73’ ο Ολαιτάν που μπήκε ως αλλαγή, γύρισε στον Βάις και αυτός κέρδισε πέναλτι από ανατροπή του Ζησόπουλου, με τους φιλοξενούμενους να διαμαρτύρονταν έντονα στον διαιτητή για την απόφαση.

Ο κορυφαίος της αναμέτρησης Τσόρι Ντομίνγκεζ εκτέλεσε εύστοχα στο 74’ για το 1-0 ανοίγοντας τον δρόμο προς τη νίκη, η οποία «σφραγίστηκε» στο 89’ με τον Όλαίτάν να κάνει το 2-0, ενώ ένα λεπτό νωρίτερα ο Βάις είχε δοκάρι.

Έτσι, ο Ολυμπιακός κατάφερε να διευρύνει –προσωρινά- τη διαφορά του στους 9 βαθμούς από τον ΠΑΟΚ, και πλέον μπορεί να σκέφτεται τον «τελικό» με την Άντερελχτ.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων


Ολυμπιακός (Μίτσελ): Ρομπέρτο, Τόρες (46' Παπάζογλου), Αβραάμ, Σιόβας, Χολέμπας, Μασάντο, Σάμαρης, Κάμπελ, Φουστέρ (60' Βάις), Ντομίνγκες, Σέποβιτς (69' Ολαϊτάν).

Αστέρας Τρίπολης (Στάικος Βεργέτης): Ερνάντες, Μουνάφο, Ουσέρο, Ζησόπουλος, Καράσκο, Χουάνμα (70' Μπακασέτας), Ναβάρο (87' Ουρτάδο), Λούι, Γκοϊάν, Κοντοές, Εντό (81' Κάφα).




Στοιχεία για τον αγώνα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΑΝΤΕΡΛΕΧΤ
1Χ2OverUnderX2
1.254.858.501.502.003.09
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
1.552.607.001.701.75
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
4.252.002.409.00

Σχολιασμός

21 σχόλια:

στις 07/12/2013 22:03
ΑΝΤΕΡΛΕΧΤ ΕΤΟΙΜΑΣΟΥ ΕΡΧΕΤΕ Η ΣΕΙΡΑ ΣΟΥ!!

-7-

στις 07/12/2013 22:15
o diatitis eide oti o olumpiakos zorizotane kai eipe na dwsei ena penalnti,mpas kai skorarei o gauros

στις 07/12/2013 22:52
Άσε μας ρε κολόγαυρε μόνο με πέναλτι κερδίσεις

στις 07/12/2013 23:36
na dwsoume sigxaritiria kai pali stin olympiakara mas kai as tou euxithoume kali epityxia me anterlex.

OLYMPIAKARA MOU KANE MAS KAI PALI PERHFANOUS.OLOI OI APANTAXOU ELLHNES EINAI MAZI SOU

στις 08/12/2013 00:28
Τι να πω, εσεις οι γαυροι δεν βλεπετε μπροστα σας! Ο μαρινακης εχει τα αρχ@@@α να πει οτι η διαιτησια ηταν εγκλημα κατα της ελλαδος?

στις 08/12/2013 00:44
Του βαις της βουτια , θα την ζηλευε και ο στελιος γιαννακοπουλος!

στις 08/12/2013 00:53
εγω προσωπικα το ματς δεν το ειδα αλλα ευχομαι καλη τυχη στην ομαδα εναντια στην αντερλεχτ

στις 08/12/2013 01:02
λαθος τιτλος.ο σωστος ειναι"ζοριστικε,εκλασε,επεσε,πηρε πεναλντυ ο απογονος του στολου"

στις 08/12/2013 01:20
PENALTY ITANE MALAKES SKASTE

στις 08/12/2013 02:24
PALI TA IDIA OPWS KAI ME TO KUPELLO GAMW TO XRISTO SAS KAI TN PANAGIA SAS ALHTES VRWMIRIDES TO MOUNI TI MANA SAS

στις 08/12/2013 02:24
MIA ZWH POUTANES THA EISTE ANTERLEX PAME DIPLARA

στις 08/12/2013 02:44
ΣΟΥΠΕΡΛΙΓΔΑ ΚΑΙ ΕΛΛΑΔΙΣΤΑΝ ΖΗΤΩ!

