Γιουρόπα Λιγκ: Έχασε την ευκαιρία ο ΠΑΟΚ

Γιουρόπα Λιγκ: Έχασε την ευκαιρία ο ΠΑΟΚ

Αφορά τον αγώνα ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΑΟΚ


Ο ΠΑΟΚ προβλημάτισε κόντρα στην Μακάμπι Χάιφα, μένοντας στο 0-0 στο Ισραήλ και έχασε έτσι την ευκαιρία να πανηγυρίσει από τώρα την πρόκριση για τους «32» του Γιουρόπα Λιγκ. Είχαν δοκάρι οι γηπεδούχοι, τραυματίστηκε ο Χακόμπο.

Ο «δικέφαλος του Βορρά» ήταν κακός, καθώς πλην μιας ευκαιρίας του Στόχ στο φινάλε του πρώτου μέρους, δεν κατάφερε να απειλήσει ιδιαίτερα τους Ισραηλινούς, οι οποίοι είχαν ευκαιρίες να πάρουν την νίκη στην επανάληψη, με καλύτερη το δοκάρι του Έζρα στο 67’.

Ωστόσο, η ομάδα του Χουμπ Στέφενς κατάφερε να φύγει με τον βαθμό της ισοπαλίας, με αποτέλεσμα να παραμείνει στην πρώτη θέση της βαθμολογίας με 8 βαθμούς, ισοβαθμώντας με την Άλκμααρ που κέρδισε με 1-0 την Σαχτέρ.

Πλέον, ο ΠΑΟΚ ταξιδεύει στο Καζακστάν, όπου και με ισοπαλία κόντρα στη Σαχτέρ, «κλειδώνει» την πρόκριση στην επόμενη φάση.

Τραυματίστηκε στα τελευταία λεπτά ο Χακόμπο και η κατάσταση του θα εκτιμηθεί ενόψει του ντέρμπι με τον Ολυμπιακό στο «Καραισκάκη».

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Μακάμπι Χάιφα: Σαράνοφ, Μεσουμάρ, Τουάθα, Φαλάς, Κεϊνάν, Μπόκολι, Αμπουκράτ, Βέρεντ (58’ Ράγιος), Ντλοβου (79’ Ράιγιαν), Εζρά, Γκοζλάν (46’ Αμπουχατζίρα).

ΠΑΟΚ: Χακόμπο, Σκόνδρας, Κατσουράνης, Κατσικάς, Τζαβέλλας, Λάζαρ, Τζιόλης, Λούκας (89’ Λίνο), Νίνης (62’ Σαλπιγγίδης), Στοχ (68’ Ολίσε), Αθανασιάδης.

Η βαθμολογία:

1. ΠΑΟΚ 8

2. Άλκμααρ 8

3. Σαχτέρ Καραγκάντι 2

4. Μακάμπι Χάιφα 2




Στοιχεία για τον αγώνα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΑΟΚ
1Χ2OverUnder1X12X2
1.653.405.001.801.651.111.242.02
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
2.151.954.751.701.75
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
2.901.803.2517.00

Σχολιασμός

25 σχόλια:

στις 08/11/2013 00:13
ποια ευκαιρια εχασε ο ΠΑΟΚ;για το Χ ΠΗΓΕ,το πήρε ξεκούραστα και χωρις να ιδρώσει

στις 08/11/2013 00:26
Θα συμφωνησω με το dimis....Ο ΠΑΟΚ πηγε για να μην χάσει,εκτός κι αν έβλεπα άλλο παιχνίδι φίλε αρθρογράφε...

