Φαλκάο: «Πρέπει να αφοσιωθούμε στην Ελλάδα»

Φαλκάο: «Πρέπει να αφοσιωθούμε στην Ελλάδα»



Ισορροπημένο χαρακτήρισε τον όμιλο με Ελλάδα, Ακτή Ελεφαντοστού και Ιαπωνία ο Ρανταμέλ Φαλκάο ο οποίος δήλωσε πως η Κολομβία θα πρέπει να προσέξει το πρώτο παιχνίδι με την Εθνική μας ομάδα.

Η Κολομβία αντιμετωπίζει στην πρεμιέρα του ομίλου το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα και ο Φαλκάο τόνισε πως ομάδα του πρέπει να επικεντρωθεί στη συγκεκριμένη αναμέτρηση και να μην προτρέχει:

«Πρέπει να αφοσιωθούμε στο πρώτο ματς παιχνίδι στον όμιλο με την Ελλάδα. Αυτό είναι το άμεσο ενδιαφέρον μας και θα πρέπει να φερθούμε έξυπνα στο Παγκόσμιο Κύπελλο.

Είναι μια κλήρωση που μας έφερε σε έναν ισορροπημένο όμιλο, αλλά πιστεύω πως έχουμε μία πολύ καλή ομάδα με σπουδαίους παίκτες και μπορούμε να προχωρήσουμε σε αυτή τη διοργάνωση
».



Ομάδες που αφορά: ΚΟΛΟΜΒΙΑ, ΕΛΛΑΔΑ

Σχολιασμός

30 σχόλια:

στις 07/12/2013 04:54
gamise tous olous falcao paixtara

στις 07/12/2013 05:12
eisai malakas me diploma larissa ole elassss kai telos pame stous 16

στις 07/12/2013 06:03
μονο εσενα εχει φαλκαο μου η κολομβια...αλλιως θα ηταν μια απλη ομαδα θα ηταν χωρις κατι σπουδαιο στην επιθεση! φυσικα και πρεπει οι διεθνης μας να δωσουν προσοχη στον φαλκαο οπου ειναι το υσχιρο οπλο των κολομβιανων,αλλα και στα αλλα παιχνιδια μας δεν πρεπει να πεταξουν τα μυαλα μας..ο ομιλος ειναι πολυ δυσκολος ποσο μαλλον εαν υποτιμουμε τον αντιπαλο μας...εχουμε χρονο ακομα μεχρι να μπουμε στο κλιμα του μουντιαλ,πρεπει ο σαντος να τους βαλει στον σωστο δρομο μελετωντας τους αντιπαλους μας.

στις 07/12/2013 06:03
αλλα καταταλα αγαπαμε φαλκαο οπως κ να χει :3

στις 07/12/2013 09:12
Θα νικήσουμε την κολομβία και δεν θα πάρει χαμπάρι ο Φαλκάο(παικτάρας)

στις 07/12/2013 09:35
Παμε Ελλαδαρα!!!!

στις 07/12/2013 10:39
GERA ELLAS!

στις 07/12/2013 11:22
ναι ρε μόνο τον φαλκάο έχει η κολομβία...

το δεκάρι της μονακό τζέιμς ροντρίγκες παίζει αλλού...

οι γκουαρδάδο και γκουαρίν των φιορεντίνα και ιντερ αντίστοιχα είναι άμπαλοι...σιγά τους παίχτες!

και ποιος ζούνιγκα και ποιος αρμέρο...σιγά τα μπακ...εμείς έχουμε τον τιτανομέγιστο χολέμπας που θα τους κάνει μια χαψιά!

τα θέλετε και τα γράφετε ή απλά σας ξεφεύγουν...πρόβατα!

στις 07/12/2013 11:31
ειδα ολοθσ τους αγονες της κολομβιας η ταχυτητες που παιζουν ειναι ασυλιπτες για τα δικα μας δεδομενα μεχρι να μπουν στο γηπεδο θα εχουν φαει 10 γκολ κακα τα ψεματα βρισκονται με κλειστα ματια και τρεχουν 10 φορεσς πιο πολυ απο εμας

στις 07/12/2013 11:47
Αλλο να δουλευης με καρβουνο και αλλο με Jet

στις 07/12/2013 12:06
exoume pexi kai me kaliteres omades diskola ta pragmata alla oxi oti eimaste xegrameni kaneis den xeri pisti xriazete ellas gera stous 16 gia proti fora.xipnate reeeeee ellines eimaste min to xexnate poteeeeeee

στις 07/12/2013 12:09
fobou tous ellines,,,,,to exoun apodixi poles foress

στις 07/12/2013 12:44
martzinez,FALCAO,rodrigez,guarin....

στις 07/12/2013 13:25
ΖΑΠΑΤΑ ΜΙΛΑΝ ???

στις 07/12/2013 13:36
fetos tha fame tin pio dinati poutsa !!

στις 07/12/2013 13:39
Larissa-Ole tourkosporos eisai? mounopano e mounopano

στις 07/12/2013 14:58
Larissa - Ole, είσαι ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ μαλάκας!!!!!!! ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΛΕΜΕ!!! ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΓΙΑ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΣΟΥ!!!

στις 07/12/2013 16:31
βασικά παιδάκι που δεν ξέρεις και να εκφράζεσαι αλλά μόνο βρίζεις γιατί δεν ξέρεις να μιλάς...

