Γ’ Εθνική: Εύκολη νίκη για ΑΕΚ

Γ’ Εθνική: Εύκολη νίκη για ΑΕΚ



Μπροστά σε περίπου 20.000 φίλους της, η ΑΕΚ πραγματοποίησε την καλύτερη φετινή της εμφάνιση, επικρατώντας με 3-0 της Τριγλία Ραφήνας, και έφτασε έτσι τις τέσσερις νίκες στο πρωτάθλημα.

Εύκολο απόγευμα είχε απέναντι στην Τριγλία η ΑΕΚ, η οποία με γκολ των Κορδέρο (10’), Ντακόλ (54’) και Μπρέσεβιτς (56’), επικράτησε άνετα με 3-0 στο ΟΑΚΑ και γνώρισε παράλληλα την αποθέωση από τους οπαδούς της.

Οι παίκτες του Τραϊανού Δέλλα, έχοντας καλή κυκλοφορία της μπάλας, πίεσαν από τα πρώτα λεπτά την αντίπαλο τους και μόλις στο 10’ πήραν κεφάλι στο σκορ, με τον Κορδέρο να σκοράρει με κεφαλιά ψαράκι σε κενή εστία, μετά από εκτέλεση φάουλ του Πόποβιτς.

Η «Ένωση» συνέχισε να είχε την απόλυτη υπεροχή στο παιχνίδι, ωστόσο δεν κατάφερε να πετύχει ένα δεύτερο γκολ μέχρι το ημίχρονο, παρά τις ευκαιρίες του Ντακόλ.

Ωστόσο στην επανάληψη ο Βραζιλιάνος κατάφερε να βρει δίχτυα, όταν μετά από αντεπίθεση έγινε αποδέκτης της μπάλας και νίκησε τον Φιλιππόπουλο για το 2-0 στο 54’.

Δύο λεπτά μετά ο Μπρέσεβιτς «σφράγισε» τη νίκη της ΑΕΚ, διαμορφώνοντας το τελικό 3-0.

Από την άλλη, η Λάρισα συνεχίζει εντυπωσιακά στον 2ο όμιλο, καθώς επικράτησε με 5-0 του Πυρσού Γρεβενών και διατηρήθηκε αήττητη στην κορυφή της βαθμολογίας.

Στην κορυφή του 1ου ομίλου παρέμεινε και ο Πανσερραϊκος, ο οποίος επικράτησε με 4-1 του Ηρακλή Αμπελοκήπων.



Ομάδες που αφορά: ΑΕΚ, ΜΕΤΑ

Σχολιασμός

17 σχόλια:

στις 03/11/2013 18:00
ΕΛΑ ΜΩΡΗ ΑΡΡΩΣΤΕΙΑΑΑ

ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ ΚΟΥΦΑΛΕΣΣΣΣ

στις 03/11/2013 18:03
Σε καναδυο χρονακια ερχομαστε μουνακια...

στις 03/11/2013 18:05
Ενα δωρο για τον τεραστιο λαο της ΑΕκαρας που ποτε δεν την αφησε μονη της.Τωρα ειμαστε πιο δυνατοι απο ποτε. Ερχομαστε και τρεξτε να κρυφτειτε....

στις 03/11/2013 18:09
PWS KATAFERE I AEKARA NA NIKISEI THN BARCA TIS Γ KATHGORIAS PO AEK OMADARA AXXAXAAX

στις 03/11/2013 18:17
ο τιγρης ερχεται να μας γαμησει χχααχχαχαχαχαχα ((eye of the tiger))

θα βλεμουμε αεκ σε λιγο κ θα λεμε τι μπαρτσα κ μαλακιες μονο αεκ !!! χρονια πολλα...

στις 03/11/2013 18:18
posoi anevoun sthn b e8nikh ??

στις 03/11/2013 18:43
ΣΚΑΣΤΕ ΡΕ ΚΑΡΚΙΝΙΑΡΙΔΕΣ ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΑΕΚ ΣΑΣ ΠΟΥΣΤΙΔΕΣ

στις 03/11/2013 18:58
ΟΙ ΚΑΜΜΕΝΟΙ ΜΟΝΟ ΒΛΕΠΟΥΝ ΤΗΝ ΑΕΚ..ΧΙΛΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΡΑΦΗΝΑ

στις 03/11/2013 20:15
MOYNOΠΑΝΑ ΓΕΛΑΤΕ ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΚΛΑΙΤΕ

ΣΕΒΑΣΤΕΙΤΕ ΛΙΓΟ ΚΩΛΟΖΩΑ

στις 03/11/2013 20:36
Μιλαει ο ΟΣΦΠ ο στημενος να πουμε για σεβασμο...που α περισσοτερα πρωταθληματα που εχει παρει ειναι στημενα. Δεν ειμαι ΑΕΚ αλλα δεν μαρεσει που παιζει Γ Εθνικη...ενω στην 1η εχουμε κτ κουλες ομαδες...οπως Πλατανια, Βεροια, Αρη, Καλλονη, Παναιτωλικο, δηλαδη μπουρδες. Μακαρι να επιστρεψει συντομα η ΑΕΚ και σεβασμο στην ομαδα αυτη..οπως κανουν και οι διεθνεις ομαδες. Σεβονται τον αντιπαλο τουλαχιστον!

στις 03/11/2013 20:36
τα*

στις 03/11/2013 22:09
H moni omada stin ellada pou axizei ton sevasmo gia to hthos kai tin agonistiki tis parousia einai o olympiakos.

στις 03/11/2013 22:55
ti lete re skatogayroi poy thelete kai sebasmo paragka ths ellados doyros papoytselhs uanopoylos mantalos spauas kai fysika ofh arhs atromhtos lebadiakos olos o kosmos sas jerei poia oyte to kypello den ajizate kai to phrate me ton giaxo malakes ti na protvuymhuv toy katsoyranh sto 3-2 oyst gamv ton peiraia kai to limani

στις 04/11/2013 00:03
paizoumestoixhma σωστός φίλε μου.

στις 04/11/2013 07:19
ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΤΗς ΑΕΚ

20 ΧΙΛΙΑΔΕς 90 ΛΕΠΤΑ ΟΛΟΙ ΟΡΘΙΟΙ

ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΜΑΓΕΙΑ ΤΗς ΜΠΑΛΑς

Κ Ας ΠΑΙΖΟΥΝ Γ΄ΕΘΝΙΚΗ

στις 04/11/2013 07:33
Ναι ρε γατακαι γαυροι ειμαστε περηφανοι ΑΕΚτζηδες γιατι ακομα και με την κωλοπετινιτσα στην Γ εθνικη παμε 20000-250000 ατομα.Εσεις θα καθοσασταν στον καναπε.Οταν παιζεται με ομαδες οπως οφη και εργοτελης δεν εχετε ουτε 15000.Αντε λιγο σεβασμο στο λαο της ΑΕΚαρας που εχει κανει τον γυρο του κοσμου σαν συμβολο πιστης στην ομαδα.ΜΟΝΟ ΑΕΚ

στις 04/11/2013 07:34
25000***

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.