στις 08/12/2013 10:44
poutanas gioi olympiakoi paliomounopana pou mono me penalty kerdizete mpastardia....pame re anterlect GAMA tous to mouni ths manas tous na pane st anathema!!!!

στις 08/12/2013 10:54
E,ρε κατι ζορικλες...

Γαμα τους θρυλε,να σφιχτουν ολοι!!!!!!!!

στις 08/12/2013 11:25
Με χ και 2 τον ολυμπιακο σε πληρη διπλη εχασα μονο τον διαιτιτη του αγωνα γιατι το ματσ ηταν σηγουρο χ εαν δεν εδινε το μαιμουδιστικο πεναλτι και ετσι εχασα με 9,60 να κερδισω 1253 ευρω εσχος με τον ξευτιλα

στις 08/12/2013 11:42
ΠΟΣΟ ΣΑΣ ΠΟΝΑΕΙ Ο ΘΡΥΛΟΣ.Ο Ο ΟΡΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΠΕΝΑΛΝΤΥ ΗΤΑΝ.ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΑΘΗΣΤΕ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΝΑ ΘΑΥΜΑΖΕΤΕ ΤΟΝ ΘΡΥΛΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟΥΣ `16...

στις 08/12/2013 11:52
ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ Κ ΤΟ ΠΕΝΑΛΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΔΙΝΕ ΘΑ ΕΛΗΓΕ 1-0

ΤΟ ΕΙΔΑ ΤΟ ΠΕΝΑΛΤΙ

ΕΠΕΣΕ Ο ΑΛΛΟς ΠΡΩΤΑ Κ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ ΕΒΑΛΕ ΠΟΔΙ Ο ΑΛΛΟς

ΔΥΣΚΟΛΗ ΦΑΣΗ Ο ΔΙΑΙΤΗΤΗς ΔΕ ΠΡΟΣΕΞΑ ΤΙ ΟΡΑΤΟΤΗΤΑ ΕΙΧΕ

ΑΛΛΑ ΑΜΑ ΕΙΧΕ ΤΗ ΣΩΣΤΗ Κ ΗΤΑΝ ΚΑΛΟς ΔΙΑΙΤΗΤΗς ΔΕ ΘΑ ΕΔΙΝΕ ΤΠΤ

ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΑΝΤΙΡΡΗΣΗ Ας ΤΟ ΔΟΥΝ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΣΤΟ ΓΚΟΛ ΧΩΡΙς ΣΥΝΟΡΑ

στις 08/12/2013 12:46
euxome thn trith na apoklisth milame h kseftila

στις 08/12/2013 12:53
magkes pragmatika aporw me o orismenous edw mesa.to miso sas gia ton olympiako den sas afinei na deite ena OLOKATHARO PENALTY.toso katharo penalty exei na dwthei sta ellinika gipeda apo ton kairo tou steliou giannakopoulou.gi afto afiste tis malakies kai deite na sas koitaxei kanenas giatros kyrios sto mualo.an den mporei na sas voithisei sas euxomai o theos na sas sigxorisei kai na sa voithisei na ginetai kala...

στις 08/12/2013 16:35
prasinos με ποιον πεζετε ρε??

Βλακα!

στις 08/12/2013 19:05
ΠΑΜΕ ΑΝΤΕΡΛΕΧΤ ΓΑΜΗΣΤΕ ΤΑ ΛΑΜΟΓΙΑ ΤΟΥ ΜΑΡΙΝΑΚΗ....Ωραίο πεναλτυ μαλακές

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.