στις 08/11/2013 00:43
Ναι δεν ιδρωσε αλλα εμεις τυφλωθηκαμε,δεν το λες και ανετα να σερνοντε απ το πρωτο ημιχρονο παικτες που ξεκουραστηκαν κιολας ειτε απο τραυματισμους ειτε απο αλλαγη.Τραγικη νεοτροπια για ομαδα που θελει και τσαπιονς λιγκ και με ενα χωριο το οποιο οι παικτες του ειχαν την μπαλα στα ποδια και τρωγανε γιουχα και εσυ παιζεις στο μισο γηπεδο κατι σαν αμυνα.Αυτον τον ΠΑΟΚ ας τον κανουν γαργαρα οι αλλοι εγω δεν τον αντεχω.Ο γαυρος και να χανει απο μεγαλες ομαδες παιζει και ενα 20λεπτο μπαλα το λιγοτερο.Αντε φτανει η καραμελιτσα και ο λαικισμος.Λαζαρ κλπ με καροτσακι στο καραισκαση γιατι κουραζοντε τα μπεμπεκια.Παππους λινο και σαλπι μονο ματωνουν την φανελα.Αντε μαλακες γιατι πονανε τα μυαλα μας με τις ''επαγγελματικες'' νικες,αιντε ολοι μοκο προβατα.

στις 08/11/2013 00:47
νοοτροπια*

στις 08/11/2013 01:02
ρε κουβα γεινε γαυρος αφου γουσταρεις, πλακα μας κανεις ,δες το προγραμμα της ομαδας που μου θες και νικη, play station ειναι το ποδοσφαιρο, για χολυ ολοι πρωτοι ειστε, η μηπως πηγατε κουβα?

στις 08/11/2013 01:12
Αμα εσυ αυτο το λες επαγγελματικη νικη για να στο παω ετσι πως το παει η ομαδα μας γελανε και οι πετρες.Επαιξες στο μισο γηπεδο και στην αμυνα βαρουσες μαλακια.Ο προπονητης βγηκε απογοητευμενος οχι γιατι δεν κερδισαμε αλλα γιατι αλλο το παιζω αμυνα χτυπαω στην αντεπιθεση και αλλο το παιζω κατι σαν αμυνα και αλλαζω δυο πασες μεχρι το κεντρο.ΤΥΦΛΩΘΗΚΑΜΕ ΕΝΤΕΛΩΣ.Οσο για το προγραμμα φαε εσυ δικαιολογιες για κουρασμενους 25χρονους ενω ο 37χρονος λινο πηγαινει σαν ρουκετα.Αιντε με την κουραση,εδω και 3 εβδομαδες μιλανε για κουραση,πηρανε χρονο τοσοι βασικοι για ξεκουραση λογω διαφορων συνθηκων και ακομη δεν ειμαστε στη μεση του πρωταθληματος.Στον ΠΑΟΚ παιζουν οχι στην κατω ραχουλα γι αυτο και τους σταζουν τα μαλλια της κεφαλης μας.Παιξε πρωτα αυτο που θελει ο προπονητης και ας μη συμφωνω εγω και μη μας βγαζεις τα ματια,γελαει ο κοσμος.Το ποσο ΠΑΟΚ ειμαι εγω η εσυ αστο γιατι δεν γνωριζομαστε.Τουμπα με 15000χιλ μεσο ορο να φωναζει 2 συνθηματα μονο στην αρχη και μονο αμα βαλουμε κανα γκολ να τ

στις 08/11/2013 01:13
Το υπολοιπο δεν το βγαλε..βαριεμαι να το συμπληρωσω.Γαμησε το.

στις 08/11/2013 01:14
παιδια ειναι πολυ αργη η ομαδα απογοητευση.....αν και χωρις βαις την κυριακη και οπως εχει αποδειχθει σε οσα ματς δεν εχει παιξει ο αξονας του ΟΣΦΠ υπολειτουργει,παρολαυτα δεν πιστευω αν δεν μαγειρεψουνε τιποτα για το στοιχημα ,οτι θα γλυτωσει ο παοκ την κυριακη με λιγοτερα απο 4 γκολ...παλι με διαφορα 15 ποντων θα το παρουμε φετος ...βαρεθηκαμε φτιαξε ομαδα ρε ιβαν ο υπνος με πηρε βλεποντας το παιχνιδι..

στις 08/11/2013 01:18
4 δεν τρωεει,μη τρελαινεσε και εσυ πισω γιογιο εισαι.

