Ζεσούς: «Ονειρεύομαι τον τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ»

Ζεσούς: «Ονειρεύομαι τον τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ»

Αφορά τον αγώνα ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΜΠΕΝΦΙΚΑ


Μπορεί η Μπενφίκα να κινδυνεύει με αποκλεισμό από τη φάση των «16» του Τσάμπιονς Λιγκ, ειδικά εάν δεν πάρει τη νίκη αύριο κόντρα στον Ολυμπιακό, ωστόσο ο Ζόρζε Ζεζούς δήλωσε πως ονειρεύεται να οδηγήσει την ομάδα του στον τελικό του θεσμού!

Ο τεχνικός των «αετών» αφού ξεκαθάρισε πως η αυριανή αναμέτρηση με τους «ερυθρόλευκους» δεν είναι τελικός και πως η ατμόσφαιρα στο «Καραϊσκάκη» δεν θα επηρεάσει τους παίκτες του, δήλωσε πως ονειρεύεται να φτάσει μέχρι τον τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ, που τη φετινή σεζόν διεξάγεται στο «Ντα Λούζ».

Ο ίδιος συμφώνησε με τα λεγόμενα του Μίτσελ πως δεν υπάρχει φαβορί στην αυριανή αναμέτρηση, ενώ τόνισε πως η ομάδα του θα προσπαθήσει να θωρακίσει το κέντρο για να πάρει τη νίκη.

Αναλυτικά όσα είπε ο προπονητής της Μπενφίκα:


Ο προπονητής του Ολυμπιακού σχολίασε ότι δεν υπάρχουν φαβορί. Συμφωνείτε;

«Συμφωνώ με τον κύριο Μίτσελ. Είναι δύο ομάδες ισάξιες, με καλούς παίκτες και ισάξιους αναπληρωματικούς. Πρόκειται για ένα δύσκολο και δυνατό ματς».

Θα επηρεάσει η καυτή έδρα του Ολυμπιακού την Μπενφίκα;

Δεν πιστεύω ότι θα μας επηρεάσει η ατμόσφαιρα. Έχουμε παίξει στην Πορτογαλία, δεν είναι θέμα οπαδών, αλλά η ποιότητα των παικτών του Ολυμπιακού. Και εμείς από την δική μας μεριά θέλουμε να δυσκολέψουμε τον αντίπαλο».

Για το αν είναι τελικός το ματς με τον Ολυμπιακό;

«Δεν είναι τελικός. Σε κάθε ματς παίζουμε για τη νίκη και μετά το τέλος των τριών αγώνων που έχουν μείνει, και των έξι συνολικά, θα γνωρίζουμε αν έχουμε περάσει ή όχι».

Θα ενισχύσετε το κέντρο σας για το παιχνίδι με τον Ολυμπιακό;

«Αυτό κάνουμε τον τελευταίο καιρό και όχι μόνο για το ματς με τον Ολυμπιακό. Και στα παιχνίδια πρωταθλήματος κοιτάζουμε να θωρακίσουμε το κέντρο για να μην έχουμε προβλήματα στα μετόπισθεν».

Για το ατομικό του ρεκόρ, μια και είναι ο τρίτος Πορτογάλος προπονητής σε αριθμό αγώνων στο Τσάμπιονς Λιγκ:

«Τα τελευταία χρόνια έχουμε καταφέρει να ανεβάσουμε τη χώρα στη βαθμολογία της ΟΥΕΦΑ και αυτό είναι πολύ σημαντικό».

Για το αν ονειρεύεται τον τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ:

«Είμαστε μία ομάδα σαν τις άλλες. Μπορεί άλλες να ονειρεύονται πιο δυνατά, αλλά εμείς έχουμε δικαίωμα σ' αυτό το όνειρο, ειδικά από την στιγμή που γίνεται στο γήπεδό μας ο φετινός τελικός».

Για την τακτική που θα ακολουθήσει η Μπενφίκα:

«Πρέπει να παίξουμε πολύ καλύτερα και κυρίως να εφαρμόσουμε τη στρατηγική που κάνουμε στις προπονήσεις».




Στοιχεία για τον αγώνα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΜΠΕΝΦΙΚΑ
1Χ2OverUnder1X12X2
2.203.302.901.801.651.321.251.54
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
2.701.903.401.551.90
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
2.901.803.2517.00

Σχολιασμός

25 σχόλια:

στις 04/11/2013 22:14
OMG

στις 04/11/2013 22:19
gia na pas teliko prepei prwta na peraseis apo tin olympiakara.epomenos oneira therinis nyxtos.axaxaxaxa

στις 04/11/2013 22:19
Ate re kopriti kaninise na perasis apo osfp

στις 04/11/2013 22:25
POSO MALAKAS EISAI RE ZERSOUS

στις 04/11/2013 23:03
arakseee zesous... dyskolo autous pou les kalo einai na xoume stoxous bebaia