πρώτον ο επιθετικός της πόρτο που λες είναι ο τζάκσον μαρτίνεθ όχι ο ροντρίγκεζ!δεν υπάρχει ροντρίγκεζ στην πόρτο μικρέ μου ασχετούλη!

εγώ μιλάω για το επιθετικό χαφ της μονακό τζέιμς ροντρίγκες που απλά εκ παραδρομής έγραψα πόρτο!

όταν μάθεις τα βασικά έλα να μου ξαναμιλήσεις!!!

στις 07/12/2013 16:32
όσο για τα 2 μπακ της κολομβίας μάλλον γελάμε με αυτά που γράφεις εσύ!

έχω τελειώσει δημοσιογραφία και κάτι γατάκια σαν εσένα τα θέλω για πρωινό!

μάθε να μιλάς μάθε να ξεχωρίζεις τους παίχτες και μετά έλα να μας πουλήσεις υφάκι...στόκε!!!

στις 07/12/2013 16:37
DYSKOLOS SXETIKA OMILOS MAKARI NA MAS VGEI TO PRWTO PAIXNIDI TOTE META YPARXOUN ELPIDES

στις 07/12/2013 16:50
έρχομαι να στο πω κι από κοντά αν θέλεις..

μάθε να μιλάς που θα μας την πεις χθεσινό σκατό!

τα φιλάκια ήταν ειρωνικά τρελό αγόρι...

και δεν έχω λάπτοπ!

άντε γαμήσου τώρα...

στις 07/12/2013 17:09
καλά πάρε τα χάπια σου τώρα μην πάθεις τίποτα και άσε τη παναγία ήσυχη.

δεν σου φταίει σε κάτι!

και δυστυχώς για σένα δεν είμαι άνεργος!

την γκαβλάντα μου κάνω εδώ μέσα αν δεν το έχεις καταλάβει!

και μεταξύ μας θα μου κλάσεις τ' αρχίδια....

στις 07/12/2013 17:38
σωπα ρε christo δλδ σε λιγο θα παρεις την θεση του σωτηρακοπουλου εσυ!! los mas grande periodista!!

στις 07/12/2013 17:57
εσένα με τα 85.000 προφίλ ποιος σου μίλησε!

στις 07/12/2013 18:00
άρχισε να βρίζει κάποιον χωρίς να τον ξέρει για κάτι που νόμιζε τελικά ότι έκανα λάθος!

με αποκάλεσε μαλάκα και άσχετο ενώ όπως φάνηκε ο άσχετος ήταν αυτός!

και λάθος να είχα κάνει που όπως φάνηκε δεν έκανα δεν είχε δικαίωμα να βρίσει!

όσο για την ειρωνεία σου εγώ δεν είπα τίποτα παραπάνω απ' το ότι ξέρω το αντικείμενο γιατί το έχω σπουδάσει!

στις 07/12/2013 18:27
Θα σου πω κάτι Χρήστο, διότι έχουμε σπουδάσει το ίδιο αντικείμενο και ξέρω πως λειτουργεί ο χώρος.

Το ότι αποφοίτησες εσύ ή εγώ ή ο οποιοσδήποτε από μια σχολή δημοσιογραφίας δεν σημαίνει ότι αυτόματα γινόμαστε γνώστες του αντικειμένου, δίοτι όπως καλά ξέρεις στο χώρο μας υπάρχουν πολλοί κάφροι και μιζαδόροι δημοσιογράφοι που δεν έχουν ιδέα του επαγγέλματος ωστόσο γράφουν σε έντυπα ή ηλεκτρονικά μέσα.

Τέλος, ο δημοσιογράφος γράφοντας ή λέγοντας κάτι ξέρει πως θα κριθεί από τους αναγνώστες του, που το μορφωτικό τους επίπεδο διαφέρει, με το να απαντάς στην αρνητική κριτική με το ίδιο ύφος αυτού που στην ασκεί, δεν σε τιμάει.

Φιλικά στα λέω αυτά, μην παρεξηγηθώ.

στις 07/12/2013 18:36
δεκτό αυτό που λες και σ' ευχαριστώ για την παρατήρησή σου μόνο που εδώ μέσα δεν ασκώ το επάγγελμά μου ούτε κρίθηκα για την άποψή μου!

δεν είπα ότι είμαι γνώστης του αντικειμένου!

απλά στην προκειμένη περίπτωση ξέρω τους παίχτες και τις ομάδες που αγωνίζονται στις οποίες αναφέρθηκα!

στις 07/12/2013 18:55
Εννοείται πως ο καθένας εδώ μέσα δεν γράφει με βάση το επάγγελμα του και όλοι έχουν ελευθερία στο λόγο, απλά εσύ έπρεπε να ήσουν πιο προσεκτικός στο διάλογο που είχες λόγω του επαγγέλματος σου.

Επί του θέματος, συμφωνώ μαζί σου, η Κολομβία σε όλες τις γραμμές είναι καλή ομάδα.

Καλή συνέχεια.

στις 07/12/2013 19:16
PIPES KAI MALAKIES

στις 20/12/2013 17:19
ΑΚΟΥΣΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΠΩΣ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ Η ΕΛΛΑΔΑ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ 1-1ΜΕ ΚΟΛΟΜΒΙΑ ΚΙΑ 2 ΝΙΚΕΣ ΜΕ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΕΡΙΤΑ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΕΛΛΑΔΑΡΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΑΣΕ ΕΧΕΙΣ ΕΜΑΣ ΣΤΟ ΠΛΕΥΡΑ ΣΟΥ

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.