στις 08/11/2013 01:26
αμυντικο χαφ δεν εχω εγω απλα με βαις δεν φαινεται και ντομινγκεζ στην μεση,χωρις βαις υπαρχει προβλημα φανηκε ξεκαθαρα με βαζελο καφενειο και μπενφικα...δεν ειμαι γιογιο πισω κανεις λαθος μετα απο αρκετα χρονια εστρωσε η αμυνα με Μανωλα και σαλινο...δεν τα ξερεις καλα...παρολαυτα δεν πιστευω οτι εχεις τυχη για λιγοτερα απο 4...μην κανω αναλυσεις τα γραφω ανα καιρους και για ΟΣΦΠ και για ΠΑΟΚ...ΕΙΣΑΣΤΕ ΠΟΛΥ ΑΡΓΟΙ ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΔΕΣ ΜΕ ΣΑΛΚΕ...ΣΗΜΕΡΑ ΟΧΙ ΑΠΛΑ ΤΥΦΛΩΘΗΚΑΜΕ...ΚΟΙΜΗΘΗΚΑΜΕ ΦΙΛΕ ΣΟΒΑΡΑ ΣΟΥ ΜΙΛΑΩ...ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΒΑΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ...Π Ο Υ Θ Ε Ν Α

στις 08/11/2013 01:27
ολοι δικιο εχετε, τοσο φωστηρες να ειστε?Εσυ γαυρε με τετοιον αερα να κατεβεις να παιξεις να δεις τι καλα μπαινει ο συρτης και μην ξεχνας τις μεγαλυτερες κηδειες στο τιγανη εμεις στις καναμε

στις 08/11/2013 01:29
χαχαχαχαχαχαχα ποια τα μαγειρεμενα για το στοιχηματακι που παιζει ο προεδρος?/?χαχαχαχαχα δεν μπορει ομως καθε χρονο να το παιζουμε στο στοιχημα φιλαρακι....εεμμμ φετος παει στα ισια στο γηπεδο ...οχι στο ταμειο ακουσε με....χ_μαν betmaker αν σου θυμιζει τιποτα...αντε τα λεμε Κυριακη βραδυ μορτες...

στις 08/11/2013 01:34
η ομαδα ειναι πρωτη και ο αλλος εχασε την ευκαιρια γραφει

στις 08/11/2013 01:37
Geonik μη τρελαινεσε εγω προσωπικα μιλαω για το σημερινο ματς.Τι να κανω δηλαδη οτι δεν βλεπω??Και αμα λαχει μετα απο 2-3 στραβα ματς να αρχισω τις καφριλες με ολο το λαο μπουλο ο ενας και μπουλοο αλλος.Οτι βλεπω λεω,ουτε ο προπονητης δεν ειναι ευχαριστημενος γιατι πολυ απλα αυτο που ειδε ηταν τραγικο.

στις 08/11/2013 01:38
σαλμειδα καλα τα λες αγορι μου.θα φαμε παραπανω απο 4.μη σου πω και 5.ρε κατσε καλα που μου εγινες και ομαδα.επρεπε να φας 2-3 απο βαζελο και 7 απο την μπενφικα και τα γλυτωσες και μου εγινες και ομαδα με 3 ευκαιριες σε 2 ματς.αλλα πανε ψηλωμενος στο ντερμπυ να σε κατεβασουμε αποτομα.μακαρι να το παιξετε 50-50 αμα δεν μας φοβαστε γιατι κανετε κατι τρελα και βγαζετε και οφσαιτ πισω απο το κεντρο.

στις 08/11/2013 01:44
Τι 4 τι 5 και μαλακιες και ποσα θα φαει ο παοκ στα αρχιδια μας!σημασια εχει να υπαρχει ενα ανταγωνιστικο πρωταθλημα με καλες ομαδες και να βλεπουμε μπαλα να ειμαστε ανταγωνιστηκοι κ στην ευρωπη οχι μονο ο ολυμπιακος ενα επιπεδο πανω κ οι υπολοιπες απλα να υπαρχουν!

