Ρομπέρτο: «Τώρα γράψτε για εμένα»

Ρομπέρτο: «Τώρα γράψτε για εμένα»

Αφορά τον αγώνα ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΑΟΚ


Σαν τρελός πανηγύρισε μετά το τέλος του ματς ο Ρομπέρτο ο οποίος πήγε στους Πορτογάλους δημοσιογράφους και τους φώναξε: «τώρα γράψτε για εμένα», για τα όσα γράφτηκαν για την κακή του έξοδο στο γκολ της Μπενφίκα στο πρώτο ματς.

Ο Ισπανός τερματοφύλακας ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής στη νίκη του Ολυμπιακού με τη Μπενφίκα (1-0) , πραγματοποιώντας σπουδαία εμφάνιση που άφησε άφωνους τους Πορτογάλους, με τους οποίους δεν έχει και τις καλύτερες σχέσεις.

Συγκεκριμένα, τον καιρό που ο γκολκίπερ του Ολυμπιακού αγωνίζονταν στη Μπενφίκα, δεχόταν έντονη κριτική από τον Τύπο της χώρας, κάτι που συνέβη και πριν δύο εβδομάδες λόγω της κακής του εξόδου που έφερε το γκολ της ισοφάρισης για τους «αετούς».

Ωστόσο ο ίδιος μετά το τέλος του ματς έδωσε την... απάντηση του και αφού πανηγύρισε σαν… τρελός, πλησίασε τους Πορτογάλους δημοσιογράφους και τους είπε χαρακτηριστικά: «Τώρα, γράψτε για μένα!».

Λίγο αργότερα, ο ίδιος όταν ρωτήθηκε για το θέμα της παραμονής του, τόνισε: «Κανείς ποτέ δεν ξέρει τι μπορεί να συμβεί, θέλω να συνεχίσω να δουλεύω σκληρά και στο τέλος της σεζόν θα μπορούμε να μιλήσουμε για αυτό».




Στοιχεία για τον αγώνα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΑΟΚ
1Χ2OverUnder1X12X2
1.653.405.001.801.651.111.242.02
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
2.151.954.751.701.75
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
2.901.803.2517.00

Σχολιασμός

15 σχόλια:

στις 06/11/2013 00:33
Τεράστιος (τερματο)φύλακας άγγελος.Κρίμα που του χρόνου θα γυρίσει πίσω γιατί με τέτοιες εμφανίσεις δεν μένει με τίποτα στο λιμάνι.

στις 06/11/2013 00:34
θα γυρίσει πίσω που!

τα δικαιώματά του τελικά τα έχει η μπενφίκα και όχι η ατλέτικο!

στις 06/11/2013 00:35
Πολυ ωραιος τερματοφυλακας,,, ειναι η αποδειξη...... η απαντησεις στις κριτικες δινωνται στο χορταρι και αυτο εκανε......! απο την κινηση αυτη.... καταλαβαινω οτι τον ειχε πειραξει αρκετα τα λεγομενα τον πορτογαλον! στο ολυμπιακο να μεινει πολυ πολυ δυσκολα πρεπει να σπασει ταμει ο βαγγελας! ΕΙΧΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΔΩ ΤΕΤΙΟ ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.. ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΗ ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΙΠΟΥ ΑΝΑΛΟΓΕΣ ΕΜΦΑΝΙΣΕΙΣ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΠΡΙΝ......... ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΗ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΑ ΤΟΥ ΠΑΙΚΤΗ ΚΑΙ Ο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ ΕΧΕΙ ΑΞΙΑ..... ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ, ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΟΝ ΕΚΑΝΕΣ ΘΕΟ,ΝΑΙ ΤΟΝ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙ 2 ΛΑΘΟΙ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΣΟΥΝ 0-2 ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΟΚ....ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΘΑ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΑΞΙΑ! Καλη δυναμη και ο Θεος μαζι του!

στις 06/11/2013 00:53
Διαβαζω παλια αρθρα... οπου οταν ηταν ο Ρομπερτο στην Μπενφικα τον ελεγαν κοτοπουλο.. γιατι ετρωγε ερασιτεχνικα γκολ.....! τον εδιωξαν με καθολου ωραιο τροπο, εκανε το λαθος στην εξοδο στην Λισαβωνα... οι εφημεριδες τον κριτικαραν πολυ ασχημα........ με χαρακτιριστικο << Σημαδεψτε το κοτοπουλο εαν θελετε να κερδισετε>> το ξεσπασμα του Ρομπερτο μετα το τελος του αγωνα χτηπωντας με τα γαντια του το Χορταρι δειχνει ποσο πολυ τον ειχαν πειραξει αυτα και μιλαμε για νεο παιδι, χτιπουσε τα γαντια κατω λες και πηρε το τσαμπιο λιγκ........!και πολυ σωστα πηγε στο πορτογαλους δημοσιογραφους και ειπε>> ΤΩΡΑ ΠΑΝΤ ΚΑΙ ΓΡΑΨΤΕ ΓΙΑ ΜΕΝΑ>> Αν και δεν ειμαι Ολυμπιακος το Παλικαρι ειναι Μεγαλη ψυχαρα!

στις 06/11/2013 01:59
Απιστευτη εμφανιση...

Και δεν ηταν η πρωτη αρα δεν προκειται απλα για τυχη...

Ακομα και η Μπαρτσα να τον παρει του χρονου δεν θα μου κανει εντυπωση. Αποψε ηταν μια εντεκαδα μονος του! Απλα τρομερος!

στις 06/11/2013 05:35
kala ta les re armeno bravo makari na synexisei o romperto etsi to axizei

στις 06/11/2013 08:46
Μεγάλη εμφάνιση από ένα μεγάλο τερματοφύλακα....το φυσάνε και δεν κρυώνει οι Πορτογάλοι...

Μακάρι να μείνει στο λιμάνι αλλά το βλέπω "χλωμό"

στις 06/11/2013 09:40
Απλα ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ!!!

στις 06/11/2013 18:05
AN KAI DEN EIMAI GAUROS ~~MPRABO SE AYTHN THN OMADA GIATI ANTIPROSOPEYEI OLE THS OMADES TOU PRWTA8LHMATOS SE 1 !!! MPRABOO !!

στις 06/11/2013 18:09
Να ενας σωστος ΑΝΘΡΩΠΟΣ!..

στις 06/11/2013 19:23
AFENTIKO TWRA THB 8ES THN VRISIA SOU AXRHSTE ALLA DEN 8A SE VRISW !!MLK XAXAXXAXA

στις 06/11/2013 21:29
εσωσε το μιτσεκ απο την ανεργια

στις 06/11/2013 21:33
lampada sto terma giati alliws tha etrwge polla goal

στις 06/11/2013 22:11
gia mena apo tous kalyterous termatofylakes ston kosmo

στις 07/11/2013 16:07
EGW RATSISTHS ???????DEN FTEW EGW POU EISAI ALVANOS RE AFENTIKO

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.