Πρέμιερ Λιγκ: Πλήγωσε ξανά την Άρσεναλ ο Φαν Πέρσι

Πρέμιερ Λιγκ: Πλήγωσε ξανά την Άρσεναλ ο Φαν Πέρσι

Αφορά τον αγώνα ΚΑΡΝΤΙΦ - ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ Γ.


Με γκολ του πρώην «κανονιέρη», Ρόμπιν Φαν Πέρσι, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επικράτησε με 1-0 της Άρσεναλ στο «Όλντ Τράφορντ» και μπήκε δυνατά στη μάχη για τον τίτλο, ανεβαίνοντας στην 5η θέση της βαθμολογίας.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ήταν η νικήτρια στο ντέρμπι της αγωνιστικής, καθώς με εξαιρετική κεφαλιά του Φαν Πέρσι στο 23ο λεπτό, κέρδισε με 1-0 την Άρσεναλ και μείωσε στους 5 βαθμούς της διαφορά της από την κορυφή της βαθμολογίας.

Ο Ολλανδός επιθετικός πέτυχε γκολ σε τρίτο σερί ματς πρωταθλήματος κόντρα στην Άρσεναλ και το πανηγύρισε έξαλλα, με αποτέλεσμα να γνωρίσει τις αποδοκιμασίες από τους φίλους των «κανονιέρηδων» που βρίσκονταν στις εξέδρες του «Όλντ Τράφορντ».

Από την άλλη, η Άρσεναλ βρέθηκε σε άσχημη μέρα καθώς δεν κατάφερε να γίνει απειλητική με αποτέλεσμα να γνωρίσει την 2η ήττα της στο πρωτάθλημα, και πλέον βρίσκεται μόλις στο +2 από τη δεύτερη Λίβερπουλ.

Στο άλλο παιχνίδι της ημέρας, Σουόνσι και Στόουκ ήρθαν ισόπαλες 3-3 στο «Λίμπερτι», σε ένα χορταστικό ματς, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν προβάδισμα δύο τερμάτων μέχρι το 25’, τους γηπεδούχους να κάνουν την ανατροπή στην επανάληψη, παίρνοντας το προβάδισμα στο 86’ με τον Μπόνι, ωστόσο ο Άνταμ με πέναλτι στο 90+6’ ισοφάρισε για το τελικό αποτέλεσμα!




Στοιχεία για τον αγώνα: ΚΑΡΝΤΙΦ - ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ Γ.
1Χ2OverUnder1X12
5.003.751.501.651.802.141.15
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
4.752.151.951.651.80
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
3.401.802.9012.50

Σχολιασμός

11 σχόλια:

στις 10/11/2013 20:58
ETSI MWRH UNITED! EKLEISES STOMATA!! VAN PERSIE GKOLARA!

στις 10/11/2013 21:30
TELIKA KALA ELEGE O ROONEY

στις 10/11/2013 21:54
kwsta den tha sou pw kati apla prin vgalete thn barcelona thn arsenal kai kati alles prwtathlitries skefteite einai noemvrios arxes akoma mono auto

στις 10/11/2013 22:24
βλάκα Van pesrie έτσι έχασε έδαφος η Άρσεναλ πλήγωσες την πρώην ομάδα σου

στις 10/11/2013 22:38
otan akous sfyrigmata kai vrisies enantiwn sou...me to dikio tou na panygirhsei...(8 xronia sthn Arsenal 0 titlous)

στις 10/11/2013 23:24
Kαθηστερημένο γίδι είσαι και ναι αυτογκόλ να έβαζε πιο καλά θα ήταν ,τι καλά "τέλεια" άκους εκεί(αλλά στα @@@ δεν υποστηρίζω Άρσεναλ)

στις 10/11/2013 23:33
ti les re 22222 eisai kai real dld ti tha eprepe na kanei na mhn pai3ei afou gidi ton aneuazan gidi ton kateuazan kala tous ekane otan o rounei elege to prwtathlima exei dromo kapoioi eixan dwsei ton titlo sthn arsenal kai sthn italia sthn roma gia na mhn 3exniomaste

στις 11/11/2013 01:05
re file o van persie eixe pei oti upostirizei arsenal apo mikros osa xronia itan ekei den edeikse tipota to idiaitero kai meta apo mia poly kalh xronia paei stin united stin pio misiti omada gia tin arsenal!!!

kai afou efage pou efage vrisidi molis evale goal panugirize san trelos! e ti na peis dhladh an autos den einai o orismos tou mounopanoy poios einai dhladh???

στις 11/11/2013 01:07
k enw eixe pei oti den tha panygirisei se periptwsei pou scorarei enantiwn tis arsenal!

στις 11/11/2013 01:07
alla auto pou eipe o 2.2.2.2.2 itan entelws akuro

στις 11/11/2013 19:59
pineaple milas swsta file alla exei faei toso vrisidi re file pou ok kai na thes den se afinoun na agiaseis

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.