στις 08/11/2013 01:46
Σωστος ο μητσος γιατι απο 2 ομαδες απευθειας τσαπιονς κλπ στο ουεφα εχουμε γινει χωριο και απ το 14-15 παιζει και ο πρωτος να πηγαινει προκριματικα αμα συνεχισουμε ετσι.

στις 08/11/2013 02:00
Οριακα ειμαστε στην 12 θεση της ουεφα και θα μεινουμε μονο αμα χανουν οι ελβετικες και κερδιζει οσφπ κ παοκ στην ευρωπη αλλιως απο του χρονου 14 15 ακομα κ ο πρωταθλητης θα παιζει προκριματα για να μπει ευρωπη!καθε νικη που κανουμε μετραει για 400 ποντους και καθε χ για 200 νομιζω!

στις 08/11/2013 02:02
To x ειναι σιγουρα 200

στις 08/11/2013 02:08
PERASE O PAOK RE VLAKES ALLA OXI STHN 1H THESH ETSI OPWS TA YPOLOGIZAN KAPIOI ELPIZW POTE KSANA SE MATS TOY O PAOK NA MHN EMFANISTEI ME AYTHN THN BAREMARA NTROPH TOYS KSODEPSAN TOSA XRHMATA GIA NA FTIAXOYN OMADA KAI DEN MPOROYN NA PETAXOYN 1 GOAL STHN XAIFA

στις 08/11/2013 13:14
ela perase o apok stous 32.ena x theli akoma,kai pisteuo oti tha niksi tin alkmaar sti touba kai tha pari kai tin proti thesi,alla kai i defteri kali ine!!!!!!!!!!!!

στις 08/11/2013 14:18
ola kala protoi eimaste pame gia alkamaar

στις 08/11/2013 17:30
yuri boyka επρεπε να φαω απο τον βαζελο δυο και απο την μπενφικα 7...αλλα ξεχασες οτι επρεπε να την κερδισω την μπενφικα στην εδρα της που ειχα βαις και δουλεψε η τριαδα των επιτελικων,και με βαζελο ξεχασες οτι αν του εριχνα 4 θα μπαινανε μεσα και θα τελειωνε ποτε το ματς...συν και το οτι τα Ελληνικα ειναι παντα θεμα στοιχηματος...βλεπε τα περυσινα Χ που εδωσα στον βαζελο....μην τρελενεστε ρε μαθετε λιγο μπαλα πριν γραφετε εδω μεσα...σου ειπα χωρις βαις εχω προβλημα...αλλα για Ελλαδα και με την UNDER 21 se paiρνω...μονο οταν τα παιζει στο στοιχημα ο χοντρος και τα ριχνει Χ τσιμπας κανενα βαθμο...μην τρελενεσαι και ο αρης μου πηρε Χ περυσι αλλα ηταν αβαβα χαρισμα ποντου....μην ξεχασουμε και αυτα που ξερουμε για τον yurie boyka γραφω

στις 08/11/2013 17:38
Επισης ξεχασες οτι ο βαζελος δεν μπορει να βαλει δυο στον λεβαδειακο αλλα επρεπε να βαλει σε μενα προφανως γιατι ειμαι χειροτερος και απο τον λεβαδειακο....πηγαινε στο ματς του ντερμπι του σαββατου και δεν εκει τι γραφω για να μν ξανακανω αναλυσεις...και αν το πιασεις το πιασες....Εγω δεν γραφω οπαδικα αλλα παντα στοιχηματικα...μπες στα χθεσινα σου γραφω το 2,65 ειναι πολυ παρτε το πριν πεσει...επεσε βεβαια οπως παντα οταν κανω προβλεψη για πτωσεις αποδοσεων...απλα δεν ηρθε διπλο ο παοκ γιατι ειναι πολυ μικροτερη ομαδα απο οτι νομιζα....κουβα πηγα..

στις 09/11/2013 00:42
συγνωμη που πηγες κουβα ρε δεν θα το ξανακανουμε χαχαχαχα

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.