Πριμέρα Ντιβιζιόν: Λείπει ο Ρονάλντο, «καθαρίζει» ο Μπέιλ

Πριμέρα Ντιβιζιόν: Λείπει ο Ρονάλντο, «καθαρίζει» ο Μπέιλ



Τι και εάν έλειπε ο Κριστιάνο Ρονάλντο; Ο Γκάρεθ Μπέιλ πετυχαίνοντας χατ-τρικ, οδήγησε τη Ρεάλ σε εμφατική νίκη με 4-0 απέναντι στη Βαγιαδολίδ στο «Μπερναμπέου».

Ο Ουαλός μεσοεπιθετικός στην καλύτερη του εμφάνιση με τη φανέλας της «βασίλισσας», κάλυψε επάξια το κενό του Ρονάλντο, καθώς με προσωπικό χατ-τρικ (33’, 64’, 89’), ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής στη νίκη της ομάδας του με 4-0 επί της Βαγιαδολίδ.

Μάλιστα ο 25χρονος έδωσε και την ασίστ για το γκολ του Μπενζεμά στο 36’, επιτρέποντας στην Ρεάλ να μειώσει στους τρεις τη διαφορά της από Ατλέτικο Μαδρίτης και Μπαρτσελόνα, με τη δεύτερη βέβαια να έχει παιχνίδι λιγότερο, καθώς την Κυριακή αντιμετωπίζει την Μπιλμπάο στο «Σαν Μαμές».

Στα άλλα παιχνίδια, η Θέλτα παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ κόντρα στην Αλμερία, έφερε… τούμπα το ματς παίρνοντας τη νίκη με 3-1 στο Βίγκο.

Ανατροπή πέτυχε και η Σοσιεδάδ η οποία έχανε με 1-0 στην έδρα της Εσπανιόλ, ωστόσο με το τέρμα του Γκρίζμαν (69’) και το αυτογκόλ του Στουάνι (88’), κατάφερε να αποδράσει με τη νίκη (2-1) από το Κορνέλα-Ελ Πρατ!



Ομάδες που αφορά: ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ, ΜΠΙΛΜΠΑΟ

Σχολιασμός

10 σχόλια:

στις 01/12/2013 01:11
apisteutos itan o bale simera

στις 01/12/2013 03:47
arxise na pairnei mpros i mhxanh :p

στις 01/12/2013 11:12
o mpail fortsare!!!!

στις 01/12/2013 13:44
NAI ME THN VAGIADOLID EPAIZE OXI ME KAMIA SPOYDAIA OMADA !!!

στις 01/12/2013 15:14
ti 8a elege o barcelonakos.... neymar o boutas!

στις 01/12/2013 15:23
ΠΡΩΤΟ ΧΑΤ-ΤΡΙΚ ΚΑΙ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΑ..

στις 01/12/2013 18:10
BALE FOR EVER

στις 02/12/2013 00:04
kwsta agori mou koita pou exases shmera giati erxontai kai alles poutses.petyxes mia real sthn arxh pou htan xali mauro kai to eixa pei kai edw mesa gia na mhn 3exniomaste pou me to zori nikouse thn thelta.omws siga siga o antseloti pernaei thn filosofia tou kai akoma kai anti real na eisai to vlepeis oti se kathe mats einai olo kai kalyterh omada.den lew oti h vagiadolid einai to megathirio kafeneio einai brosta sthn real alla lew oti an h real synexisei na ginetai se kathe mats olo kai kalytrerh tote isws fetos sikwsoume to 10 giati to prwtathlima to pisteuw oti kata 90% einai diko mas.o xronos tha dei3ei

στις 02/12/2013 01:27
kane re kosta dikio exis siga me vagiadolid siga me tin galata ekane matsara siga me tin sevili evale 2 k poli kalo mats sti giuve siga pali skorare exis dikio den kni tpt ampalos ala den mas ipes o neymar ti kani pou ine egine i metagrafi ton pirate mipos ine akoma sti santos gt den akougete oxaoxaooaxoax axristi ampali re ti napis me ti malakia sto stoma

στις 02/12/2013 12:43
grapi o kostas paizei mallon mono pro sto easy me thn barcelona kai vlepei alla mats

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.