στις 04/11/2013 23:37
re kwsta edw oneireuetai o osfp cl kai oxi h benfika pou exei eidi 2 sthn tropaiothiki ths.kapoioi edw mesa prepei na doun thn koupa me ta megala autia kai na doun poios thn exei parei kai poses fores kai poios oxi.mou mathate oloi mia barcelona kai enan grilo sthn ellada kai nomizete oti einai omades sovareuteite ligo den vlaptei.kai gia osous gaurous tha milhsoun ena tha sas pw me mia kaluterh omada apo sas pai3ate kai fagate 4 kai h pari htan xalia ekeinh thn epoxh shmera meta apo 2 mhnes einai 10 fores kalyterh giati h aderlext einai xali to idio kai h benfika fetos alla oloi exoun dikaiwma sto oneiro proponitarades eseis edw mesa.kwsta pou eisai proponiths re file?? sthn pera raxoula? manga esu??

στις 05/11/2013 00:26
ne zesous ti wra ?

στις 05/11/2013 01:08
oneiraaaa kai oneeiraaa poou piiiigane xamena

στις 05/11/2013 01:23
AXAXAXAXAX TON KARAGKIOZI KSEPERASE KAI TO PRWSOPIKO REKOR MOY O JESUS!!!

στις 05/11/2013 01:41
ti recor? malakias?

στις 05/11/2013 04:11
Ναι η Μπενφικα μπορει να θελει να φτασει τελικο κ πρεπει να περασει πρωτα απ τον ΟΣΦΠ ομως δεν ειναι και το μεγαθηριο ο Ολυμπιακος...μην τρελαθουμε τρα. Για να φτασουν τελικα η αετοι πρεπει εκτος του οτι πρεπει να περασουν τον ομιλο..θα πρεπει να παιξουν με καποιες απ αυτες τις ομαδες Μπαρτσα, Μπαγερν, Ντορτμουντ, Αρσεναλ, Ρεαλ και Μαντσεστερ Γιουναιτεντ. Οποτε στο ονειρο θα μεινει η Μπενφικα και ο ΟΣΦΠ που κοροιδευει, γτ ποτε μα ποτε δεν θα παρει καμια ελληνικη ομαδα το Champions League!!! Συν οτι η Πορτογαλια μας περναει στην βαθμολογια της UEFA οποτε μην μιλαμε καν!! Η Μπενφικα εχει παρει και 2 champions legaue, ο ΟΣΦΠ τι μιλαει??

στις 05/11/2013 04:11
οι*

στις 05/11/2013 06:23
Kai gw oneireuomoun 2 pitogura gia smr...ala eixe mpamiedes....ti na kanoume

στις 05/11/2013 07:44
2plo re gavrakia

στις 05/11/2013 08:15
ΑΧΧΑΧΑΑΧΑΧΧΑΧΧΑ ΕΙΝΑΙ ΟΜΟΡΦΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙς ΟΝΕΙΡΑ Κ ΓΩ ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΑΙ ΕΝΑ ΔΙΑΣΤΗΜΟΠΛΟΙΟ ΓΕΜΑΤΟ ΜΟΥΝΑΡΕς ΑΠΟ ΟΛΕς ΤΙς ΦΥΛΕς ΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΧΑ

στις 05/11/2013 13:32
to matsaki einai 2plo me kalypsh x

h mpenfika tha prosexei perissotero

tis grammes kai tha vgainei me ligoterous stis antepitheseis gia na min pathei oti epathe sthn edra ths!

o gayros exei aytopepoithish alla os ekei nikh den tha parei! isos na fovhthei na paixei opos epaixe kai sthn portogalia kai sth leoforo !! giayto x h 2

στις 05/11/2013 13:33
min thn ypotimate thn mpenfika!!!

2 cl exei!!!!!!!!!!

στις 05/11/2013 15:43
trikaline for ever apo oti vlepw eipes polla swsta pragmata.kai to poio swsto htan oti h benfika exei 2 cl se sxesh me opoia dhpote elliniki omada gia auto kai mono prpeei na seveste giati tetoies omades an vrethoun se kalh mera mporoun na kanoun polla wste na tis sevontai oamdes san tis ellinikes.gia auto prose3te ti lete gaurakia giati mporei na nikisete giati h benfika den einai tipota to idiaitero fetos kamia sxesh em perysi pou epai3e sta isia isws kai kalytera thn tselsi.sto teliko tou europa

στις 05/11/2013 15:44
alla kai pali me lete polla

στις 05/11/2013 16:02
SKASE RE OZIL ME THN REAL SOU PIA !!!

στις 05/11/2013 16:44
re kwstaki poios milhse gia real edw mesa toso komple3ikos eisai???

στις 05/11/2013 17:26
MOMO POU VLEPW REAAALLL ..............................

στις 05/11/2013 21:21
bravo file pies to gala sou twra

στις 06/11/2013 15:53
POSO MLK EISAI ARAGE RE FILE

στις 07/11/2013 11:15
oso eisai esu e diareseto dia 10000000000000000000000000000000000000000000000000000.toso eimai egw

;)

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.