«Άλωσε» το «Όλντ Τράφορντ» και η Νιούκαστλ!

«Άλωσε» το «Όλντ Τράφορντ» και η Νιούκαστλ!



Δεν λέει να συνέλθει η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ καθώς μετά την Έβερτον, και η Νιούκαστλ πήρε «διπλό» με 1-0 στο «Όλντ Τράφορντ» και πλέον οι «κόκκινοι διάβολοι» κινδυνεύουν να βρεθούν στο -15 από την κορυφή!

Η κατρακύλα συνεχίζεται για την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, καθώς οι πρωταθλητές Αγγλίας απογοήτευσαν ξανά, αυτή τη φορά κόντρα στη Νιούκαστλ, η οποία κατάφερε να πάρει τη νίκη με 1-0 χάρη στο τέρμα του Γιοάν Καμπάιγ στο 61ο λεπτό.

Μάλιστα αυτή ήταν η πρώτη νίκη της Νιούκαστλ στο «Όλντ Τράφορντ» από το 1972 (!), ενώ η Γιουνάιτεντ είχε έντεκα χρόνια να χάσει δύο σερί ματς στην έδρα της!

Πλέον τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα για την ομάδα του Ντέιβιντ Μόγιες, καθώς σε περίπτωση νίκης της Άρσεναλ, η Γιουνάιτεντ θα βρεθεί στο -15 από την κορυφή, ενώ παράλληλα τα πράγματα δυσκολεύουν όσον αφορά την τετράδα και το εισιτήριο για το Τσάμπιονς Λιγκ.

Αντίθετα, η Νιούκαστλ επέστρεψε στις νίκες μετά την ήττα από τη Σουόνσι μεσοβδόμαδα (3-0) και πέρασε στην 6η θέση με 26 βαθμούς, έναν μακριά από την τετράδα.




Στοιχεία για τον αγώνα: ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ Γ. - ΣΑΧΤΑΡ ΝΤΟΝΕΤΣΚ
1Χ2OverUnder1X12X2
1.853.453.451.551.901.21.21.72
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
2.402.003.751.452.10
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
3.751.902.6010.00

Σχολιασμός

15 σχόλια:

στις 07/12/2013 17:15
Χαχαχαχαχαχαχαχα

Liverpool!!!!!!!

στις 07/12/2013 17:27
ντροπη διωξτε τον!!

στις 07/12/2013 17:35
Αυτη η ΜU,δεν μπορει το πρωταθλημα..

Αμα διωξει τον Μογιες,κατι κανει..

στις 07/12/2013 17:35
ΕΑΝ ΔΕΝ ΦΥΓΕΙ Ο ΜΟΓΕΣ ΘΑ ΠΕΣΕΙ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Η ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΠΑΜΕ

στις 07/12/2013 17:38
χααχαχαχ που πας ρε γιουναιτετ χωρις ομαδα να παρεις πρωταθλημα

στις 07/12/2013 18:05
an den eixe omada den tha nikuse leverkouzen 5-0!

στις 07/12/2013 18:28
xa0ax0x0ax0ax0ax0xa0xa0 gtp manchester united pou pate me teteia omada ?? opws pate 8a meinete kai ektos eurwphs xa0ax0xa0ax0ax0

στις 07/12/2013 18:30
Βαλε το σημα της Liverpool ρε..:P

στις 07/12/2013 18:32
xaxaxaxaxaxaxaxa!!!!!!!!!!!!!!!kala na pathoune ta kafeneiaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!pame mwrh chelsea prwtathlhma fetos!!!!!!!!!!!!!!!kleise stomata!!

στις 07/12/2013 18:58
Καλοοο.....

στις 07/12/2013 19:42
Αρσεναλ μονο

στις 07/12/2013 20:00
poso axrhstoi merikoi? me afthn thn omada phge treno persi...logiko na fernei tetoia apotelesmata... @d.drogba tzampa xarhkes giati exases...

στις 07/12/2013 20:16
xaxaxaxaxaxa are united!!! dn 8a katsei poly o moyes akoma

στις 07/12/2013 21:38
eytixos

στις 07/12/2013 22:35
Ρε αρσεναλ...λεμε.. και αυριο νικη επι της δυνατης εβερτον

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.